Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

 nego, medjedi, zapostavljamo medjede u celoj ovoj prici o Zidu :mad:

 

_h0o9617010710.jpg

 

Samo vas gledamo :mad:

 

pa albancima sa kosova :misko:

 

KosovoeSrbija!

 

ili u Backoj 1941-1945.

oni koji su živeli u vojvodini od 41 do 44 suautomatski imali magyar citizenship, tu je probelm rešen

 

WTF? Kaće onda mi iz UžaS-a da dobijemo nemačko?

Link to comment

Nikad, nismo bili anektirani :(

 

Čekaj, jel oni to ozbiljno prihvataju i period 1941. - 44.? To je ozbiljan skandal, jer, ovaj, mi nikada nismo prihvatili (a ni cela pobednička strana u tom ratu) da je to zaista i formalno-pravno bila mađarska teritorija, već ,,samo" okupacija. Naravno iz našeg MSP bez mozga niko se nije našao da se žali, uputi protestnu notu kada je trebalo verovatno...

Link to comment

Nikad, nismo bili anektirani :(

 

Čekaj, jel oni to ozbiljno prihvataju i period 1941. - 44.? To je ozbiljan skandal, jer, ovaj, mi nikada nismo prihvatili (a ni cela pobednička strana u tom ratu) da je to zaista i formalno-pravno bila mađarska teritorija, već ,,samo" okupacija. Naravno iz našeg MSP bez mozga niko se nije našao da se žali, uputi protestnu notu kada je trebalo verovatno...

Naravno da prihvataju. Balint Pastor, sa njegovog sajta:

 

 

Bojnović Svetlana, 18.11.2011.:

Poštovani gospodine Balint, molim Vas da mi pomognete oko nedoumica o mom pravu na mađarsko državljanstvo. Moja majka je mađarica rođena u Kaću (pored Novog Sada),otac mi je Srbin po ocu a Mađar po majci. Tako da su moje obe babe i jedan deda bili Mađari rođeni u Kaću i Budisavi 1921., 1924. i 1926. godine.Njihovi roditelji su takođe rođeni ili u Kaću ili u Budisavi. Ja sam krštena u katoličkoj crkvi Budisavi 1977.godine. Mađarski jezik govorim prilično slabo (dobro razumem ali slabo govorim). Da li na osnovu svega toga imam pravo na državljanstvo republike Mađarske? Ako je tako (što bi me jako obradovalo), koja dokumenta treba da podnesem i gde tačno? Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru. Svetlana

 

P.B., 19.11.2011.:

Poštovana Svetlana,

 

Predlažem i Vama (kao i prethodnom pitaču) da pročitate odgovore, koje sam u prethodnih godinu dana davao na pitanja slična Vašem, u rubrici pitanja-odgovori na mom sajtu. Biće Vam sve jasno.

 

Suština je da svi koji žele dobiti mađarsko državljanstvo treba da ispune dva uslova. Prvi je znanje mađarskog jezika, a drugi da je neko od Vaših predaka već bio državljanin Mađarske. Vaše babe i dede su bili državljani Mađarske od 1941. do 1944., pošto su živeli u Kaću i Budisavu (ili bilo gde drugde na teritoriji današnje Bačke). Treba da se dokaže (npr. izvodom iz matične knjige rođenih) da između Vašeg pretka, ko je bio državljanin Mađarske i Vas postoji krvno srodstvo, kao i to (bilo kakvim dokumentom) da su oni u to vreme živeli u Bačkoj. Iz toga proizlazi da su bili državljani Mađarske.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Koliko ja znam MJP, a mislim da ga znam, takvo nešto ne proizvodi pravno dejstvo tj. ništavo je.

 

Ali lepo je znati da u EU nepodopštine konvalidiraju, eto recimo radosti Bosancima svih fela - uzmu hrvacki pasoš na kontu dede državljanina NDH i pravac Njemačka.

Link to comment

Koliko ja znam MJP, a mislim da ga znam, takvo nešto ne proizvodi pravno dejstvo tj. ništavo je.

 

Ali lepo je znati da u EU nepodopštine konvalidiraju, eto recimo radosti Bosancima svih fela - uzmu hrvacki pasoš na kontu dede državljanina NDH i pravac Njemačka.

То онда могу и Ср(иј)емци

Link to comment

Jbt stvarno, neko dodje i okupira ti parče zemlje, pobije tu neke ljude a onda 70 godina kasnije preživelima ponudi državljanstvo po osnovu teritorijalne pripadnosti. I niko iz izvršne vlasti ne zucne po tom pitanju. Pa kolika izdajnička fekalija treba biti pa se napraviti lud na to...

Link to comment
Pa kolika izdajnička fekalija treba biti pa se napraviti lud na to...

 

 

okej to ali imali smo prajd a i kod malinjara u nadnici nije loša kinta  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Jbt stvarno, neko dodje i okupira ti parče zemlje, pobije tu neke ljude a onda 70 godina kasnije preživelima ponudi državljanstvo po osnovu teritorijalne pripadnosti. I niko iz izvršne vlasti ne zucne po tom pitanju. Pa kolika izdajnička fekalija treba biti pa se napraviti lud na to...

 

Čije izvršne vlasti, Kraljevine Jugoslavije?

Link to comment

Pa kolika izdajnička fekalija treba biti pa se napraviti lud na to...

E jesi naivan..ljudi dobiju pasose i odu..Salju pare u Srbiju + manji broj na birou koji se predstavlja kao uspeh vlade

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...