Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

steta sto su (nepravedno) banovali harpera, da ga pitam da li i dalje misli da je ovaj tim isto jak ko i proslogodisnji.

 

tragicno je sto umesto bar 2 jaka tima uskoro izgleda necemo imati nijedan.

u ovom trenutku svakako nije, posto nam je trenutno prva cetvorka simonovic, ali u punom sastavu tu su negde. po izjavama covica i radonjica, dalo se zakljuciti da planiraju dovodjenje jos jednog igraca, tako da je mozda i sa te strane rano porediti ekipe.

a dve se greske prave kod poredjenja, prva je sto poredjenje ima smisla jedino kad se sezona zavrsi, a drugo ako se vec poredi kad mu vreme nije, onda treba porediti ekipe iz istog dela sezone, a ne ovogodisnju posle mesec dana takmicarske kosarke i proslogodisnju posle odigrane sezone.

 

pretpostavljam da nisi gledao zvezdinu utakmicu sa stazburom. ovi svakako nisu krem™ evropske kosarke, ali su solidna ekipa u rangu jos desetak slicnih u ovogodisnjoj evroligi. 35 minuta odbrane koju je ovogodisnja ekipa zvezde odigrala na toj utakmici uliva itekako nadu i ako nista samo zbog toga se ova ekipa ne moze otpisati.

a ko zna, mozda ove povrede ovogisnjih "prospekata" i to sto bek amer ne deluje kao ubica izbace u prvi plan gudurica, koji za sad ima debi koji se samo pozeleti moze i mnogo obecava.

mada, ekipa je sad prilicno uzdrmana sto psiholoski, sto kraterom u rosteru, jer nam je jedina cetvorka u ekipi simanic koji ima 17 godina, 50 kilograma i 0 minuta ozbiljne kosarke iza sebe.

morace se delovati brzo i pametno. srecom imamo ceo budzet srbije na raspolaganju pa ce biti lakse.

 

 

inace, mnogo mi zao mitrovica. uvek se skenjam kad se neko teze povredi, a pogotovo mlad igrac. situacija je gora posto je on za ovih par godina karijer vec prosao kroz jednu ozbiljnu povredu

:isuse:

 

da sam ja neka vlast™, zabranio bih pricu o kostanju timova u okviru sistema bez salary capa, pogotovo sto u evropskoj kosarci budzet timova ne zavisi od nekakvog ostvarenog profita, nego koliko ce para sprcati neki gazda, grad ili drzava.

+kolko oces

 

 

poenta je samo da su se mogle obaviti bolje kupovine od tompsona i sofoklea, a sam bog zna zasto je simon opet u timu.

cini mi se da se ekipa sklapala po dangubicu i mitrovicu (indirektno i tejicu). odnosno da se islo na to da ova dvojica imaju minute, a cini mi se i priliku da "pune sve statisticke kolone", a sve to zarad prodaje. posle para od kalinica, el pravila o finansiranju, a verovatno i po ugledu na partizan svakako je ideja da se zaradi od prodaje igraca.

o simonovicu je vec vise puta sve receno. samo kao sto je neko sinoc primetio, opet mu se sve otvara da ostane celu sezonu i ima ozbiljne minute. prezivece se i to, ako mu uloga bude da igra odbranu, sutira otvorene trojke i zakuca uz ceonu liniju kad se ukaze prilika

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni se cini da vi vise onako sebe ubedjujete kako je sve u najboljem redu. i previdjate da je proslogodisnja zvezda izgubila ukupno 2 utakmice u aba lizi, dok je ovogodisnja izgubila dve u prvih 6 kola. pa sad poredite ovu ekipu sa proslom iz bilo kog perioda.

Link to comment

Nemojte tako grubo da se šalite u ovom trenutku. Ovo je neuporedivo sa prošlogodišnjom ekipom, na svakoj poziciji, osim, jelte, na četvorci. čak i da se sada o ovom jadu neplaniramo pojačamo ekstra četvorkom, opet je učinak Marcusa, Bobija i Kaline naučna fantastika za trojicu naslednika, ni kirivih ni dužnih

Edited by levi
Link to comment

Davno nije bilo tako grozno vece/dan u Pioniru...

Dva utiska nevezano od utakmice:

Ćoki se posle Lukine povrede spustio do (pored)klupe da bi...nemam pojma sta. U svakom slucaju taj njegov magnetizam se definitvno preneo na ekipu. :fantom:

Sta je onaj Vujčin sa b92 u kk sad!? Priseravao nesto novinarima iza koseva+ je i on je uspeo da se uvuče Ćokiju i dodje do klupe u posednjih par minuta sa nekim monkey reakcijama.I ovako mi je delovao kao bilde,al bas da je toliki...

