Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наравно да је у САС када је потписао уговор који важи за време трајања тренинг кампа .

 

a šta sam ja napisao?

 

zadnje dve sezone je odbijao taj ugovor.

Link to comment

ne znam ni sto ste zapeli za njega, od pojacanja nam najvise treba skok i odbrana, oba nisu njegov forte, a sigurno ne bi malo kostao.

 

+1

 

Plus je on meni retko antipatičan lik.

Link to comment

A zasto Radonjic govori da je Cedevita jaca ove sezone nego prethodne? Kako su odradili transfere? Ili samo Radonja upozorava da se ne treba opustiti protiv najjaceg rivala.

Link to comment

A zasto Radonjic govori da je Cedevita jaca ove sezone nego prethodne? Kako su odradili transfere? Ili samo Radonja upozorava da se ne treba opustiti protiv najjaceg rivala.

igracki su znacajno jaci nego prosle sezone

pullen, white i zoric su ozbiljna pojacanja za aba ligu

trenerski verovatno dosta slabiji...ostaje da se vidi kako ce se mrsic pokazati

Edited by djuras
Link to comment

sto nam treba odbrana? barem toga imamo na spoljnim pozicijama.

 

On je klasičan SF/PF. Raznovrstan ofanzivac, očajan defanzivac. Nama je na 4 potrebna defanziva tačnije igrač sličnih karakteristika Kaliniću (čvrstina i skok), jer je Mitrović uglavnom baba, a Tejić pravi faulove kao konfete. Da njih dvojica su malo sigurniji prospekti i defanzivci, niko se ne bi dovodio, jer će uz tim biti Simanić.

 

Tako da mi takvog nekog igrača pre jurimo zbog dodavanja dimenzija na poziciji 4, nego na poziciji 3.

Link to comment

On je klasičan SF/PF. Raznovrstan ofanzivac, očajan defanzivac. Nama je na 4 potrebna defanziva tačnije igrač sličnih karakteristika Kaliniću (čvrstina i skok), jer je Mitrović uglavnom baba, a Tejić pravi faulove kao konfete. Da njih dvojica su malo sigurniji prospekti i defanzivci, niko se ne bi dovodio, jer će uz tim biti Simanić.

 

Tako da mi takvog nekog igrača pre jurimo zbog dodavanja dimenzija na poziciji 4, nego na poziciji 3.

apsolutno se ne slazem s tobom. prosle godine smo sezonu izneli sa 4 visoka, sad ih imamo 5. vise smo ofanzivno, pre svega suterski, u deficitu u odnosu na proslu sezonu, nego odbrambeno. sto se tomasa tice tacno je da i nije neka defanzivna zverina ali je daleko od toga da ne moze da korektno odradi posao. skokova je ,ako se gleda statistika, imao za 1 manje od kaline po mecu sto i nije toliko strasno. voli da se gura pod protivnicki kos i prati iz drugog plana. tu bi trebalo da bude plus u odnosu na kalinu. mada, rano je za bilo kakve analize njih dvojice jer pitanje je gde ce ovaj zavriti na kraju...

Link to comment

kalinica bi valjalo zaboraviti, prilicno sam siguran da u klubu ne razmisljaju kao na forumu i ne traze novog kalinica

ako se igrac dovodi zato sto se sumnja da mitrovic i tejic mogu da izguraju sezonu, onda treba da se dovede cetvorka, verovatno bi bio idealan neki sofoliki tip igraca.

preteruje se sa babetisanjem mitrovica. nije covek dirk novicki iz najboljih dana, ali je sasvim korektan igrac. imao je oscilacija prosle sezone, ali jebiga nije nista neocekivano za mladog igraca. da je pored njega u ekipi jos jedna cetvorka koja ima kvalitet i iskustvo igranja evrolige mitrovic ne bi bio nikakav minus u rosteru, problematicno je sto mu je alternativa jos mladji igrac bez ikakvog iskustva, pa se od ovog ocekuje da bude spreman da konstantno igra 30+ minuta na najvisem nivou

ako mu pristup bude na odgovarajucem nivou, problem sa skokom ce valjda biti manji. ne brinem za njega u napdackom smislu, jedino sto bi (zbogsklopa ekipe) valjalo da mu sut za tri bude sto konstantniji

za ovogodisnji roster idealno bi bilo da je nastic cetvorka, dugorocno, je verovatno bolje ovako.

