Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

onaj tim je jebo kevu na pocetku sezone. Utakmice u aba ligi smo zavrsavali u prvih 15 min, nebitno da li je kuci ili u gostima. Kad je krenula evroliga, aba ligu su otaljavali i slicno dominirali nad galatom ili valenciom.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta ti znaci - onako dobar? Mekel ce, na primer, sa stanovista ucinka na nivou sezone biti bolji igrac od Vilijamsa. Tompsona cemo tek videti, recimo da smo tu izgubili u odnosu na Djenku. Bobi nas je usrao prosle godine samo tako, tesko da cemo opet imati takvog centra za nesto preko 200.000, ali Sofo, uznapredovali Cirbes i Nastic da skuplja minute u ABA ligi i polako napreduje bi trebalo to da zakrpe. Jaku cemo lako prezaliti ako je to cena da Guduric dobije svoje mesto u timu. Za Kalinica se trazi zamena, videcemo kakav ce se igrac tu dovesti.

 

Ali sve to ionako nema nikakve veze. Prosle godine smo imali tim kakav smo imali, ove cemo imati takav kakav cemo imati, glupo je uopste uporedjivati ih. Mi nemamo takvu lovu da mozemo uvek da apgrejdujemo tim ili makar zadrzimo kvalitet adekvatnim kupovinama, mozemo samo da kupujemo pametno i pokusamo da poguramo ove nase igrace pa dokle stignu. Sofo i Tompson su (makar zvanicno) 300.000 + 325.000, Mekel je pretpostavljam nesto malo skuplji od toga, to nije cena top stranca koji moze da napravi razliku. Ostatak su starosedeoci i ovih par klinaca koji su prikljuceni prvom timu. Sa tim ce se pokusati da se ponove rezultati od prosle godine, rekao bih da je samo Top 16 neizvestan.

meni se cini da ste, nakon obestecenja za igrace koji su otisli, bili u poprilicno dobroj finansijskoj situaciji. kad cete dovesti dobra pojacanja ako ne sada? kad prodate babu mitrovica u trabzon? i onda ste za te pare doveli sofoklea, koji je, kako da kazem, luksuzan igrac. moze da igra 10 min po utakmici, a smeo bih se i opkladiti da ce se bar jos jedno 2x povrediti ove sezone jer je debeo kao toni. i tompsona, koji je, ako zanemarimo onu narodnu da se po jutru dan poznaje, vrlo skupa macka u dzaku.

 

Невиђена је глупост упоређивати тим са краја прошле сезоне који је био у ТОП форми и тим који је играо 5 утакмица у 11 дана , десеткован повредама ,тек изашао из припрема ,са касно прикљученим играчина...

ja sam uporedjivao potencijal ovog tima sa onim proslogodisnjim. osim toga, svi su igrali 5 utakmica u 11 dana, ne samo zvezda, a izostanak dangube se bas i ne moze nazvati desetkovanjem.

Link to comment

Због изостанка тог Данге гледамо мученог Лазу 30+ мин, јер овај други мученик мора да "крпи" на 4.

 

Лако је сагледавати потенцијале прошлогодишњег тима из ове перспективе.

 

Бојим се само да се већина "стручњака" по форумима није слагала са тобом (да онај тим има велики потенцијал )

Link to comment

Томпсон ће као и Мекел, бити константан на свакој утакмици, с тим да и он игра(за сада ) одличну одбрану.

Link to comment

Adasevic

Pa i poredim.evo i timi slicno prica.na samom pocetku sezone se videlo da cete lagano kroz aba ligu i dobro kroz evroligu.cedevita je isti broj utakmica odigrala i sigurno nema bolji roster od zvezde,jos je dovela tupadziju duplo veceg od repese.cdvita sam spomenuo zato sto vam je to jedini konkurent u ligi.nema sjajne odbrane ni tecnosti u napadu kao na pocetku prosle.to ne znaci da necete uci u 16 evrolige ako je to cilj

Link to comment

meni se cini da ste, nakon obestecenja za igrace koji su otisli, bili u poprilicno dobroj finansijskoj situaciji. kad cete dovesti dobra pojacanja ako ne sada? kad prodate babu mitrovica u trabzon? i onda ste za te pare doveli sofoklea, koji je, kako da kazem, luksuzan igrac. moze da igra 10 min po utakmici, a smeo bih se i opkladiti da ce se bar jos jedno 2x povrediti ove sezone jer je debeo kao toni. i tompsona, koji je, ako zanemarimo onu narodnu da se po jutru dan poznaje, vrlo skupa macka u dzaku.

 

ja sam uporedjivao potencijal ovog tima sa onim proslogodisnjim. osim toga, svi su igrali 5 utakmica u 11 dana, ne samo zvezda, a izostanak dangube se bas i ne moze nazvati desetkovanjem.

 

Cini ti se. Taj velepostovani tim koji je prosle godine napravio picvajz bio je takodje i preskup za nas guber. Misko i Zeljko su nam sa 1.625.000 za Bobija i Kalinu opeglali prilican broj dubioza, nismo mi bili na nuli pa da stekamo svu tu lovu za nova pojacanja.