Inace na klupi su totalno pukli posle povrde, Guduric se sve vreme  drzao za galvu, a i ostali su bili u istom mode-u. 

Inace reakcije lekarske sluzbe-hitne pomoci ...sta vec... koja par minuta ne moze da pronadje nosila... :isuse:

I da- jebalo ih ovakvo sudjenje; od pocetka ABA-e je uzas, ali ovo sinoc je  :puke: I ne mislim da smo mi tu bili uopste osteceni, nego je bilo jednostavno kretensko na stetu oba tima, a najvise nas u sali. :fantom:

Edited by Apollo Creed
Link to comment

meni se cini da vi vise onako sebe ubedjujete kako je sve u najboljem redu. i previdjate da je proslogodisnja zvezda izgubila ukupno 2 utakmice u aba lizi, dok je ovogodisnja izgubila dve u prvih 6 kola. pa sad poredite ovu ekipu sa proslom iz bilo kog perioda.

niti je u 24 utakmice evrolige ostavila nekog ispod 60 poena u ovoj jednoj ovogodisnjoj jeste, niti je nekog u 24 dobila preko 20 razlike u ovoj ovogodisnjoj jeste.

niti je strazbur adekvatno merilo da procenimo domet ekipe, niti su to ta dva poraza u aba ligi od kojih jedan od druge el ekipe u ligi

 

duga je sezona, svakako da je za zvezdu pocela jako lose posle onog sinoc. ali lose, jer su nam povredjena dva igraca od kojih se ocekivalo da budu vazan deo ekipe i treci koji je po sastavu sa pocetka sezone takodje trebao imati minute i mesto u rotaciji. i verovatno trojica od kojih se ocekivalo da naprave najveci iskorak u ovoj sezoni.

sa druge strane raduje guduric, koga su posle par utakmica svi otpisali, a on na poslednje dve pokazao da ume i ono sto mu se cesto zamera (da igra odbranu) i da ima onu drskost koja je potrebna svakom kosakrasu da uspe, pored napadackog talenta koji valjda nije sporan.

ali i te dve utakmice su mali uzorak, da bi se ista konkretno sudilo

Edited by pbg12345
Link to comment

Nemojte tako grubo da se šalite u ovom trenutku. Ovo je neuporedivo sa prošlogodišnjom ekipom, na svakoj poziciji, osim, jelte, na četvorci. čak i da se sada o ovom jadu neplaniramo pojačamo ekstra četvorkom, opet je učinak Marcusa, Bobija i Kaline naučna fantastika za trojicu naslednika, ni kirivih ni dužnih

 jesi gledao ti utakmicu protiv strazbura?

besmisleno je kosarku svesti samo na poredjenje igraca po pozicijama.

a ako vec mora tako, svakako da nijedan spoljni igrac ove sezone nece imati tako los ucinak u odbrani kao vilijams. cirbes ima odlicno otvaranje sezone, svakako nece biti tako dominantan kao marjanovic, ali je suludo ocekivati da klub na nivou zvezde redovno ima dominantog igraca u el. kalinica nemamo, ali mozda u guduricu dobijemo igraca kakvog nismo imali prosle sezone

Jel moze neko da mi objasni ulogu Tompsona u nasoj ekipi?

igra unaporedjenu verziju dzenkinsa iz ovog dela proslogodisnje sezone Edited by pbg12345
Link to comment

Jel moze neko da mi objasni ulogu Tompsona u nasoj ekipi?

Tompson je igrac koji je naproduktivniji kad pored sebe ima igrace koji igraju sa loptom u ruci. U Broseu je prosle sezone pored sebe u spoljnoj liniji imao prakticno u svakom trenutku dvojicu takvih pa je imao odlican ucinak i sjajne procente suta. On uopste nije igrac koji ce da kreira za sebe ili da postize poene iz pika. Najopasniji je iz spot up situacija i kod closeout-a i uvek ce dodati ekstra pas ako vidi da je saigrac u boljoj poziciji kao sto je na primer sinoc dodao loptu Lazicu iako je mogao da sutne za tri. U principu uopste nije tip igraca koji se uklapa u nas tim, narocito kad pored sebe u petorci ima igrace kao sto su Lazic ili Simonovic.

Link to comment

Steva ima lep ugovor u Saragosi i sto je najbitnije ima puno prostora za igru tamo, u najkvalitetnijoj ligi evrope.

Znajuci ga, iznenadio bih se ako bi dosao, ukoliko uopste ima istine u tome

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...