Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

po podacima Policijske stanice Presevo, nije vise 200 dnevno. za poslednja 4 dana samo u Presevu je 2.000 ljudi zatrazilo azil.

 

trenutno se trazi zgrada koja ce biti centar za prihvat i medicinsku trijazu, verovatno zgrada Duvanske industrije Presevo.

 

imajte u vidu da je leto tek pocelo. poceo je pritisak i na Bujanovac.

 

ako se nesto ne uradi vrlo brzo, imacemo u roku od 30 dana kampove  sa hiljadama (ako ne i par desetina hiljada) izgladnelih i ocajnih ljudi koje ce napasti zarazne bolesti.

 

Za koji kurac imamo napuštene kasarne?

 

Znam sigurno da ih ima nekoliko desetina. Verujem da u mnogima i dalje ima nekog oružja, municije i kojekakve opreme, ali su to stvari koje se daju urediti relativno brzo i za relativno male pare.

Link to comment

jedino država srbija da tim migrantima ispod žita ponudi transport do srema/srijema, pa preko hr grane, čisto da preusmeri južni tok sa đarmuša na kroaciju

 

Vec sad se gleda kroz prste prilikom transporta do Madjarske. Pretpostavljam da bi mogli poput Makedonaca [za koje ne znam da li su im strani guve...ambasadori predocili ozbiljnost situacije] da ih ubacujemo u autobuse pa tik do madjarske granice. 

Link to comment

Recimo da si, postajuci Madjar na tlu Srbije, postao deo etnickog Delvideka i deo argumenta Jobbika o preispitivanju Trijanonskog sporazuma. 

 

Ali ti naravno ne misliš ovo i čak ne verujem da sam shvataš takvu ideju ozbiljno - tebi Orban/Fides/Jobbik smetaju zbog toga što misliš da su rasisti, a ne zbog Velike Mađarske.  Ovo kažeš u pokušaju da neke svoje liberalne stavove maskiraš kao "nacionalne", kao nešto što bi i jedan nacionalista trebao da brani. Zašto se to radi, ne razumem baš, ali viđam to među liberalima sve češće u poslednje vreme. Recimo, neki reditelji koji istovremeno podržavaju Natašu Kandić i "antifašistički" Donbas, levi liberali iz nevladinih organizacija koji se na Fejsu dogovaraju da se "od sada bave hrvatskim ratnim zločinima" (a sve to da bi pridobili nacionaliste u svoju liberalnu borbu protiv ratnih zločina) itd. itd.

 

edit: i u kasnijim postovima Vasilijevim vidi se da sam bio u pravu.

Link to comment

Ali ti naravno ne misliš ovo i čak ne verujem da sam shvataš takvu ideju ozbiljno - tebi Orban/Fides/Jobbik smetaju zbog toga što misliš da su rasisti, a ne zbog Velike Mađarske.  Ovo kažeš u pokušaju da neke svoje liberalne stavove maskiraš kao "nacionalne", kao nešto što bi i jedan nacionalista trebao da brani. Zašto se to radi, ne razumem baš, ali viđam to među liberalima sve češće u poslednje vreme. Recimo, neki reditelji koji istovremeno podržavaju Natašu Kandić i "antifašistički" Donbas, levi liberali iz nevladinih organizacija koji se na Fejsu dogovaraju da se "od sada bave hrvatskim ratnim zločinima" (a sve to da bi pridobili nacionaliste u svoju liberalnu borbu protiv ratnih zločina) itd. itd.

A ti naravno ne mislis nista nego sve, kao automaton za izbacivanje fraza, tumacis u svom dementnom binarnom kljucu u kome postoje liberali i borba protiv njih i nista drugo. Radi sta god znas, ali sa mnom neces razgovarati tako sto ces poceti pricu sa "Ali ti naravno ne mislis ovo", nisam navikao na takav nacin komunikacije i nikakav dijalog je bolji od tog prostakluka u kome ti uzimas slobodu da tvrdis sta ja mislim a sta ne. Takve gluposti zadrzi za svoje napaljene klipane sa kojima sodomizujes ideju levice, ako vi tako razgovarate u svom kruzoku, meni je to OK, ali molim da me ubuduce postedis toga.

 

Cuj, mislim da su Jobbik rasisti :lol: Ne, nisu, oni su hipici.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ok, ali ne verujem da ti Jobik zaista smeta zbog..velike Mađarske.

 

Evo, meni smeta i zbog velike Mađarske. A tebi, jel' ti smeta zid? Šta misliš, kako bi mi trebalo da se postavimo prema azilantima?

Link to comment

Ok, ali ne verujem da ti Jobik zaista smeta zbog..velike Mađarske.

