Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ja sam mislila vise da je pejsijeva poenta kako nije problem primiti znacajan procenat izbeglica. A ja isto mislim je da uglavnom jeste, 

da ilustrujem prigodnim posterom, pejsijeva poenta je:

 

DO_THE_RIGHT_THING.jpg

Link to comment

pricamo o pola 1 procenta sadasnjeg stanovnistva Evrope

 

Pa nisu oni krenuli u Evropu, krenuli su u Nemacku i Svedsku. I pricamo o 1 procentu godine 2015te, koji moze samo da raste ako kriza potraje jos pet i ako krenu price da Evropa prima ljude. Ja ne mislim da je stav Evropljana da nece da primaju izbeglice neracionalan, iako je 1. sebican, 2. duguju im, politika zapadnih zemalja je i pokrenula ovaj haos, 3. imaju zakone o azilu.

Da ne izostavim ni Srbiju od toga, bilo bi pravedno primiti bar 10/20 hiljada Sirijaca.

Link to comment

Pa nisu oni krenuli u Evropu, krenuli su u Nemacku i Svedsku. I pricamo o 1 procentu godine 2015te, koji moze samo da raste ako kriza potraje jos pet i ako krenu price da Evropa prima ljude. Ja ne mislim da je stav Evropljana da nece da primaju izbeglice neracionalan, iako je 1. sebican, 2. duguju im, politika zapadnih zemalja je i pokrenula ovaj haos, 3. imaju zakone o azilu.

Da ne izostavim ni Srbiju od toga, bilo bi pravedno primiti bar 10/20 hiljada Sirijaca.

 

da, zato sto je sve totalno dezorganizovano. Mada i na 1 Nemacku je 450k ljudi samo pola 1 procenta, ali ajd da kazemo nema veze. Organozovano se jednostavno to drugacije radi i raspodeljuje svima prema mogucnostima i broju stanovnika. A stav je glup, odnosno glupo je sto nema nikoga da im objasni zasto to treba raditi, pa makar i iz onih najsebicnijih "marketinskih" razloga. 

Edited by MancMellow
Link to comment

zanimljivo je i kulturoloski, ides tamo gde te ni politicari ni vecina stanovnistva nece (zapadna evropa), gde ces biti manjina po svim kriterijumima i verovatno raditi/boraviti nelegalno.

 

zato i mislim da su im turska i egipat glavna odredista.

Ja bih rekao da ovo u velikoj meri zavisi od materijalnog statusa tih izbeglica. Iz Sirije ne beži samo neškolovana sirotinja nego svi redom. Lekari, inženjeri, programeri... koji imaju nešto uštedjevine, govore neki evropski jezik i imali su priliku da vide Evropu uživo (možda čak imaju neku rodbinu tamo) verovatno će sebi postaviti Nemačku kao cilj. Šta je njihova perspektiva u izbegličkom kampu u Turskoj?

 

Imaš par miliona takvih, koji mogu da plate trafiking i okušaju sreću. I imaš još pet puta toliko sirotinje koja je jednostavno ostala u Turskoj, Jordanu, Iranu... jer niti imaju kud niti imaju čime. Za sve njih moraju da se nekako pobrinu te zemlje, a EU neće čak ni toliko da im olakša pa da primi onih par miliona imućnijih nego smišljaju kako da ozidaju svoju mrtvu tvrdjavu tako da što više nevoljnika izgine u pokušaju da se nekako prebace preko zidina a oni što prežive da nekako ostanu izmedju spoljnjeg i unutrašnjeg zida i ne ometaju male zeke što veselo skakuću medj' bistrim potocima unutrašnjeg prstena.

Link to comment

Imaš par miliona takvih, koji mogu da plate trafiking i okušaju sreću. I imaš još pet puta toliko sirotinje koja je jednostavno ostala u Turskoj, Jordanu, Iranu... jer niti imaju kud niti imaju čime. Za sve njih moraju da se nekako pobrinu te zemlje, a EU neće čak ni toliko da im olakša pa da primi onih par miliona imućnijih nego smišljaju kako da ozidaju svoju mrtvu tvrdjavu tako da što više nevoljnika izgine u pokušaju da se nekako prebace preko zidina a oni što prežive da nekako ostanu izmedju spoljnjeg i unutrašnjeg zida i ne ometaju male zeke što veselo skakuću medj' bistrim potocima unutrašnjeg prstena.

