Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Inače sledeće nedelje mislim sreda ili četvrtak je u Budimpešti zajednička sednica vlada Srbije i Mađarske.

Mislim da je to inače zakazano ranije, pre situacije sa ogradom na granici, ali trebalo bi da bude zanimljivo, pre svega na kzs-ovima...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

U Backoj, lepo si rekao, ne u celoj Vojvodini. Banat je bio "autonoman", pod vlascu nemacke manjine, za Srem ne znam da li NDH ili je imao neki poseban status blizak NDH.

 

samo ti treba nepobitan dokaz o rodoslovnoj vertikali.

 

teorijski, mozes da trazis drzavljanstvo i na osnovu nekoga ko je ziveo u Ugarskoj pre 4 veka.  u praksi, u najvecem broju slucajeva izvan onih normalnih (deda-pradeda, eventualno cukundeda) neces moci da dokazes srodstvo.

 

Ciela Hrvatska-Slavonija je do 1918. bila u sastavu Kraljevine Ugarske. Dakle, Banska Hrvatska, Gorski kotar sa Rijekom, Lika-Krbava, Slavonija, Srem, Bačka, Baranja, Banat... Kome je pradeda rođen u Gospiću, ima pravo na mađarsko državljanstvo.

Link to comment

Ciela Hrvatska-Slavonija je do 1918. bila u sastavu Kraljevine Ugarske. Dakle, Banska Hrvatska, Gorski kotar sa Rijekom, Lika-Krbava, Slavonija, Srem, Bačka, Baranja, Banat... Kome je pradeda rođen u Gospiću, ima pravo na mađarsko državljanstvo.

 

Jel nisu malo zakočili to sa državljanstvima kad je u nekom trenutku jako puno ljudi to dobilo? Tako sam nešto negde pročitala, kao da sad svakog odbijaju jer mu mađarski nije dovoljno dobar, dok su pre ljudi prolazili i sa lošim.

Link to comment

Bravo, pomera se zid niže!
Ipak smo i mi u Evropi, oni azijati iz Makedonije nek duvaju  :bee:

Nek živi duh KuK zajedništva.
 

Mađarski graničari na putu ka srpsko-makedonskoj granici

Mađarska policija poslala je jutros jedan kontigent graničnih policajaca koji će pomoći kolegama iz Srbije u sprečavanju ilegalnih prelazaka makedonsko-srpske granice.


SUBOTICA - Mađarska policija poslala je jutros jedan kontigent graničnih policajaca koji će pomoći kolegama iz Srbije u sprečavanju ilegalnih prelazaka makedonsko-srpske granice.

Kako je saopštila mađarska policija, u skladu sa prošlonedeljnim dogovorom direktora policija dve zemlje, Karolja Papa i Milorada Veljovića, postignutom na sastanku u Segedinu, srpsko-makednosku granicu obezbeđivaće četiri vozila opremljena termo-vizijskim kamerama i dvadeset policajaca.

Na mesečnom nivou smenjivaće se po deset policajaca, a prva grupa od deset policajaca i pomenuta četiri vozila u Srbiju je ušla jutros nešto posle šest časova na Graničnom prelazu Horgoš.

Oni će zajedno sa njihovim kolegama iz Srbije raditi na sprečavanju ilegalnih prelazaka makedonsno-srpske granice, u cilju smanjenja broja migranata koji kasnije pokušavaju ilegalno da pređu srpsko-mađarsku granicu.

Kako se navodi, ova saradnja je plod zajedničkih iskustava srpske i mađarske policije iz februara na obezbeđenju granice, dok je u cilju sprečavanja trgovine ljudima formiran i zajednički mađarsko-austrijsko-srpski istražni tim.

U toku jučerašnjeg dana, mađarska policija uhvatila je 847 ilegalnih migranata, što je manje u odnosu na prethodna dva dana.

Najviše ilegalnih migranata uhvaćeno je na teritoriji pogranične Županije Čongrad - 645, među kojima i 106 dece. Najveća grupa od preko stotinu Sirijaca uhvaćena je u okolini Segedina.

 

Link to comment

Koje je ovo ponizavanje jbt...

 

5. Српска краљевска влада мора признати да јој није јасан сав значај и домашај захтева царске и краљевске владе да се Србија обавеже примити на својој територији сарадњу органа царске и краљевске владе, али изјављује да ће примити сарадњу која би одговарала међународном праву и кривичном судском поступку као и добрим суседским односима.

 

6. Српска краљевска влада, разуме се по себи, сматра за своју дужност отворити истрагу противу свих оних који су или који би били евентуално умешани у злочин од 15. јуна а налазили би се на територији Краљевине Србије. Што се тиче учешћа у тој истрази, органа аустро-угарских власти, које би царска и краљевска влада за то делегирала, српска краљевска влада не може примити њихово учешће, јер би се тиме погазио устав и закон о поступку судском у кривичним делима. Међутим, у конкретним случајевима могли би се органи Аустро-Угарске упознати са резултатима дотичне истраге.

 

Link to comment

Mađarska policija će patrolirati srpsko-makedonskom granicom.

Možda grešim ali ja ovo vidim kao Mađarska vozila s posadama pomažu nadzor naše granice u poprilično vanrednoj situaciji.

Jbg tokom poplava bili su i Slovenci, Hrvati, Makedonci...

Meni bi bilo pogrešno odbiti bilo šta. Srbiji treba i trebaće pomoć.

Ako je ovo prvi korak, neka bude.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...