Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Malo da odem u off, primetio sam u Beogradu i više afričkih migranata, odnosno crnaca i onda zamišljam kako bi bilo super da smo normalna zemlja pa da i oni i ovi bliskoistočani ostanu. Koliko bismo bili bogatiji i lepši i sve.

da, to je ono sto srbiji nedostaje, vise bednika i siromaha koji nemaju sta da jedu. eh, da nam je vise takvih...

Link to comment

da, to je ono sto srbiji nedostaje, vise bednika i siromaha koji nemaju sta da jedu. eh, da nam je vise takvih...

 

Objektivno, i nemamo crnih siromaha, samo ovih domacih ubledelih :ph34r:

Link to comment

Pa ko su onda normalne zemlje? Ovi sto nece da prime par hiljada od ovih nekoliko miliona koje su ostavili bez kuca i rodbine, nego rade na strategijama da ih se sto vise podavi u moru?

Link to comment

Ja ipak mislim da ratovi na Bliskom Istoku mozda imaju nesto i sa njihovim lokalnim mocnicima, isto kao sto i ratove u SFRJ nisu bas izazvali Genser i Alojz Mok.

 

Ali that's just me. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ja ipak mislim da ratovi na Bliskom Istoku mozda imaju nesto i sa njihovim lokalnim mocnicima, isto kao sto i ratove u SFRJ nisu bas izazvali Genser i Alojz Mok.

 

Ali that's just me. 

 

Naravno, ali vrlo verovatno tih ratova ne bi bilo, bar ne u ovoj meri, da nisu bacili u haos Irak a potom i Libiju, i poremetili ravnotezu koja je na terenu trajala decenijama.

Ovako postojao je potencijal za haos i zainteresovani, ali ko zna kako bi to izgledalo da ovi nisu uleteli i rasturili dve vrlo velike i bitne zemlje, ovako to je kao da ubijes nekog i onda kazes pa bio je star, jos 10-15 godina pa bi svakako umro.

Link to comment

Objektivno, i nemamo crnih siromaha, samo ovih domacih ubledelih :ph34r:

zato nam ovako i ide :(

 

Bio je prvi deo "da smo normalna zemlja". Vrućina valjda udarila, šta li.

aaa, sad shvatam- hteo si reci da je steta sto nismo bogata zemlja, pa da crnci i arapi dolaze da nam rade prljave poslove koje mi necemo? to je u redu. samo mi i dalje nije bas najjasnije kako cemo postati lepsi od toga.

Link to comment

zato nam ovako i ide :(

 

aaa, sad shvatam- hteo si reci da je steta sto nismo bogata zemlja, pa da crnci i arapi dolaze da nam rade prljave poslove koje mi necemo? to je u redu. samo mi i dalje nije bas najjasnije kako cemo postati lepsi od toga.

 

Pa tako sto necemo raditi prljave poslove. ko se jos prolepsao od najgore fizikalije?

Link to comment

Mislim, tj znam da je Lrd zeleo da kaze da je Beograd homogen do odvratnosti, da bi bilo zabavnije ziveti u njemu da je etnicki sareniji, i ja se slazem sa time. 

 

Mozes da nastavis da tupis, Miraleme.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa tako sto necemo raditi prljave poslove. ko se jos prolepsao od najgore fizikalije?

siptari!

 

Mislim, tj znam da je Lrd zeleo da kaze da je Beograd homogen do odvratnosti, da bi bilo zabavnije ziveti u njemu da je etnicki sareniji, i ja se slazem sa time. 

 

Mozes da nastavis da tupis, Miraleme.

da, posebno bi bilo zabavno kad krenu da pale automobile i pljackaju prodavnice kad ponestane prljavih poslova.

Edited by Miralem
Link to comment

Mislim, tj znam da je Lrd zeleo da kaze da je Beograd homogen do odvratnosti, da bi bilo zabavnije ziveti u njemu da je etnicki sareniji, i ja se slazem sa time.

 

Taman sam mislio da mi se uključio autotranslate na klingonski. Naravno da sam to mislio. Neki dan prolazim Zelenjakom i neke četiri baš crne tinejdžerke bleje nešto i kikoću se i nekako mi odmah bilo lepše. Veliki gradovi treba da budu šareni i heterogeni, to je valjda osnovno za velegrade.

U Žarkovu neki dan vidim nekog Pakistanca sedi sa lokalnim klincima i nešto se zajebavaju, razmenjuju kako se šta kaže, to je meni super.

Edited by Lrd
Link to comment

Objasnila Angela aktuelni stav EvropeTM palestinskoj devojčici pre neki dan - nema više, sad je faza 1 sa ogradama, a malo posle će i faza 2 sa terminima 'raus' i 'ausvajz bite'...

 

Sad kad je ovaj južni tok preopterećen i preforsiran, bilo bi zanimljivo da se aktivira istočni, pa da krenu preko Ukrajine i Poljske. Bar će ljudima da bude prijatnije kad izbegnu balkanski tropski pakao.

 

BTW, baš će ovi nesrećnici da ostaju ovde... oni svi i beže iz raznoraznih drugih kasaba 'beograda', pa će sad baš da skončaju u ovom ovakvom... Jedini razlog njihovog bežanja je posao i pare, ništa drugo, a toga ovde nema. Može da zaostane bukvalno 10-15 ljudi koji baš nikog nigde nemaju pa da im bude dosta životarenja sa 25.000 dinara bedne srpske plate/honorara, a 99% njih treba da zaradi toliko da može par stotina €/$ da pošalje kući.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...