Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

drugim recima ni ti nisi video sta je lopta pogodila, sem ako arena nije pustala neki drugi prenos za srbe.

 

:lolol:

 

dobro.

 

Gazzo, gledao sam emisiju "U obrucu" veceras u kojoj je prikazano izbliza nekoliko puta gde je udarila lopta. A i da nisam, sta mislis od cega je lopta mogla da se odbije nazad u teren ako se slozimo da Maik Cirbes nije clan Fantasticne Cetvorke?

Link to comment

pa dobro, reci tako da si gledao drugi snimak. na ovom snimku (jel ovo ono sto je prenoseno u srbiji?) se zaista ne vidi sta se desilo, evo premotajte skoro do 4 minuta i vidite i sami. mozda sam propustio post gde je neko detaljno objasnio sta se desilo, tek citajuci forum nisam primetio da je neko pominjao tablu nego samo promasen obruc a na snimku se cak ni ne vidi koliko je jako babic odapeo loptu i da li ona na neko ludilo nije dosla direktno u cirbesove ruke. 

Edited by yolo
Link to comment

pa dobro, reci tako da si gledao drugi snimak. na ovom snimku se zaista ne vidi sta se desilo, evo premotajte skoro do 4 minuta i vidite i sami. mozda sam propustio post gde je neko detaljno objasnio sta se desilo, tek citajuci forum nisam primetio da je neko pominjao tablu nego samo promasen obruc a na snimku se cak ni ne vidi koliko je jako babic odapeo loptu i da li ona na neko ludilo nije dosla direktno u cirbesove ruke. 

 

Lopta in the sky with diamonds. :lolol:

Link to comment

Tri puta su svirali te korake iz rolinga, dva puta Mekelu (CZ) i jednom Babicu (CED). Pisem skracenice klubova u zagradi da bi znao ko od njih dvojice za koga igra.

:lolol:

Link to comment

Gazzo, gledao sam emisiju "U obrucu" veceras u kojoj je prikazano izbliza nekoliko puta gde je udarila lopta. A i da nisam, sta mislis od cega je lopta mogla da se odbije nazad u teren ako se slozimo da Maik Cirbes nije clan Fantasticne Cetvorke?

Edin je rekao da je glavni zagovornik novih pravila oko koraka iz dopinga Lamonika. Nisam čuo šta je Radonjić rekao o tome, a Mršić podržava promenu, kaže da to jesu koraci.

Link to comment

Par nabačenih misli pred početak EL:

 

- Radonja treba da razmisli da promeni petorku i počinje sa Zirbesom. Njegov pik sa Mekelom je solidno oružje + su tu i Thompson i Luka kao ofanzivniji igrači. Sofoa koristiti kao instant offense sa klupe u trenucim kad je i rezervni centar protivnika na terenu. Osim toga što sa ovom rotacijom na klupi nemamo nikakav ofanzivni potencijal (pa će Sofo imati smisla), mislim da će i njemu više prijati kraći stintovi i manja verovatnoća da odmah uđe u penale.

- Primetio sam već nekoliko puta pokušaje visokog pika sa Sofoom. Niđe veze, to nije njegova igra - Sofo treba da turi svoju guzicu u farbu i oko nje, da se rade blokovi malih za njega i da se strplivo čeka momenat za dodavanje kad mu je guzica najbliža obruču. Dodavanja za Sofoa su, do sada, bila uglavnom prosečna (Mitrović je imao jedno lepo pre neki dan).

- Probati pik sa Mitrovićem malo češće. On ima solidna rešenja u takvim situacijama. Prošle godine smo imali dobru realizaciju sa takvom akcijom.

- Ono što sam primetio, ne samo kod Rdonje, već i generalno evropskih trenera, je da jako retko ponavljaju iste akcije, čak i ako su uspešne. Npr. protiv Cedevite u 3/4 odigrano za Mekela da se spusti i igra leđima, ovaj to lako rešio, ali posle toga ni jednom više ta akcija nije odigrana. Ponavljaj brate, dok ne provale kako da brane, to je poenta. Chuck Daly je od toga umetnost napravio (po 7-8 napada za redom ide ista akcija).

 

Jedva čekam četvrtak.

Link to comment

Edin je rekao da je glavni zagovornik novih pravila oko koraka iz dopinga Lamonika. Nisam čuo šta je Radonjić rekao o tome, a Mršić podržava promenu, kaže da to jesu koraci.

 

Ako je cilj uništiti košarku, onda su definitivno koraci. Gluperde najobičnije. Umesto da gledaju kako da igru učine što atraktivnijom, oni ukidaju jedan od najlepših poteza u košarci.

 

btw, ne čudi me što onaj pajac Lamonika stoji iza toga.  

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Nije stvar u lepoti poteza, to je kao kad bi sad uveo korake u fudbalu. Ajde mrdanje trojke i tako neke stvari, ovde se udara na ono što je svakom košarkašu usađeno u instinkt, igraš ceo život nešto i onda ga debili menjaju.

Link to comment

Radonja treba da razmisli da promeni petorku i počinje sa Zirbesom. Njegov pik sa Mekelom je solidno oružje + su tu i Thompson i Luka kao ofanzivniji igrači. Sofoa koristiti kao instant offense sa klupe u trenucim kad je i rezervni centar protivnika na terenu. Osim toga što sa ovom rotacijom na klupi nemamo nikakav ofanzivni potencijal (pa će Sofo imati smisla), mislim da će i njemu više prijati kraći stintovi i manja verovatnoća da odmah uđe u penale.

 

 

Ovo je odlicna i vrlo logicna ideja, s tim sto ima jedan znak pitanja. U Evroligi gde se ne sudi na to kome sta treba da se sudi vec na osnovu pravila Sofo u ranoj fazi utakmice su potencijalne dve licne za prvog centra protivnika, ko god da je u pitanju. Njemu ce se u Evropi suditi kontakt, nece sudije meriti koliko je on jak i koliko moze udaraca da izdrzi. Videli smo koliku razliku u ucinku je to prosle godine pravilo sa Bobijem.

Link to comment

Edin je rekao da je glavni zagovornik novih pravila oko koraka iz dopinga Lamonika. Nisam čuo šta je Radonjić rekao o tome, a Mršić podržava promenu, kaže da to jesu koraci.

 

Radonjic je rekao isto sto i Petovic, samo na svoj uobicajeni okolisan nacin, da je u pitanju glupost koja smanjuje atraktivnost igre.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...