Boli mene kurac sta ti verujes ili ne. Da si pitao sta mi smeta kod Jobika, rekao bih ti da mi smetaju i njihova ekspanzionisticka agenda i njihov odvratni rasizam. Posto opet uzimas slobodu da odredjujes sta ja mislim a sta ne buduci da imas moc telepatije, izvoli se preseliti na moju ignore listu koju cu povremeno iskljucivati samo da bih te provocirao. Stekao si vrlo bandoglavog forumskog neprijatelja, cestitam.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A ti naravno ne mislis nista nego sve, kao automaton za izbacivanje fraza, tumacis u svom dementnom binarnom kljucu u kome postoje liberali i borba protiv njih i nista drugo. Radi sta god znas, ali sa mnom neces razgovarati tako sto ces poceti pricu sa "Ali ti naravno ne mislis ovo", nisam navikao na takav nacin komunikacije i nikakav dijalog je bolji od tog prostakluka u kome ti uzimas slobodu da tvrdis sta ja mislim a sta ne. Takve gluposti zadrzi za svoje napaljene klipane sa kojima sodomizujes ideju levice, ako vi tako razgovarate u svom kruzoku, meni je to OK, ali molim da me ubuduce postedis toga.

 

Cuj, mislim da su Jobbik rasisti :lol: Ne, nisu, oni su hipici.

 

Ali ti naravno ne misliš ovo :fantom:

Link to comment

Posto opet uzimas slobodu da odredjujes sta ja mislim a sta ne buduci da imas moc telepatije, izvoli se preseliti na moju ignore listu koju cu povremeno iskljucivati samo da bih te provocirao. Stekao si vrlo bandoglavog forumskog neprijatelja, cestitam.

 

Jebote Vaso...

Link to comment

Jebote Fernoux!

 

Ako te zanima pojasnjenje necega sto pisem, PITAJ ME. Nagadjanje da je neko neiskren u govoru nije nacin da se ostvari komunikacija, to je, barem u mom slucaju, nacin da predjem u mod teranja u kurac i nista vise od toga a ne vidim nikakvu vajdu od takvog dijaloga.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Prenosim sa EuroTrib-a:

 
 

Iron Curtain Mark 2
by DoDo, Tue Jun 23rd, 2015 at 03:16:36 PM EST


The latest insanity of Hungary's right-populist government is an anti-refugee campaign copying the worst of Western European far-right parties. The campaign itself is quite bizarre, and prompted some push-back from unusual quarters.
 
From the beginning of this year, there has been a very big increase in refugees from Kosovo, most of whom enter the EU via the Serbian–Hungarian border; while Syrian and Iraqi refugees also arrive on the route.

The right-populist government of Viktor Orbán and his Fidesz party jumped on the occasion to start an anti-immigration campaign, with the worst slogans Western Europeans are familiar with: they should not take away the jobs of Hungarians, should learn "our culture" (what, corruption and swearing?), their numbers should be limited (even if Hungary's per capita share of refugees is still so low that the country could take in more in a proportional redistribution of arrivals at all EU borders). And now a fence shall be erected along the Serbian border, because walls are sooooo successful at stopping immigration. While this is far from the first of its kind (the Greek–Turkish border has had anti-immigration fences for years), it's quite symbolic considering that the Iron Curtain (the one-time Warshaw Pact border defences) was first opened in Hungary.

The real reasons for the anti-refugee campaign are quite transparent: on one hand, Fidesz needed a distraction from a high-profile scandal of the collapse of a fraudulent brokerage firm whose leader had the best high-level connections in the regime; on the other hand, they reacted to losing a by-election to the candidate of far-right Jobbik by going no-holds-barred far-right themselves.

However, this campaign is quite odd and out-of-place in multiple ways:

  • The government plastered the country full with billboards with the ugly xenophobic slogans, as if we would have elections (yet the next one is due in three years).
  • The whole rhetoric is imported: while anti-immigrant and anti-refugee xenophobia is dominant in Western Europe, they have no tradition here (local racists focus on Roma).
  • The oddest import is that about foreigners taking away jobs: Hungary is no destination for the refugees and legal and "illegal" immigrants but just a transit country.
The xenophobic campaign prompted some unusual reactions. One of note came from the Catholic Church: while for years, the top clergy kept mum about all the misdeeds of the Fidesz government due to its pro-clerical measures, now Hungary's Catholic Archishop made it clear that attacking refugees is anti-Christian, quoting the directly relevant Bible passage.
And yesterday in the Budapest subway, I photographed a billboard paid for by the UNHCR, an unusual direct intervention in politics:

UN-pro-refugees_zps3vbeeogh.jpg
(It says "Cricket player - Hungarian national team - Refugee".)

I'm unsure what the medium-term result of the xenophobic campaign will be, but I am rather certain that it won't be major voter gains for Fidesz from Jobbik.

 

Link to comment

e da, wall-e, sta ti mislis o zidu?

A nacoši su sve jači u Mađarskoj te im treba ići u susret, da neko drugi ne preuzme glasove.

Hoću reći, za unutrašnje potrebe. Samo veverice mogu verovati da će zid biti nekaa ozbiljna prepreka.

Kakav zid, kada će biti gotov...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...