Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Yawn, jesi li pismen?

 

Jesam li napisao da je kapitalistma načelno u interesu dolazak ljudi koji predstavljaju i nove kupce i nove radnike (sa naglaskim na nižeplaćene poslove) koji konkurišu postojećima?

 

Jesam li napisao da njihova integracija zavisi od političara, koji opet imaju svoje računice?

 

Dakle imigracija predstavlja dobru mogućnost za kapital, ali se tu objektivno ne pita kapital (što je osnova mog komentara Fernouxu) kojem je to, opet načelno, u interesu, već postoje mnoge druge stvari koje su u igri, a i od kojih zavisi da li će kapitalisti omastiti svoje brke.

dobro, ako si hteo da kazes da kapitalisti nacelno imaju koristi od izgbeglica, ali u praksi bas i ne, onda mozemo da se slozimo. samo sto to nije bas neka velika misao, mogao si komotno i da je ne obznanis.

Link to comment

nego miraleme, s obzirom da si i ti neka vrsta ekonomskog izbeglice, hoces li da kazes da je i u kraljevini holandiji tako

 

da kapitalisti nacelno imaju koristi od izbeglica, ali u praksi bas i ne

 

Link to comment

dobro, ako si hteo da kazes da kapitalisti nacelno imaju koristi od izgbeglica, ali u praksi bas i ne, onda mozemo da se slozimo. samo sto to nije bas neka velika misao, mogao si komotno i da je ne obznanis.

 

Šta ćeš, server trpi sve.

Link to comment

nego miraleme, s obzirom da si i ti neka vrsta ekonomskog izbeglice, hoces li da kazes da je i u kraljevini holandiji tako

nisam, ja sam dosao da im cisto iz inata otimam poslove.

Link to comment

Dakle imigracija predstavlja dobru mogućnost za kapital, ali se tu objektivno ne pita kapital (što je osnova mog komentara Fernouxu) kojem je to, opet načelno, u interesu, već postoje mnoge druge stvari koje su u igri, a i od kojih zavisi da li će kapitalisti omastiti svoje brke.

srecom™ pa i ti politicari ne zavise od donacija tih istih kapitalista...

Link to comment

kaze vucic danas, da su mu madjari rekli da ce u narednoj godini 2 miliona migranata krenuti ka zapadnoj evropi a 1,9 putem kroz srbiju.

i da ovo nije potraga za poslom vec seoba naroda. 

cudi me da im nije predlozio da dignu veci zid i da im mi pomognemo u gradnji.

Link to comment

pa to je fantastična poslovna start up ideja. Nagnam™ Srbe da krenu svi peške nazad ka istočnoj Nemačkoj i otvorim roštilj negde kod Đera!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...