Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Nemaju nijedan formalni mehanizam da sprece zid.

kako to mislish :blink:. eu (ono, nije da sam poznavalac prilika, ne nadam se mnogo, pa se ni ne interesujem <_<) ne moze da se iznapominje jednoj svojoj chlanici, preko zvanichnih organa, da ne pravi budalu od sebe i zajednice? :o

 

gospode, pa zashto vec nismo tamo, znash shta bi mi sve lepo uradili, sve mokre snove nashe duge istorije :cry:

 

razvijene zemlje već dugo podižu zidove kako bi se neravnoteža u kojoj se nalazi svet što duže odražala, jedan mađarski zid tu neće ništa značajno da promeni

 

mi socijalno/zdravstveno ne možemo (ili nećemo, svejedno) da pomognemo sopstveno stanovništvo, jeza me hvata kad pomislim kako kod nas može da izgleda situacija sam većim prilivom migranata

ja se nadam da ne. umemo mi da se pokazemo kad je frka, ako je frka :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Srbiju će forsirati dokle god bude bilo lakše proći tuda nego da iz Makedonije/Grčke idu u Bugarsku, pa u Rumuniju, pa odatle u Mađarsku...

 

Realno jedina nada nam je da zaživi neka rumunska ruta preko Konstance, u tom slučaju bi iz Turske svi išli tuda umesto preko Grčke.

Više sam mislio na promenu rute kroz SRB ka HR, mada i ovo što kažeš, iza tih ljudi su hiljade km, da li će nabaciti još koju stotku...

 

 

Kako nevesela tema jbt...

Link to comment

izgleda da vas stiže drevna kletva koju je 2011 bacio najpronicljiviji lik interneta  :fantom:

 

izumrećete u roku od sledećih sto godina, a ovaj prostor će naseliti horde cigana, šiptara, pedera i azilanata
Link to comment

jedino država srbija da tim migrantima ispod žita ponudi transport do srema/srijema, pa preko hr grane, čisto da preusmeri južni tok sa đarmuša na kroaciju

Link to comment

I dalje ne razumem gde je Grčka u čitavoj ovoj priči... Da bi ljudi došli do Srbije morali su da prođu kroz Makedoniju ili Bugarsku. Ovi koji su prošli kroz Makedoniju su pre toga morali da prođu kroz Grčku. Da uđu u Grčku i da izađu iz Grčke. Koja je u EU. Da li postoji nešto u grčkim zakonima što onemogućava ljude da zatraže azil tamo? Ili im je cilj da zatraže azil tek na svom krajnjem odredištu (Nemačka, skandinavske zemlje, nemam pojma...)

Link to comment

pa ne može grčka baš lako da kontroliše svoje vode i kopnene granice, zato ih i propušta dalje ka fyrom-u

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Sve bi se naravno, značajno popravilo ukoliko bi Grčka recimo bankrotirala i sam postala failed state, to bi fantistično pomoglo situaciji...

Link to comment

ala će biti veselo kad par miliona stranaca kulturno obogati kulovgrad pa kad za par godina krene međuverski dijalog ko u njihovim superiornim kulturama

 

a ja ljuštim kulen i gledam sve to dvogledom sa osmatračnice na beškoj  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

ala će biti veselo kad par miliona stranaca kulturno obogati beograd pa kad za par godina krene međuverski dijalog ko u njihovim superiornim kulturama

 

a ja ljuštim kulen i gledam sve to dvogledom sa osmatračnice na beškoj  :fantom:

Aj ne fantaziraj. Zna se gde izbeglice nađu trajno prebivalište... Za par godina ćeš se kunuti u vojvođanski tahini i leblebije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...