Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

samo da primijetim da na rosteru trenutno imamo cetiri klasicne petice i cetiri cetvorke plus simona.

 

iako borisa pokazuje, ne samo enormni talenat, vec i trenutni kvalitet da pomogne timu, sansu dobija u 18. minuti utakmice. bravo :)

Link to comment

Za razliku od većine ovde, ja mislim da Simonovića Radonjić neće produžiti iz dva razloga. Primarni je taj što je doveo boljeg igrača koji igra iste pozicije (Miller), a sekundarni je Simanić, bez obzira na povredu Mitrovića. Radonjić nije neko ko će bilo kome da daje minute zbog ugovora. Uostalom, Gudurić se izborio za rotaciju, Simanić je vrlo blizu.

 

Interesantno, doveli su Štimca pre seče Grka. Ili već ima neki dogovor Sofo ili su potpuno odlepili i sebi natovarili mogućnost da ih Sofov menadžer ucenjuje.

 

Kada već pominju mogućnost i druge seče i povratka Williamsa. Realnije je da iseku Thompsona, gurnu Jovića na SG. Mada ja i dalje mislim da Thompson nije loš igrač. Baš se vidi da je pod pritiskom i to čak ne mislim da ga iko iz kluba pritiska, koliko sam sebe. Mislim da će mu Radonjić dati vremena i da će se to isplatiti.

Link to comment

Kakav crni poor man's Zirbes, Štimara jedva obruč može da pipne, a rampu može da lupi samo slučajno.

ovu paralelu zirbes-stimac sam procitao x puta prije nego sto je zirbes dosao u zvezdu i onda kad sam ga vidio prvi put na terenu prekrstio se i lijevom i desnom. vidim da se nakon godinu dana igranja tu pred ocima nista nije promijenilo.

Link to comment

Najgore u celoj priči je što idemo Himkiju ovako raspareni i rašrafljeni, a teško da bi mogli da prismrdimo i skroz skockani.

Radonjiću bi bilo bolje da radi na psisi™ ova 2-3 dana, jer za igru neće imati vremena.

S obzirom kako je lagano hendlovao histeričnog Simona, možda ne bi bilo loše da Jović malo preuzme ulogu kapitena i da mu Radonjić da malo više ovlašćenja u tom smislu.

Link to comment

iako borisa pokazuje, ne samo enormni talenat, vec i trenutni kvalitet da pomogne timu, sansu dobija u 18. minuti utakmice. bravo :)

 

Kada je tebe i Ikara počelo da hvata manijakalno kenjanje po Radonjiću, nije ni čudo što Shaq i drugari divljaju. Više nije dovoljno ni to što igrač od 17 godina igra 10ak minuta po meču (ne garbage time), nego je problem što je ušao u 18. minutu. On bi u SADu bio srednjoškolac, nema pravo izlaska na draft ove godine. Bender je prošle godine gulio B tim Maccabija, sada je u užoj selekciji za prvi izbor na draftu. Da, znam za Dončića, ne brini. Zbog antipatičnosti prema Radonjiću, ozbiljne gluposti se pišu.

Link to comment

znaci, sad mu je otezavajuca okolnost sto ima 17 godina? decko pokazuje kvalitet u ovom trenutku, nebitno da li ima 17 ili 21.

 

inace, vec vidim kako mijenjamo kvinsija za koji mjesec. on je atipican igrac, koga ce tesko radonjic koristiti kako treba.

Link to comment

ovu paralelu zirbes-stimac sam procitao x puta prije nego sto je zirbes dosao u zvezdu i onda kad sam ga vidio prvi put na terenu prekrstio se i lijevom i desnom. vidim da se nakon godinu dana igranja tu pred ocima nista nije promijenilo.

 

Kad ljudi ne gledaju utakmice već čitaju komentare i postove na forumima.

