Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

što bi morali da idu preko grčke, mogu i preko albanije i kosova da dođu kod nas i onda i mađarsku, eto i odgovora zašto mađari dižu ogradu samo prema nama, kada švabe nahvataju emigrante koji su ušli iz rum. i cro. tamo će ih poslati sa šut kartom

 

Kako će iz Turske da dođu do Albanije? Moraju da oplove čitavu Grčku, pređu Egejsko i Jonsko more u nekim bednim drvenim ili gumenim čamcima, ima svi da se podave. Albanija je potpuno sulud izbor za one koji dolaze sa istoka, za one koji dolaze sa juga Italija je 2x bliža od Albanije i to je ujedno najopasnija pomorska ruta, tamo se dešavaju sva ona masovna utapanja.

 

Imaj u vidu da je svako prelaženje preko mora ekstremno opasno i izbeglice se odlučuju na to samo zato što im Frontex diže zidove i ograde, potpisuje sporazume™ sa Turskom i na sve druge načine otežava kopnene rute. Uvek se ide na najkraći i najlakši kopneni put a on kako god da okreneš uključuje Srbiju i Makedoniju.

Link to comment

 

Imaj u vidu da je svako prelaženje preko mora ekstremno opasno i izbeglice se odlučuju na to samo zato što im Frontex diže zidove i ograde, potpisuje sporazume™ sa Turskom i na sve druge načine otežava kopnene rute. Uvek se ide na najkraći i najlakši kopneni put a on kako god da okreneš uključuje Srbiju i Makedoniju.

 

Bas o tome govorim. Ovaj put je njihov lifeline i sada ja zbog nekog buduceg letovanja, ili zbog ideje ulaska u tzv. EU,  treba da kazem "zatvarajte". Nije Walle to naivnost, ja bas mislim da gledam malo dalje od onih koji se zalazu za stroge granicne kontrole.

Link to comment

Što se tiče viza, opštio im pas sa oba roditelja. Neka ih uvedu, radije ću to da trpim nego da gledam srpsku policiju kako maltretira i proteruje izbeglice kako bi se bagra na vlasti čepila bagri u Berlinu.

Link to comment

Kako su bile tretirane izbeglice iz Nemačke i okupiranih zemalja uoči i tokom WWII?

Ima li neke validne literature?

 

Ima kod Remarka, šetali ih od granice do granice, odeš u Švajcarsku, oni te uhvate i ubace u Francusku, Francuzi u zatvor...

 

Bili su Nansenovi pasoši za izbeglice, i kolektivno izbegavanje zemalja da ljude kojima su izdati prime, sem mislim da je nešto Portugal u nekom trenutku primio neki konkretan broj izbeglica.

 

Bežalo se i za USA, ali je moralo sa vizom a oni nisu baš hteli svakom da daju vizu. Ne znam šta su latinoameričke države radile uoči WWII, ali nakon su bili vrlo velikodušni.

Link to comment

cekajte, jel stvarno neko zagovara tezu da migrante treba vracati odakle su dosli, ili bar u makedoniju?

isuse...

 

dablinski sporazum apparently.

Link to comment

Ima kod Remarka, šetali ih od granice do granice, odeš u Švajcarsku, oni te uhvate i ubace u Francusku, Francuzi u zatvor...

 

Bili su Nansenovi pasoši za izbeglice, i kolektivno izbegavanje zemalja da ljude kojima su izdati prime, sem mislim da je nešto Portugal u nekom trenutku primio neki konkretan broj izbeglica.

 

Bežalo se i za USA, ali je moralo sa vizom a oni nisu baš hteli svakom da daju vizu. Ne znam šta su latinoameričke države radile uoči WWII, ali nakon su bili vrlo velikodušni.

 

 

Znam za Remarka, mislila sam na neku zvaničnu literaturu.

Samo me zanima stepen solidarnosti, na koju stranu je otišao u odnosu na taj period.

Link to comment

Znam za Remarka, mislila sam na neku zvaničnu literaturu.

Samo me zanima stepen solidarnosti, na koju stranu je otišao u odnosu na taj period.

 

To bi ovi istoričari možda znali. Ali mislim da je teško tako nešto porediti, šta bi uopšte uzeli kao današnji stepen solidarnosti?

Link to comment

Kako su bile tretirane izbeglice iz Nemačke i okupiranih zemalja uoči i tokom WWII?

Ima li neke validne literature?

 

isto ovako kao sto se sada tretiraju.

 

http://faculty.marianopolis.edu/c.belanger/quebechistory/readings/CanadaandJewishRefugeesinthe1930s.html

 

Konkretno, ovi sto se spominju gore, probali su i u Britaniji i u Portugalu da bi ih na kraju primila - Belgija. Svi do jednog su skoncali po logorima.

Link to comment

Vaso, naša™ obaveza je da obezbedimo granice.

Ako ćemo se praviti ludi, ok može i tako samo da ne bude posle "Stojim ispred ambasade šest sati da bih otišao na more."

Ako i to zanemarimo, nama je u interesu da imamo kontrolu i tog ileglnog prelaska.

Trafiking, droga, terorizam. Misliš da se neće setiti da iskoriste?

 

To iz poslednje rečenice ionako prelazi granice kad i gde hoće, baš ćemo mi zaustaviti. Ljudima obezbediti maks. podršku da stignu gde su krenuli, a prema Evropi možemo se praviti ludi malo, ionako oni to redovno rade nama. :)

Link to comment

Bas o tome govorim. Ovaj put je njihov lifeline i sada ja zbog nekog buduceg letovanja, ili zbog ideje ulaska u tzv. EU,  treba da kazem "zatvarajte". Nije Walle to naivnost, ja bas mislim da gledam malo dalje od onih koji se zalazu za stroge granicne kontrole.

Ja mislim da ne.

Nije nikakva strožija kontrola nego reakcija na hiljade ilegalnih prelazaka granice.

Imaš opciju puštaj sve ili kontroliši sve.

Sam si rekao da nisi za varijantu gde granicu može da prođe ko hoće i kada hoće.

Kako misliš to filtrirati™?

Kako misliš pomoći tim ljudima nego ih sve skupiti u centre, popisati, dati kakvu-takvu pomoć, vodu, hranu, lekarsku?

Kako misliš da uradiš proveru da u tim grupama nema kriminalnih aktivnosti?

Na kraju, valjda znaš da sam vize za letovanje spomenuo kao banalan primer šta možemo očekivati ako ne postupimo po međunarodnim pravilima igre ili onima koje EU ne postavi kao uslov.

Lično™, jebe mi se za vize...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...