Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 

To iz poslednje rečenice ionako prelazi granice kad i gde hoće, baš ćemo mi zaustaviti. Ljudima obezbediti maks. podršku da stignu gde su krenuli, a prema Evropi možemo se praviti ludi malo, ionako oni to redovno rade nama. :)

Možemo, samo kada se oni prave ludi mi možemo da sednemo i plačemo™.

Što se tiče ovog prvog, nemoj se zanositi da baš tako kriminalci i teroristi prolaze granicu. Nije baš tako.

Link to comment

Meni je i dalje interesantno kako EU ne šalje pomoć™ Makedoniji da bolje kontroliše granicu sa Grčkom. Grčka je svoje kopno zatvorila, Bugarska intenzivno radi na tome, tako da je prva sledeća stanica za takve budalaštine Makedonija.

Link to comment

Ja mislim da ne.

Nije nikakva strožija kontrola nego reakcija na hiljade ilegalnih prelazaka granice.

Imaš opciju puštaj sve ili kontroliši sve.

Sam si rekao da nisi za varijantu gde granicu može da prođe ko hoće i kada hoće.

Kako misliš to filtrirati™?

Kako misliš pomoći tim ljudima nego ih sve skupiti u centre, popisati, dati kakvu-takvu pomoć, vodu, hranu, lekarsku?

Kako misliš da uradiš proveru da u tim grupama nema kriminalnih aktivnosti?

Na kraju, valjda znaš da sam vize za letovanje spomenuo kao banalan primer šta možemo očekivati ako ne postupimo po međunarodnim pravilima igre ili onima koje EU ne postavi kao uslov.

Lično™, jebe mi se za vize...

 

Ne moze se kontrolisati cela granica bez uvodjenja mera koje su neprimerene za otvoreno i slobodno drustvo, a pogotovo ne postoji nacin da se utvrdi ima li kriminalnih aktivnosti u toj ogromnoj masi ljudi. 

Da, treba otvoriti centre za zbrinjavanje, to svakako.

Jedino kazem, ponavljam™, ne vidim nikakav razlog da se mi nesto posebno trudimo oko kontrole ulaska migranata. Neka rade ono sto je najnuznije, i neka samo nastave sa kurcoboljom sa kojom se ovde i inace pristupa svim stvarima, i vecina tih ljudi ce otici tamo gde je naumila.

Link to comment

Možemo, samo kada se oni prave ludi mi možemo da sednemo i plačemo™.

Što se tiče ovog prvog, nemoj se zanositi da baš tako kriminalci i teroristi prolaze granicu. Nije baš tako.

 

Da, kad bolje razmislim, kriminalci verovatno prelaze sa urednim pasošem i u biznis klasi.

 

 

Jedino kazem, ponavljam™, ne vidim nikakav razlog da se mi nesto posebno trudimo oko kontrole ulaska migranata. Neka rade ono sto je najnuznije, i neka samo nastave sa kurcoboljom sa kojom se ovde i inace pristupa svim stvarima, i vecina tih ljudi ce otici tamo gde je naumila.

 

+1000

 

Link to comment

Ne moze se kontrolisati cela granica bez uvodjenja mera koje su neprimerene za otvoreno i slobodno drustvo, a pogotovo ne postoji nacin da se utvrdi ima li kriminalnih aktivnosti u toj ogromnoj masi ljudi. 

Da, treba otvoriti centre za zbrinjavanje, to svakako.

Jedino kazem, ponavljam™, ne vidim nikakav razlog da se mi nesto posebno trudimo oko kontrole ulaska migranata. Neka rade ono sto je najnuznije, i neka samo nastave sa kurcoboljom sa kojom se ovde i inace pristupa svim stvarima, i vecina tih ljudi ce otici tamo gde je naumila.

Imaš primer zemlje koja živi u tom duhu otvorenog i slobodnog društva kada joj granicu prelazi hiljade izbeglica?

Ja stvarno ne razumem kritiku, osim one usmerene ka govnima u EU koja se prave budale i utvrđuju kvote za prijem ljudi kao da se radi o izvozu mesa ili pšenice.

Mislim da Srbija nema prostora da ne sarađuje s EU.

Možemo doći u situaciju da ostanemo bez ikakve pomoći i time sjebemo i sebe i izbeglice.

Link to comment

bez uvodjenja mera koje su neprimerene za otvoreno i slobodno drustvo

 

okej mani se sad šupljih frazetina i reci koliko milijardi siromaha može eu da primi a da od nje ostane kamen na kamenu  :fantom:

Link to comment

Imaš primer zemlje koja živi u tom duhu otvorenog i slobodnog društva kada joj granicu prelazi hiljade izbeglica?

Norveska. 

Link to comment

okej mani se sad šupljih frazetina i reci koliko milijardi siromaha može eu da primi a da od nje ostane kamen na kamenu  :fantom:

 

pa neka ne ostane.

Link to comment

A šta je ideja Evrope sa tim zatvaranjem granica?

Da ti ljudi ostanu izloženi ratnim dejstvima?

Ne razumem?

Nema šta tu da se ne razume. EU nije voljna da primi te ljude.

Nije voljna ni da se upliće u te ratove koji su uzrok svega ovoga.

Toliko o slobodi, pravdi, humanizmu na kojoj stara dama kurva počiva.

 

Ovo kurva nema veze s profesijom.

Link to comment

A šta je ideja Evrope sa tim zatvaranjem granica?

Da ti ljudi ostanu izloženi ratnim dejstvima?

Ne razumem?

A ko će ratovati u Iraku i Libijama za evropske interese ako izađe i onaj zadnji što treba da ugasi svjetlo.

Link to comment

Nema šta tu da se ne razume. EU nije voljna da primi te ljude.

Nije voljna ni da se upliće u te ratove koji su uzrok svega ovoga.

 

Pa nije baš da nije voljna. U Siriju se itekako uplela, ne mora svako uplitanje da bude bombaško.

 

Na primer, njihovo momentalno zauzimanje katarsko-saudijske pozicije u Siriji (nema i ne može biti nikakvih pregovora sa Asadom, on može samo da čeka svoju granu i frižider u supermarketu) je u solidnoj meri doprinelo tome da se tamošnji rat onako grozno otegne i proizvede onolike izbeglice. Da su probali da održe neku komunikaciju sa njim i dođu do nekakvog Dejtona možda bi danas broj migranata iz Sirije već bio u opadanju.

 

U Libiji su se bogami direktno angažovali da naplate neke zaostale dugove i danas gledamo rezultate tog angažovanja - ilegalna pomorska ruta prema Italiji nikad aktivnija, jedno masovno utapanje smenjuje drugo.

 

Ja nisam za to da se Evropi nameće nekakva moralna obaveza ali hajde da se ne lažemo: manje se trtite sa tim sprovođenjem svojih tzv. interesa i gde treba i gde ne treba, pa ćete imati i mnogo manji priliv izbeglica. Vrlo jednostavno.

 

 

Edit: a i malo faking solidarnosti u 21. veku ne bi škodilo. Mnogo su im životi teški u EU pa moraju političari da ih brane od nekoliko stotina hiljada nesrećnika koji su jedva sačuvali glavu na ramenima.

Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...