 

Meni je najtragičniji sledeći zaključak: Zvezda trenutno ima 5-2 u ABA i 1-1 u EL. Suštinski, to je jedan poraz u ABA više od očekivanog + pobeda od 20 razlike u EL koju niko nije očekivao. Poraz u ABA je nebitan na dugi rok. Ok, tim je na nekoliko utakmica izgledao loše (Olimpija + Real), ali zar to nije boljka većine vrhunskih timova i u EL? Real je imao lošu utakmicu u Rusiji, Barsa se mučila sa Poljacima, Himki je pukao u Nemačkoj, Fener ima poraze u nizu itd...Šta nam to govori - govori nam da je nekoliko loših utakmica dovelo do panike u klubu, što nam opet govori da u tom istom klubu ne sede baš razložni i realni ljudi, te da su očekivanja neverovatno i neutemeljeno velika, a srazmerno tome i pritisak. To je i biće najveći problem Zvezde, koji je, ispostavlja se, na čudesan način i spletom okolnosti, bio izbegnut prošle godine. Sve godine pre toga bile su obeležene paničnim i ad hoc odlukama i dugovima do kojih su takve odluke dovele. Ovaj početak neodoljivo podseća na to.

Link to comment

znaci, sad mu je otezavajuca okolnost sto ima 17 godina? decko pokazuje kvalitet u ovom trenutku, nebitno da li ima 17 ili 21.

 

Pre bih rekao da pokazuje potencijal. Imao izvrsnih sekvenci, flešove top NBA potencijala, ali je i pokazao nedostatak fizičke snage i iskustva. Ako ti misliš da su u košarci snaga i iskustvo nebitni... Tri skoka su mu skinuli sa glave juče i ugurivali ga pod obruč.

 

Recimo, meni na meču protiv Reala se najviše svideo njegov poslednji koš, finta šuta, dribling i pogođena duga dvojka. To u našem timu niko ne ume da uradi, pogotovo ne sa pozicije četiri. U repki to ume samo Bjelica.

 

Daleko od toga da je on najveći problem. Čak ni promena igrača nije problem, do sada mi se u sezoni pored silnih povreda (i pomalo paničnog dovođenja Simonovića) najmanje dopada ovo dovođenje Štimca preko Sofoa.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Kad ljudi ne gledaju utakmice već čitaju komentare i postove na forumima.

 

Meni je najtragičniji sledeći zaključak: Zvezda trenutno ima 5-2 u ABA i 1-1 u EL. Suštinski, to je jedan poraz u ABA više od očekivanog + pobeda od 20 razlike u EL koju niko nije očekivao. Poraz u ABA je nebitan na dugi rok. Ok, tim je na nekoliko utakmica izgledao loše (Olimpija + Real), ali zar to nije boljka većine vrhunskih timova i u EL? Real je imao lošu utakmicu u Rusiji, Barsa se mučila sa Poljacima, Himki je pukao u Nemačkoj, Fener ima poraze u nizu itd...Šta nam to govori - govori nam da je nekoliko loših utakmica dovelo do panike u klubu, što nam opet govori da u tom istom klubu ne sede baš razložni i realni ljudi, te da su očekivanja neverovatno i neutemeljeno velika, a srazmerno tome i pritisak. To je i biće najveći problem Zvezde, koji je, ispostavlja se, na čudesan način i spletom okolnosti, bio izbegnut prošle godine. Sve godine pre toga bile su obeležene paničnim i ad hoc odlukama i dugovima do kojih su takve odluke dovele. Ovaj početak neodoljivo podseća na to.

+100

Link to comment

Pre bih rekao da pokazuje potencijal. Imao izvrsnih sekvenci, flešove top NBA potencijala, ali je i pokazao nedostatak fizičke snage i iskustva. Ako ti mislim da su u košarci snaga i iskustvo nebitni... Tri skoka su mu skinuli sa glave juče i ugurivali ga pod obruč.

simanicevce minute u prvom poluvremenu sam odgledao prije pola sata i tu nema nista od toga. zapravo smo direktno njegovom zaslugom i napravili plus u tih par minuta i igrac koji je inace dao 30 ili koliko vec njemu nije dao kosa. simonovic je pretpostavljam olicenje fizicke snage i skoka na poziciji 4.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...