Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Možda bizarno pitanjce, ali nije li naša pravna obaveza da primimo zahteve svih izbeglica koji žele da ih podnesu?

 

Po nekim konvencijama koje smo potpisali, jeste. Ali ko zna u šta to može da se pretvori kada se umesto konvencija i elementarne ljudskosti držimo izopačenih pogleda na konfučijanizam...

Link to comment

 Što? Austrijanci pojačavaju njih, oni pojačavaju nas, sad mi treba da pojačamo Makedonce na grčkoj granici.

 

srpska policija ponovo na 70km od Soluna  :s_w:  :happy:

Edited by MancMellow
Link to comment

pomoc u cemu, u hvatanju ljudi koji beze od rata?

Pa ništa, hajde onda da se sklonimo s granica.

Jbt pričamo o kontroli ilegalnog prelaska granice, niko se ne hapsi ali svakako nije normalno da ti granicu prelaze hiljade ljudi a da to barem ne pokušaš kontrolisati...

Link to comment

tih 10 mađarskih policajaca neće kontrolisati granicu jer je to aizvodljivo sa tako smešnim brojem ljudi već će posmatrati rad naših policajaca iprobati da ih pritisnu da revnosno vraćaju emigrante u makedoniju

Link to comment

Pa ništa, hajde onda da se sklonimo s granica.

Jbt pričamo o kontroli ilegalnog prelaska granice, niko se ne hapsi ali svakako nije normalno da ti granicu prelaze hiljade ljudi a da to barem ne pokušaš kontrolisati...

 

Normalno je u doba ratova. A za bar jedno pola tih izbeglica, za to što uopšte sad i moraju da beže krive su NATO akcije, tako da u principu i krenuli su na pravu adresu da im vratimo što im dugujemo.

Link to comment

Pa ništa, hajde onda da se sklonimo s granica.

Jbt pričamo o kontroli ilegalnog prelaska granice, niko se ne hapsi ali svakako nije normalno da ti granicu prelaze hiljade ljudi a da to barem ne pokušaš kontrolisati...

 

Slazem se da treba da se "pokusa", ali se ne slazem sa time da treba da se nesto mnogo pretrze u tome.

 

Ti ljudi zele da ide u Zapadnu Evropu i ja, kao pripadnik naroda koji je poslao stotine hiljada emigranata u svet u poslednjih 20 godina, legalno i ilegalno, nemam nikakvo pravo da to dovodim u pitanje. 

 

Briga me za zakone, granice i konvencije. To je talas izbeglica, isti kao onaj iz Krajine. Pomozi da prodju ili se skloni.

 

A nema univerzuma u kome cu odobriti dolazak madjarskih granicara na nasu teritoriju. Prvo, to me ponizava kao gradjanina Srbije. Drugo, ti ljudi ce verovatno vrsiti nasilje nad migrantima na nasoj teritoriji, i nece za to odgovarati nikome. Trece, Madjarska je zemlja na ivici fasizma i njeni organi reda nemaju sta da traze nasoj teritoriji. Cetvrto, madjarska pogranicna sluzba i dalje reketira putnike i ja se pitam koju vrstu ekspertize oni nama mogu da ponude kada su gori od nas po korumpiranosti, ako je to uopste moguce.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

 A za bar jedno pola tih izbeglica, za to što uopšte sad i moraju da beže krive su NATO akcije, tako da u principu i krenuli su na pravu adresu da im vratimo što im dugujemo.

 

Sta pricas ti sada, leba ti?

Link to comment

tih 10 mađarskih policajaca neće kontrolisati granicu jer je to aizvodljivo sa tako smešnim brojem ljudi već će posmatrati rad naših policajaca iprobati da ih pritisnu da revnosno vraćaju emigrante u makedoniju

I zato daju 4 specijalna vozila? :huh:

Link to comment

tih 10 mađarskih policajaca neće kontrolisati granicu jer je to aizvodljivo sa tako smešnim brojem ljudi već će posmatrati rad naših policajaca iprobati da ih pritisnu da revnosno vraćaju emigrante u makedoniju

Tako otprilike...Ili mi kao hocemo da uverimo Madjare da eto cinimo sve u svojoj moci...

Link to comment

Sta pricas ti sada, leba ti?

 

Da su NATO zemlje ne samo u obavezi da primaju azilante zakonski, nego i zbog svoje uloge u pokretanju nekih od ovih ratova koji teraju ove ljude iz svojih kuća. Dakle dugujemo im azile onako u najmanju ruku.

Link to comment

Da su NATO zemlje ne samo u obavezi da primaju azilante zakonski, nego i zbog svoje uloge u pokretanju nekih od ovih ratova koji teraju ove ljude iz svojih kuća. Dakle dugujemo im azile onako u najmanju ruku.

 

Kakve veze ima NATO sa ratovima na Bliskom istoku?

Link to comment

Slazem se da treba da se "pokusa", ali se ne slazem sa time da treba da se nesto mnogo pretrze u tome.

 

Ti ljudi zele da ide u Zapadnu Evropu i ja, kao pripadnik naroda koji je poslao stotine hiljada emigranata u svet u poslednjih 20 godina, legalno i ilegalno, nemam nikakvo pravo da to dovodim u pitanje. 

 

Briga me za zakone, granice i konvencije. To je talas izbeglica, isti kao onaj iz Krajine. Pomozi da prodju ili se skloni.

 

A nema univerzuma u kome cu odobriti dolazak madjarskih granicara na nasu teritoriju. Prvo, to me ponizava kao gradjanina Srbije. Drugo, ti ljudi ce verovatno vrsiti nasilje nad migrantima na nasoj teritoriji, i nece za to odgovarati nikome. Trece, Madjarska je zemlja na ivici fasizma i njeni organi reda nemaju sta da traze nasoj teritoriji. Cetvrto, madjarska pogranicna sluzba i dalje reketira putnike i ja se pitam koju vrstu ekspertize oni nama mogu da ponude kada su gori od nas po korumpiranosti, ako je to uopste moguce.

Vaso, naša™ obaveza je da obezbedimo granice.

Ako ćemo se praviti ludi, ok može i tako samo da ne bude posle "Stojim ispred ambasade šest sati da bih otišao na more."

Ako i to zanemarimo, nama je u interesu da imamo kontrolu i tog ileglnog prelaska.

Trafiking, droga, terorizam. Misliš da se neće setiti da iskoriste?

Link to comment

Vaso, naša™ obaveza je da obezbedimo granice.

Ako ćemo se praviti ludi, ok može i tako samo da ne bude posle "Stojim ispred ambasade šest sati da bih otišao na more."

 

Ionako cemo stajati, to je samo pitanje godine.

 

Vidi, ne zelim da brinem drzavne brige. Smatram da ljudi imaju pravo na slobodno kretanje i na potragu za boljim zivotom. Nisam za to da granicu prelazi ko kako hoce, nego sam za to da se omoguci tim izbeglicama integracija u evropsko drustvo, sloboda naseljavanja i zaposljavanja, i svaka vrsta drzavne pomoci. Evropa ima novca za to, Ako to ne moze, a ne moze zato sto  je u Evropi umrla svaka solidarnost i umesto nje cvetaju sebicluk i desni populizam, onda sigurno necu da se zalazem ni za jednu meru koja perpetuira taj ogavni sistem. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...