 

meni deluje da je ekipa dobro sklopljena, ovako na prvi pogled nema neki krater (sto je obicno bio slucaj), najvece rupe su poziciono premalo resenja na cetvorci i premalo resenja na kecu, kolektivno, najproblematicnije je sto dleuje da fali suta spolja, dobro je i sto su (ponovo) prilicno rano doveli igrace. najvaznije je naravno da nas zaobidju povrede, odnosno da ovi vec povredjeni igraci sto pre izadju iz povreda ne bi li se koliko toliko uigrali za pocetak EL (u aba i ako bude neki kiks nece biti toliki problem u ovakvoj konkurenciji nadoknaditi). losa stvart je sto nam je prvi mec u evroligi utakmica koja se mora dobiti, ako izgubimo kuci od strazbura bice daleko teze kvalifikovati se za top 16.

kljucnio ce biti desetak stvari :) : da tomson pokaze da moze biti lider ekipe (el top16 ekipe), da mekel pohvata konce (posto u organizaciji igre nemamo adekvatnu zamenu), da radonjic kvalitetno iskoristi geeka, da cirbes podigne nivo igre, odnosno da u kontinuitetu igra kao sto je igrao na momente prosle sezone, da mitrovic i dangubic napreduju, odnosno da sa strancima budu nasi najbolji igraci, da lazica i jovica zaobidju povrede, da im pristup i energija sa kojom ulaze u utakmice ostane na dosadasnjem nivou, da rebic, tejic i guduric bar na momente pokazu da mogu igrati na el nivou. neophodni su nam sva trojica. rebic zato sto je suludo ocekivati da mekel sam iznese organizaciju naseg napada sa keca, tejic slicno, zato sto je suludo da mitrovic sam odigra na poziciji cetvorke. na guduricevoj poziciji ima vise igraca, ali ovoj ekipi strahovito fali suta, a on je jedna od rekh opcija od kojih se tome mozemo nadati.

jedino se za nastica ne plasim, ako nastavi da igra kao u pripremnom periodu, radonjic ce biti "na slatkim mukama". zurnal posalice na stranu, odlicno je sto (izgleda) imamo tri klasicna centra sposobna da igraju evroligu, vrlo, vrlo malo je takvih ekipa u evropi (a i sire :) )

simanic, slicno kao sto sam pisao ranije za davidovca. odlicno sto je tu. ako nista drugo ono kao direktni pritisak na tejica  indirektni na mitrovica, posto u ovom trenutku njih dvojica jedini deluju kao sigurni za svoje minute na parketu.

na papiru deluje da je 13ti igrac ekipe, sto ce u realnosti verovatno znaciti da ce cesto biti u 12, a opet zbog kvaliteta aba lige verujem da ce imati i dosta minuta u igri. verujem da u klubu znaju sta rade, ali svakako mi se ne svidja scenario u kojem bi on proveo sezonu samo trenirajuci sa ekipom, a da parket ne vidi (poput kaplanovica prosle sezone i cvorovica do povrede). u tom smislu, ako dodje to pojacanje na cetvorci, nadam se da to automatski povlaci simanica u fmp

Link to comment

http://mondo.rs/a832554/Sport/Kosarka/KSS-Do-cetiri-stranca-u-mladjim-selekcijama.html

 

Pre neki dan sam pisao o dvojnoj, a i ovo o strancima u mlađim kategorijama je Čović progurao. Nešto sam načuo da hoće da angažuju neke klince koji nisu CG/BiH.

ima na sajtu kss spisak svih prelazaka igraca, zapao mi je tu za oko igrac makedonskog prezimena i dva igraca istog prezimena pored kojih stoji oznaka da su strani drzavljani. pretpostavljam da je to to o cemu ti pises
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...