 

Meni se dopada ovaj novi tim, gledljiv je. Ima klinaca, ima posvecenih i disciplinovanih stranaca, ima cirkuskih atrakcija, sa tim pojacanjem na 3/4 bice i da se pobije sa svakim na parketu. Posto vise nemamo ludaka na pleju koji igra ono sto hoce i banderu u reketu za "nabacoljke" morace i Radonja malo vise da oznoji dupe u pripremi taktika. Men je skroz OK situacija u kojoj smo prvi favoriti ABA lige i jaki kandidati za Top 16, nadam se da cemo to biti godinama i da cemo to moci da platimo svake godine a da ne ulazimo u dugove. Pa ako se jedne godine pogodi sa nekim jeftinim strancima koji polude i zabode veliki talenat od nasih klinaca u isto vreme da se pokusa i nesto vise od toga. Ko zeli vise od toga jednostavno je izabrao i pogresan klub da navija i pogresnu zemlju da zivi.

Link to comment

Zvezda nije u dugovima a i da jeste vidimo kako se to ocas posla resi,onak njemacki brzo i tiho,kako samo premijer to moze pozeleti svima nama.

a san antonio je dao sipak zvezdi.nemojte se zajebavati.to ne moze da se sakrije tamo.mozda je dao bobi.to je nesto drugo.

Link to comment

Звезда тренутно није (можда ) у дуговима, али по завршетку претходне сезоне ЈЕСТЕ била у (озбиљним ) дуговима.

 

Ово за премијера ,поштеди нас. ... плс

Link to comment

mozda je u dugovima sad a bila je velikim slovima,to znas.

a znas kolki su ugovori igracima,ti ili par drugih.info crpis iz kog izvora?coki?ristovic?i tu malo postede bi moglo

napisi komentar o san antonio nadoknadi za treninge.

Edited by bradilko
Link to comment

Звезда тренутно није (можда ) у дуговима, али по завршетку претходне сезоне ЈЕСТЕ била у (озбиљним ) дуговима.

 

Ово за премијера ,поштеди нас. ... плс

Cekaj sad, kako to. Prosle godine se ovde tupilo o finansijskom fer pleju, nindza revizorima koje salje ULEB, bankarskim i drugim garancijama... koji sluze kao obezbedjenje da ce se budzet finansirati iz realnih prihoda, a ne od neizvesnih buducih prodaja igraca, a sad ispade da je 1.5 miliona evra od prodaje igraca potroseno za saniranje dugova.

Dobro, tad je do besmisla forsirana i teza da EL trazi najmanje 4 miliona evra budzet za igrace, a sad se prodaje prica o najskupljem igracu od 325k.

Link to comment

Pokazalo se ono sto sam i pretpostavljao.

 

Cirbes nije toliko napredovao koliko pre svega nije imao ozbiljnog protivnika na kraju prosle i na par meceva ove sezone.

Na nivou Evrolige on je ipak samo prosecan centar.

 

Rebic ne moze da igra protiv jacih protivnika ozbiljnu ulogu i nazalost mislim da nikada nece ni moci.Jucerasnja minijatura sa Rebicem je mozda bila i taj tas na vagi koji je prevagnuo da izgubimo ovaj mec.

 

Sto se tice Gudurica zao mi je sto Radonjic ne sme da ga korisit u najbitnijim momentima meca ali dobro evidentan je napredak.Prvo je pravio faul na isteku perioda,pa igrao garbidz tajm a sada dobije i poneki minut u Zagrebu.

 

Sto se tice Sofo-a i dalje mislim da je on nas najbolji igrac i da ce nam biti glavno oruzje kada krene EL. Zna se sta i koliko on moze da pruzi i ne moze me nekio ubedjivati da je on los igrac za Zvezdu.Kod njega igra ulogu samo fizicka sprema i to kako ga trener koristi.

Edited by Zigara
Link to comment

Cekaj sad, kako to. Prosle godine se ovde tupilo o finansijskom fer pleju, nindza revizorima koje salje ULEB, bankarskim i drugim garancijama... koji sluze kao obezbedjenje da ce se budzet finansirati iz realnih prihoda, a ne od neizvesnih buducih prodaja igraca, a sad ispade da je 1.5 miliona evra od prodaje igraca potroseno za saniranje dugova.

Dobro, tad je do besmisla forsirana i teza da EL trazi najmanje 4 miliona evra budzet za igrace, a sad se prodaje prica o najskupljem igracu od 325k.

 

Naravno, niko nije napisao da su sve te pare od Bobija i Kaline potrosene na vracanje dugova ali ne daj da te to sprecava u derviskom zanosu. Doduse, normalniji dervisi kad upadnu u zanos buse obraze iglama, ne smaraju na forumima, ali ne mozes imati sve.

Link to comment

Naravno, niko nije napisao da su sve te pare od Bobija i Kaline potrosene na vracanje dugova ali ne daj da te to sprecava u derviskom zanosu. Doduse, normalniji dervisi kad upadnu u zanos buse obraze iglama, ne smaraju na forumima, ali ne mozes imati sve.

O ne, rekao si mi da sam dervis, nadam se da Nautilus nece videti :cry:  Ali dobro, ti si forumski beli medved kome je dozvoljeno sve, tako da si bezbedan.

 

Da se vratimo na finansijski fer plej i ulebove revizore. Kako je Zvezda prosla reviziju ako je u transparentnim poslovnim knjigama na kraju sezone bio minus? Ovde se pisalo kako to ne moze, kako mora da se zna na pocetku sezone kako ce se pokriti troskovi i tome slicno. U cemu je onda razlika izmedju transparentnog i zakonitog poslovanja i Partizanovog trosenja obestecenja na peglanje dugova iz prethodnih sezona?

Pri tom obrati paznju da nisam odgovorio na tvoj post, nego na post koji pominje da je Zvezda na kraju sezone bila u ozbiljnim dugovima.

Edited by Uskebasi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...