Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta mislimo o Mekelu? Meni deluje pristojno u pogledu organizacije, a to je verovatno bila ubedljivo najbitnija stavka koja se trazila od novog pleja ove sezone. Uz to nije totalni non-entity u napadu, moze da pogodi s distance kad je sam, ima fin go-to potez u onom floateru, a deluje i da se dobro krece bez lopte.

 

Od Marcusa bolji nije, ali ne mozemo imati takvog igraca svake godine. Bar ce doci na svoje oni sto su se zalili da se prvi plej ne baca za loptu protiv 1 Konstantina :D

Edited by Calavera
Link to comment

Sta mislimo o Mekelu? Meni deluje pristojno u pogledu organizacije, a to je verovatno bila ubedljivo najbitnija stavka koja se trazila od novog pleja ove sezone. Uz to nije totalni non-entity u napadu, moze da pogodi s distance kad je sam, ima fin go-to potez u onom floateru, a deluje i da se dobro krece bez lopte.

 

Od Marcusa bolji nije, ali ne mozemo imati takvog igraca svake godine. Bar ce doci na svoje oni sto su se zalili da se prvi plej ne baca za loptu protiv 1 Konstantina :D

 

Dobar je Mekel na ovom prvenstvu ali je pred kraj danas ispustio paru, sto i nije cudo jer ga je ovaj diletant od trenera Izraela drzao na parketu skoro celu utakmicu. Bilo bi zanimljivo videti minutazu ali sumnjam da je danas igrao manje od 40 minuta. To kod Radonjare nema da se desi pa taman nam zivot zavisio od utakmice.

Link to comment

Marcus je imao Bobija tako da i pored toga što je dobar asistent ipak je dosta doprineo tome sam Bobi. Tako da ne možemo uporediti direktno , pitanje je kako bi se Marcus snašao ove sezone . Da smo gledali Mekela sa Bobijem jednu sezonu pa da uporedimo :)

 

Mekela sam gledao jednu utakmicu na prvenstvu, pripremnu protiv Hrvata I možda u toku prošle sezone po neki kadar Kada sam propratio Nižji. Dve utakmice propratih preko pbp.

 

Odbrana Mekela naravno bolja, dosta snažniji igrač koji može braniti I više igrače . Marcus naravno bolji šuter, zna da poveže nekoliko šuta I eksplodira, uništi protivnika . Dok sa druge strane zna da zakopa I svoj tim forsiranjem šuta kada mu ne ide. Mekel ima loš šut sa distance, on to zna I ne forsira , ne može da se desi da šutira 0-6 , 1-9 I slično. Šutnuće jednu dve , ako promaši neće ni šutirati više.

 

Ulaz mnogo bolji ima Mekel , odlično zna da probije I položi I solidan mu je onaj floater . Asistencije mislim da su tu približni. Marcus je atraktivniji igrač zna da pošalje pas bez gledanja ali nije ni Mekel baš bez dobrih asistencija. Baš protiv Hrvata sam video 2 odlične asistencije.

 

Bacanja mislim da je Mekel za nijansu bolji , da ne gledam sada statistiku.

 

Mekel ima dobar pregled I koliko sam video dosta puta razigra igrača u ćošku na trojci . To sam video u reprezentaciji Izraela. Dakle Laza ima da trsi iz kornera :)

 

Za ovaj nivo košarke meni ovo deluje veoma dobro.  Naravno da sačekamo bar duel sa Francuskom I vidimo kako će se snaći tu .

 

http://www.eurobasket2015.org/en/compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2015.roundID_9322.teamID_306.playerID_47608.html

Edited by elementary
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...