Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

1) pa zato sto je to standardna prkasa, pregovarqa se o tim stvarima cak i kad fiba presudi. neko je cvrst pa uzme sve pare, neko jednostavno nece da se jebava i hoce odmah deo. da, mislim da je realan odnos.

 

2) pa sta da se radi kad je nemoguce potpisati profesionalni ugovor sa igracem, a takva su pravila za sve. nije pravedno ni to sto veci klubovi iz zemlje uzimaju klince manjim klubovima jos dok su u pelenama pa se to svakodnevno desava. treba menjati pravila, svakako.

 

Pa dobro, ti misliš da je to realan odnos zato što je Simanić po tebi (verovatno i jeste) veći talenat, ali ne verujem da se tako procenjuje jer to ne može egzaktno da se utvrdi. Obojica su reprezentativci, Stojanović je osvajao još i medalje sa repkom, dok Simanić nije ništa osvojio. Drugo, kad potpišeš igrača za seniore, onda on igra pred publikom, publika plaća karte da gleda tog igrača, dok se za juniore ne prodaju karte. I na kraju taj igrač može da se proda. Ja ni ne znam kakav je to klub Orlandina, to je neka druga liga Italije, jel' tako? Malo mi je sumnjivo sve to, izgleda kao manipulacija sistemom.

 

S druge strane, Čo je sam kriv što je od fmp-a napravio poligon za izdrkavanje svog sina, mogao je da napravi tim za ABA ligu, pa bi mu lakše ostajali ovde igrači.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa dobro, ti misliš da je to realan odnos zato što je Simanić po tebi (verovatno i jeste) veći talenat, ali ne verujem da se tako procenjuje jer to ne može egzaktno da se utvrdi. Obojica su reprezentativci, Stojanović je osvajao još i medalje sa repkom, dok Simanić nije ništa osvojio. Drugo, kad potpišeš igrača za seniore, onda on igra pred publikom, publika plaća karte da gleda tog igrača, dok se za juniore ne prodaju karte. I na kraju taj igrač može da se proda. Ja ni ne znam kakav je to klub Orlandina, to je neka druga liga Italije, jel' tako? Malo mi je sumnjivo sve to, izgleda kao manipulacija sistemom.

 

S druge strane, Čo je sam kriv što je od fmp-a napravio poligon za izdrkavanje svog sina, mogao je da napravi tim za ABA ligu, pa bi mu lakše ostajali ovde igrači.

 

pa to procenjuje generalni sekretar fibe, odakle znas koliko su ovi ulozili u borisu? rekao sam ti da je ovaj klinac prakticno ziveo kod trenera. drugo, to ulaganje nije jedini kriterijum, on ima pravo da odredi i na osnovu drugih kriterijuma (koji nisu specifikovani).

 

ne verujem da je manipulacija, orlandina svake godine trazi mladje igrace, organizuje kampove..

Link to comment

Ne znam da li je to promenjeno, ali bilo je pravilo da je vece obestecenje ako je transfer izmedju domacih klubova, nego ako igrac ide u inostranstvo.

 

pa kod nas se placalo 150k, a onda je partizan izboksovao da placa 75k.

Link to comment

Između domaćih klubova je nešto 75000, nek me ispravi kojot ako sam u krivu.

 

edit - preteče me.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

pa kod nas se placalo 150k, a onda je partizan izboksovao da placa 75k.

Kako je onda Simanic dosao za 40k? Ili ima donja granica godina od kad se primenjuju pravila?

Link to comment

rekao sam ti da je ovaj klinac prakticno ziveo kod trenera. drugo, to ulaganje nije jedini kriterijum, on ima pravo da odredi i na osnovu drugih kriterijuma (koji nisu specifikovani).

 

ne verujem da je manipulacija, orlandina svake godine trazi mladje igrace, organizuje kampove..

znaci ovaj je ziveo kod trenera, tj. klub je imao manja ulaganja u njega pa je zasluzio vece obestecenje?

sjajan kriterijum

Link to comment

znaci ovaj je ziveo kod trenera, tj. klub je imao manja ulaganja u njega pa je zasluzio vece obestecenje?

sjajan kriterijum

 

nema veceg ulaganja od toga, o cemu ti pricas?

Link to comment

ti si dzouk, cokijev vojnice. to nije moj kriterijum vec kriterijum fibe, oni su doneli tu odluku. e da, zasto su oni donosili tu odluku?! pa zato sto coki nije hteo da plati, ali uletela zla fiba :(

Link to comment

u pravu si, fiba je po svemu jedna izuzetna organizacija

to dokazuje na svakom koraku i samo jedan slepi cokijev vojnik moze da izrazi sumnju u odluku jedne takve prepostene organizacije

Link to comment

Kad je Jović bio kadet i sa ergonomom bio prvak scg, Čović je 5 njegovih drugara iz generacije doveo u FMP za 0 dinara. U prevodu, ne smeta mu taj sistem kad je on na jačoj strani.

 

Sent from my G630-U20 using Tapatalk

Edited by Djolle
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...