 

 

Komentar koji sam cula od sestre a i videla na forumu par puta - rekla je da ovi Sirijci izgledaju kao neki fin i obrazovan svet.

Link to comment
Then came troublesome doubts. Why had the Morlocks taken my Time Machine? For I felt sure it was they who had taken it. Why, too, if the Eloi were masters, could they not restore the machine to me? And why were they so terribly afraid of the dark? I proceeded, as I have said, to question Weena about this Under-world, but here again I was disappointed. At first she would not understand my questions, and presently she refused to answer them. She shivered as though the topic was unendurable. And when I pressed her, perhaps a little harshly, she burst into tears. They were the only tears, except my own, I ever saw in that Golden Age. When I saw them I ceased abruptly to trouble about the Morlocks, and was only concerned in banishing these signs of the human inheritance from Weena's eyes. And very soon she was smiling and clapping her hands, while I solemnly burned a match.

 

Link to comment



Otprilike ovako nešto. Ova pesma je napravljena kada su istočnoevropske-jugoevropske zemlje ušle u EU.

Ali očigledno da je još uvek relevantna.

Link to comment

Naprotiv, oni tačno to rade. Utapaju se deca, žene, čitave familije. Zbog tog horora je bila pokrenuta operacija Mare Nostrum koju je EU posle samo godinu dana zamenila nekom paralažom koja ima za cilj da se što više tih ljudi podavi pre nego što ih neko pokupi sa mora.

 

Turska je sama primila više od dva miliona Sirijaca, svuda ih ima. I nije zemlja propala zbog toga. Evropski političari su gamad ona ušljiva.

 

Hajde da kažem da sam čuo iz dosta pouzdanog izvora da će 1/2 ovog broja uskoro krenuti preko Srbije dalje na put.

Link to comment

Ne veruj nijednom izvoru kada su ovakve stvari u pitanju, a pogotovo ne veruj srpskim izvorima. Turska će svakako sa radošću pustiti svakog Sirijca da produži dalje na zapad, ali da potrpaju milion ljudi koji bukvalno ništa nemaju u neke konvoje i isporuče ih u Srbiju, to je popriličan SF. Ti ljudi nemaju ni sredstva ni želju da budu trafikovani a uz to treba prvo da udju u Bugarsku ili Grčku koje su obe duž granice sa Turskom podigle ograde u Melilja stilu (ne ove madjarske imitacije).

 

Iskreno, ta priča o velikoj invaziji preko Srbije mi zvuči kao klasična službena™ priprema terena za zatvaranje srpskih granica i marokanski odnos srpske policije prema migrantima koje uhvate (premlaćivanje i pljačka, pa tajne deportacije u Bugarsku i Makedoniju). Svakojakog zla ćemo se nagledati.

Link to comment

 

 

Makedonski mediji: Srbija zatvorila južnu granicu za migrante

Vlasti Srbije zatvorile su u nedelju ujutro za migrante granicu sa Makedonijom, u Tabanovcima, saznaje nezvanično makedonski portal novatv.mk.

Kako javlja taj medij, granica je zatvorena u sedam sati ujutro, a objašnjenje vlasti za ovaj potez je da je, navodno, migrantski kamp u Preševu prepun i da nema mesta za nove ljude.

Novatv piše da će kamp granica za migrante ostati zatvorena sve dok su kapaciteti u kampu u Preševu puni.

Zvaničnih informacija o ovoj odluci još nema.

Link to comment

Malo da odem u off, primetio sam u Beogradu i više afričkih migranata, odnosno crnaca i onda zamišljam kako bi bilo super da smo normalna zemlja pa da i oni i ovi bliskoistočani ostanu. Koliko bismo bili bogatiji i lepši i sve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...