Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

i zaslađenje dana, tunis: nov teroristički napad u hotelu i ubili najmanje sedam osoba

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

i zaslađenje dana, tunis: nov teroristički napad u hotelu i ubili najmanje sedam osoba

 

moderna vremena i moderne komunikacije: danas se nekoliko ljudi ocas posla moze dogovoriti da dana iks u ipsilon casova na nekoliko lokaliteta u evropi i bliskom istoku napravi teorirsticki akt, sto se izgleda danas i desilo

Link to comment

i misliš da će i dalje verovati ovim imigrantima da su nevini i bespomoćni, pa ima ovi magyar šizofrenici da duvaju u trube na zbor

Link to comment

i misliš da će i dalje verovati ovim imigrantima da su nevini i bespomoćni, pa ima ovi magyar šizofrenici da duvaju u trube na zbor

 

rekoh vec ranije, svaka vest ovog tipa je podsticaj kopanju temelja za Zid

 

kazes, madyar sizofernici? bogme, ni domaci ne zaostaju

 

Sad nas bogati sloj ne moze ni na sever afrike. Neko je pitao sta hoce teroristi. Bas cudno pitanje. Kao dete da pita u vrticu. A odgovar je da arapske zelje zela da nas je sto manje pa preko terorista koje finansiraju naseljavaju prvo EU i USA a zatim ih napadaju. Kao izbeglice beze od rata. Price za malu decu. Pola od nih je sa ratista. Njihove izbeglice beze u Tursku. U EU odlaze samo da se nasele i preuzmu teritoriju. To im je dugotrajan plan i program. Samo koliko ih ima u Nemackoj. Za 100 god nece biti EU. Arapske zemlje su pune para od nafte i imaju lobiste u svim svetskim vladama. Pa zato i snimju razne filmove kao sto je i Andjelina Doli npr snimila. Jer za pare sve moze uvek je tako bilo. Posto smo mi siromasna zelja i nemamo para za lobiranje vec samo za privatno bogacenje politicara i njihovih ekipa u biznisu ceo svet je stekao takav upisak o srpskom narodu dok svi pricaju da je muslimanskim narod miroljubiv a svi rade za istu stvar dok mi trpimo pljackanje drzave u svim rezimima na vlasti. Ko god dodje na vlast ista ekipa tzv privatnih preduzetnika ih obradi i napravi dil. Tuzno je to sto je narod ostao isti kao sto je i bio. Jedno recju naivan i glup. Maladi sposobni i pametni idu odavde. Sto je i smesnije fakuleteti se i hvale da izvoze ljude u inostranstvo kao npr dekan ETF BG i jos kazu koga je sluzba za zaposljavanje zaposlila. Posle su ga isti pozvali na razgovor da ga obrade. Bas smesno i tuzno.

 

 

 

kad god se digne dzeva oko americkog prisluskivanja pocnu islamisti da ubijaju, naravno da je slucajnost, a slucajnost je i sto francuske sluzbe mogu svakog da prisluskuju i prate bez dozvole suda, slucajno i tunisani proglaseni saveznikom us sad ginu od islamista, zbogom slobodni svete

 

Edited by Pontijak
Link to comment

Ima li uopšte precizna kalkulacija koliko će taj zid da košta i koliko će trajati njegova izdradnja?

Koliko ljudi, dodatno, će čuvati zid?

Jbt nije to Japan, nego Mađarska.

Meni je to i dalje vantaziranje ali dobro...

 

neka USA iskustva prema Meksiku

 

 

A 2009 analysis by the GAO found that the cost of pedestrian fencing ranged between $400,000 and $15 million per mile with an average of $3.9 million a mile.

 

otprilike, grubo bez precizne specifikacije koja ograda, kojih dimenzija i najvažnije koja je dodatna oprema:

 

2.165 mil€/km

 

pretpostavljam da su ukalkulisani senzori vidbracija ograde kao i geo senzori ispod ograde i mestimičan video nadzor sa senzorskim osvetljenjem

ne verujem da su uračunati troškovi održavanja i nadgledanja

Link to comment

neka USA iskustva prema Meksiku

 

 

otprilike, grubo bez precizne specifikacije koja ograda, kojih dimenzija i najvažnije koja je dodatna oprema:

 

2.165 mil€/km

 

pretpostavljam da su ukalkulisani senzori vidbracija ograde kao i geo senzori ispod ograde i mestimičan video nadzor sa senzorskim osvetljenjem

ne verujem da su uračunati troškovi održavanja i nadgledanja

nisu uračunati ni troškovi obrade™ svih onih koji reshe da udju preko Rumunije (i Kroacije).

Link to comment

Sad sam slušala Ivana Gerginova kod MAP.

Smeštajni kapaciteti kod nas nisu popunjeni ni 50%, azilanti ne žele da se zadržavaju u centrima

(pretpostavlja da je najava zida ubrzala njihov put).

Umirujuć nastup, deluje mi kao čovek koji zna šta radi (nadam se da mi utisak nije pogrešan),

Očekuje da će ova seoba ljudi dugo trajati.

Link to comment

Imam strepnju da će trajati i biti sve masovnija.

Onda će se "oni" dosetiti da tim putem ubace i svoje, pa će ti svoji napravoti sranje, pa će onda

svaki azilant prolaziti kroz obradu i svaka zemlja će dobiti po jedan Gvantanamo...

Link to comment

Sad sam slušala Ivana Gerginova kod MAP.

Smeštajni kapaciteti kod nas nisu popunjeni ni 50%, azilanti ne žele da se zadržavaju u centrima

(pretpostavlja da je najava zida ubrzala njihov put).

Umirujuć nastup, deluje mi kao čovek koji zna šta radi (nadam se da mi utisak nije pogrešan),

Očekuje da će ova seoba ljudi dugo trajati.

 

tko je MAP?

Link to comment

Uhvatila sam deo gde je bio gost Gerginov, i njen pristup je bio dobar, 

sa sve naglašavanjem neophodnosti empatije i pokušajem (na njen način) objašnjavanja pozicije tih nesrećnih ljudi.

(Oni beže od rata! Žele samo da sačuvaju život!..)

Mislim da je bitno da se tako nešto čuje sa Javnog servisa, pa makar i kod MAP.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...