Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Srbija nema način da spreči dolazak migranata na svoju teritoriju. Ona može samo da ih pusti da idu dalje gde žele odnosno da smesti one koji zatraže azil na njenoj teritoriji. Do sada je taktika bila da se svi propuste dalje, sad Evropa zateže i traži da se jedan deo zaustavi u Srbiji (što će se i ovako i onako desiti kada onaj nacista krene da diže zid).

 

Kao što sam rekao, ovo može da se zaustavi jedino u Pireju i Izmiru, ako i tamo. Dobro biti neće.

Link to comment

Izgleda da su u Briselu odabrali da urade sve što je u njihovoj moći da se priliv migranata koji dolaze iz smera jugo-istoka što je više moguće zaustavi u Srbiji. Sigurno će biti spremni i da pomognu obilno u izgradnji kapaciteta za smeštaj kao i da ojačaju policijske snage u Srbiji i tako od Srbije napravili nekakvo maksi-prihvatilište.

 

Kad lokalni tajkuni nanjuše biznis koji se vrti oko migranata, oberučke će to da prihvate.

 

I meni tako izgleda, ali ideja da se to radi u ovakvoj Srbiji je toliko gadna i opasna da ne zelim ni da mislim o njoj.

Link to comment

Samo da se Asadu front ne razbije - onda će iz Sirije da krenu bukvalno milioni ljudi jer će inače svi do jednog da budu pobijeni po 'verskoj' osnovi... 

 

Ovo što radi EU je ko lečenje tumora slikom Alana Čumka, nikakvog rešenja nemaju ni u najavi... ni za jednu jedinu stvar, a kamoli problem migranata.

Link to comment

To ništa ne vredi, migranti ne dolaze preko graničnih prelaza nego ilegalno.

 

na to sam i mislio, koliko god da je nezgodan teren. ovo je veoma zajebano za balkan, za makedoniju posebno. 

Link to comment

I meni tako izgleda, ali ideja da se to radi u ovakvoj Srbiji je toliko gadna i opasna da ne zelim ni da mislim o njoj.

E, pa to im je slaba tačka u računici, i baš kako kažeš potencijalno jako, jako opasno.

Link to comment

Ne verujem.

Promeniće rutu i to je to, čini se da svi imaju jasno definisanu destinaciju i po svaku cenu žele tamo.

 

Srbiju će forsirati dokle god bude bilo lakše proći tuda nego da iz Makedonije/Grčke idu u Bugarsku, pa u Rumuniju, pa odatle u Mađarsku...

 

Realno jedina nada nam je da zaživi neka rumunska ruta preko Konstance, u tom slučaju bi iz Turske svi išli tuda umesto preko Grčke.

Edited by beowl
Link to comment

Kao što sam rekao, ovo može da se zaustavi jedino u Pireju i Izmiru, ako i tamo.

Ne moze se zaustaviti nigde. Zemlje iz kojih ti ljudi dolaze uglavnom vise nisu podesne za zivot i to ce tako biti veoma dugo.

Link to comment

Srbija nema način da spreči dolazak migranata na svoju teritoriju. Ona može samo da ih pusti da idu dalje gde žele odnosno da smesti one koji zatraže azil na njenoj teritoriji. Do sada je taktika bila da se svi propuste dalje, sad Evropa zateže i traži da se jedan deo zaustavi u Srbiji (što će se i ovako i onako desiti kada onaj nacista krene da diže zid).

 

Kao što sam rekao, ovo može da se zaustavi jedino u Pireju i Izmiru, ako i tamo. Dobro biti neće.

 

Ja moram da ponovim..cenim da je najbolje resenje da se oslonimo na to sto jesmo kilavi za posao i EU zna da smo kilavi za posao. Dakle, propustimo ljude do Hrvatske ili Rumunije, usput se sve saplicuci o sopstvenu administraciju i komplikovane linije komande. Ako se ne varam, Makedonci im cak daju i fraj prevoz do grane. 

 

Azilantima nije cilj Srbija, Srbiji nije cilj da ti ljudi ostanu ovde. Gospoda iz EU nek izvole jebati se.

Link to comment

Samo da se Asadu front ne razbije - onda će iz Sirije da krenu bukvalno milioni ljudi jer će inače svi do jednog da budu pobijeni po 'verskoj' osnovi... 

 

Već ih je pola (bukvalno, polovina stanovništva) izašlo. A tu su i Irak i Jemen i šta sve ne...

Link to comment

Ne moze se zaustaviti nigde. Zemlje iz kojih ti ljudi dolaze uglavnom vise nisu podesne za zivot i to ce tako biti veoma dugo.

 

Poenta je - i ako se nekako golom silom zaustavi, to će izazvati samo nove masovne sukobe i ratove negde drugde. 

Link to comment

na to sam i mislio, koliko god da je nezgodan teren. ovo je veoma zajebano za balkan, za makedoniju posebno. 

 

Nema ništa od ideje da se granica fizički zatvori (veruj mi, čuvao sam je po državnoj obavezi). Možeš ti da postaviš ne znam koliko žandara duž linije, i vojsku da im dodaš, i da ih ne znam kako opremiš - migranti će i dalje prolaziti. Jbt Amerikancima to nije pošlo za rukom duž Rio Grande a poći će tamo nekoj Srbiji, važi...

Link to comment

Nema ništa od ideje da se granica fizički zatvori (veruj mi, čuvao sam je po državnoj obavezi). Možeš ti da postaviš ne znam koliko žandara duž linije, i vojsku da im dodaš, i da ih ne znam kako opremiš - migranti će i dalje prolaziti. Jbt Amerikancima to nije pošlo za rukom duž Rio Grande a poći će tamo nekoj Srbiji, važi...

 

Znaš kako, možda i nije moguće, ali ja znam nas i naše. Dok smo dobre volje i dok ima računa sve može, kad stigne odluka da se maksimalno spreči ulazak to će biti haos.  

Link to comment

razvijene zemlje već dugo podižu zidove kako bi se neravnoteža u kojoj se nalazi svet što duže odražala, jedan mađarski zid tu neće ništa značajno da promeni

 

mi socijalno/zdravstveno ne možemo (ili nećemo, svejedno) da pomognemo sopstveno stanovništvo, jeza me hvata kad pomislim kako kod nas može da izgleda situacija sam većim prilivom migranata

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...