Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ja se već duže ne mogu oteti utisku da je eu otišla u q i to bez povratka.

 

naravno da jeste, kad je vode miopični političari. ali možda nije baš bez povratka, no, videćemo... nedostatak vizije je generalno zapanjujuć

Link to comment

Teško se nose da izazovima savremenog sveta. EU je konzervativna institucija, zamišljena da ubetonira pozicije stečene velikim ekonomskim i socijalnim bumom u posleratnom periodu. U stvari, EU je baba koja živi u saloncu, zaliva muškatle i pomera šustikle, i nervira se što posluga u devojačkoj sobici pravi buku.

 

Ok, ali ako je Evropa stara baba, ko je mlada devojka? :D

 

 

To će se svakako menjati ali će to značiti odbacivanje mnogih tekovina koje smatramo evropskim.

 

 

Kako to misliš, koje tekovine misliš da neće opstati?

Link to comment

Ok, ali ako je Evropa stara baba, ko je mlada devojka? :D

 

 

 

Kako to misliš, koje tekovine misliš da neće opstati?

 

1. Devojka su svi oni koji sada babi brišu guzicu a koji će naslediti stan - lekari iz Indije, medicinske sestre iz Rumunije, đubretari iz Srbije, berači malina iz Bugarske, građevinci iz... I to je ok.

 

2. Visko postavljeni standardi zdravstvene i socijalne zaštite, penziono osiguranje kakvo danas poznajemo, kvalitet visokog obrazovanja itd. 

Link to comment

2. Visko postavljeni standardi zdravstvene i socijalne zaštite, penziono osiguranje kakvo danas poznajemo, kvalitet visokog obrazovanja itd.

 

A pa super, mi smo to onda već rešili. <_<
Link to comment

 

2. Visko postavljeni standardi zdravstvene i socijalne zaštite, penziono osiguranje kakvo danas poznajemo, kvalitet visokog obrazovanja itd. 

 

Pa zapravo je jedini način da se ovo održi kontrolisano, ali široko otvaranje kapija. Međutim političke elite ne žele da, svi zajedno, preuzmu odgovornost da to kažu narodu. 

Link to comment

izvinjavam se sto padam sa neba, jel ova vest da je madjarska trazila slanje nekih njenih policijskih snaga u srbiju radi emigranata neka izmisljotina ili je to neko stvarno trazio?

Link to comment

izvinjavam se sto padam sa neba, jel ova vest da je madjarska trazila slanje nekih njenih policijskih snaga u srbiju radi emigranata neka izmisljotina ili je to neko stvarno trazio?

 

nije izmišljeno, bilo jutros - ušla je prva grupa... okačio sam ja bio vest, biće nešto u smenama po 10 ljudi i 4 vozila, tako nekako

 

to mu dođe ko što Nemci pošalju svoje kod Mađara kad ovi useru stvar, a toga je bilo par puta, poslednji sad u februaru za kosovare - tako sad Mađari nama... mada mi ipak nismo još uvek u istom EU zajedničkom loncu kao oni, pa mi je mađarski dolazak u pomoć ipak pomalo 'over the top'  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...