Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

pa treba ih pustiti da udju legalno, kao sto je i red sa izbeglicama.

Jebi ga sada. Da tražimo od njih da ponesu pasoše i koriste aerodrome?

Ja recimo znam upravo za Norvešku da se izbeglice s Kosova nisu baš provele kao u slobodnom društvu.

Porodice s bebama u kampovima™ kolektivni)tm) smeštaj, ograničeno kretanje, meseci procedure da bi se odobrio ili odbio ostanak... Gadne traume.

Link to comment

Pa nije baš da nije voljna. U Siriju se itekako uplela, ne mora svako uplitanje da bude bombaško.

 

Na primer, njihovo momentalno zauzimanje katarsko-saudijske pozicije u Siriji (nema i ne može biti nikakvih pregovora sa Asadom, on može samo da čeka svoju granu i frižider u supermarketu) je u solidnoj meri doprinelo tome da se tamošnji rat onako grozno otegne i proizvede onolike izbeglice. Da su probali da održe neku komunikaciju sa njim i dođu do nekakvog Dejtona možda bi danas broj migranata iz Sirije već bio u opadanju.

 

U Libiji su se bogami direktno angažovali da naplate neke zaostale dugove i danas gledamo rezultate tog angažovanja - ilegalna pomorska ruta prema Italiji nikad aktivnija, jedno masovno utapanje smenjuje drugo.

 

Ja nisam za to da se Evropi nameće nekakva moralna obaveza ali hajde da se ne lažemo: manje se trtite sa tim sprovođenjem svojih tzv. interesa i gde treba i gde ne treba, pa ćete imati i mnogo manji priliv izbeglica. Vrlo jednostavno.

Mislio sam na konstruktivno uplitanje da rat i stradanje ljudi stane.

Ovo ostalo, slažem se.

Link to comment

Malo im je zeznuta ruta preko Rusije, treba preći nekih 4 hiljade kilometara od Sočija do Murmanska tako da cenim da je Norveška prilično bezbedna iz tog pravca.

Link to comment

Malo im je zeznuta ruta preko Rusije, treba preći nekih 4 hiljade kilometara od Sočija do Murmanska tako da cenim da je Norveška prilično bezbedna iz tog pravca.

To kažem.

Loš primer za "slobodno društvo", po više osnova.

Možeš se tako ponašati kada ti je položaj da ne možeš imati masovne ilegalne prelaske granice.

Link to comment

To kažem.

Loš primer za "slobodno društvo", po više osnova.

Možeš se tako ponašati kada ti je položaj da ne možeš imati masovne ilegalne prelaske granice.

Па добро, то стоји, али тако се онда може објашњавати и то што рецимо у Србаља нема расизма као у неким европским земљама - није било имиграната.

 

едит: двапут рецимо :isuse:

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Valjda nula, zato što je Norveška u Šengenu.

 

Mislio sam na desetine hiljada izbeglica, uglavnom islamske vere, koje su usle u Norvesku pre 20 godina.

Link to comment

Па добро, то стоји, али тако се онда може објашњавати и то што рецимо у Србаља нема расизма као у неким европским земљама - није било имиграната.

едит: двапут рецимо :isuse:

Misliš da ga ne bi bilo?
Link to comment

Па добро, то стоји, али тако се онда може објашњавати и то што рецимо у Србаља нема расизма као у неким европским земљама - није било имиграната.

 

едит: двапут рецимо :isuse:

 

Stariji su imali nesvrstanu bracu i kolege po skolama i fakultetima pa mozda zato ? Za klince se ne sekiram..oni mrze i sami sebe..blago nama.

Link to comment

Možda rasizma nema, ali mediji rade na širenju (Informer, ne bih da linkujem, koga zanima neka nađe): 

 

OPREZ Zbog migranata povećana opasnost od dečije paralize i virusa MERS!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...