Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ima u swe novinama, sve redovno. jedino je "200 ljudi" izgleda bulsit, ali pise 100 (aktivista koji su delili flajere, ne batinali) u jednima. minoran incident u svakom slucaju (edit: jedan covek uhapsen valjda, pa sa tog stanovista, nije neki ogroman prcvajz bio koliko mogu da zakljucim, ali izgleda da je bilo donekle nalik na ono britain first smecarenje)

Edited by Krošek
Link to comment

Pa za takav tip vesti je link skoro uvek ka dejli mejlu, bastionu novinarstva.

 

@Dagmar:

Kad su stavili ova dva balvana tamo gde su ih stavili, tada još nisu znali da su manijaci - niko to nije znao. Ne pokušavam da opravdam bilo koga ili da utvrdim pravilo, nego pokušavam da objasnim kako je verovatno do toga došlo. U savršenom svetu bi to sve prošlo uz cveće i pesmu, ali daleko smo mi od toga. Glupo je za pretpostaviti da od milion i po ljudi svi oni slušaju Bramsa i Šostakovića uz proseko, kao što je jednako glupo pretpostaviti da su svi oni manijaci. U tolikoj grupi ima sigurno i finih ljudi, kao i kretena. Od toliko ljudi je moguće da je laganja oko godina bilo još, ali da je neki drugi službenik procenio i odlučio drugačije - pre nego što ovo generalizacijom pretvorimo u priču o Šveđanima i njihovoj samoubilačkoj političkoj korektknosti.

Link to comment

Ovo sad kao radio Jerevan, "istina je da je šahista dobio novu Ladu posle pobede na svesovjetskom turniru u Lenjingradu, samo to nije bio šahista nego nekakav činovnik koji nikada i nigde nije pobedio a šah ni ne ume da igra, i to se nije dogodilo u Lenjingradu već u Vologdi, i nije dobio ladu nego su mu ukrali zaporošca".

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

prvo: volim vas obojicu i nemojte se ljutiti.

 

drugo: nemate pojma sta pricate. dejli mejl preneo sa aftenbladet; aftenbladet, kakav god bio, ima uredan tekst sa izjavom policije; ostali svedski mediji ne odudaraju u bitnome u informacijama; zakljucak - izvori nisu kilavi nego su medzik dzonson.

Link to comment

prvo: volim vas obojicu i nemojte se ljutiti.

 

drugo: nemate pojma sta pricate. dejli mejl preneo sa aftenbladet; aftenbladet, kakav god bio, ima uredan tekst sa izjavom policije; ostali svedski mediji ne odudaraju u bitnome u informacijama; zakljucak - izvori nisu kilavi nego su medzik dzonson.

 

 

 

 

delili flajere, ne batinali

 

pričam o izvorima koji su meni  trenutno dostupni kao nekome ko ne govori engleski, dakle o izvorima koje i Hella koristi.

da pišem o ovoj priči, konsultovao bih i švedske medije.

 

nadam se da smo se sada razumeli :)

Link to comment

jesmo se razumeli

 

but but... :)

izvor englezima su svedski mediji sto i pise u tekstu. u svedskim medijima su izjave policije (imenovan) i svedoka (ima video). to su u pravom smislu izvori za vest. znao neko svedski ili ne, to ne menja tacku na kojoj se nalazi izvor u lancu prenosenja informacije. izvor ist izvor.

i naravno ne znam ni ja svedski, kakve to veze ima ^_^

 

edit: i to sto sam naglasio da je bila akcija deljenja flajera a ne masovno lincovanje je konzistentno u medijima, samo sto kad imas izraze kao sto su rampage, thug, mob, to moze navesti povrsnog citaoca da zakljuci da je bilo ovo drugo

Edited by Krošek
Link to comment

Danas još 33 žrtve na Egeju, od toga petoro dece.

Evropska azilna politika je krahirala i ocigledno su potrebne tuzbe pred vrhovnim sudovima i kampanje za promenu pravne prakse.

 

Potencijalne azilante ne treba pustati uopste u EU nego prvo tek u prihvatne centre na obodima kontinenta.

Da su ti centri postavljeni jos pre nekoliko godina kako je trazeno, ove katastrofe uopste ne bi bilo.

 

Za nju su ocigledno odgovorni ljudi koji promovisu totalno nerealnu i ideologiziranu azilnu praksu koja je mozda funkcionisala sa par hiljada ali ne i sa milionima.

 

Ovo sada je ogromno tracenje resursa, energije i kredibiliteta posto se vecini izbeglica i dalje ne pomaze dok su ekonomski i politicki free rideri/profiteri brojni - sverceri, ekonomski migranti, tvrdi nacionalisti, populisti, Kremlj, IS, itd.

Link to comment

Pa za takav tip vesti je link skoro uvek ka dejli mejlu, bastionu novinarstva.

 

@Dagmar:

Kad su stavili ova dva balvana tamo gde su ih stavili, tada još nisu znali da su manijaci - niko to nije znao. Ne pokušavam da opravdam bilo koga ili da utvrdim pravilo, nego pokušavam da objasnim kako je verovatno do toga došlo. U savršenom svetu bi to sve prošlo uz cveće i pesmu, ali daleko smo mi od toga. Glupo je za pretpostaviti da od milion i po ljudi svi oni slušaju Bramsa i Šostakovića uz proseko, kao što je jednako glupo pretpostaviti da su svi oni manijaci. U tolikoj grupi ima sigurno i finih ljudi, kao i kretena. Od toliko ljudi je moguće da je laganja oko godina bilo još, ali da je neki drugi službenik procenio i odlučio drugačije - pre nego što ovo generalizacijom pretvorimo u priču o Šveđanima i njihovoj samoubilačkoj političkoj korektknosti.

 

Ma mislim da to čak ni nije isključivo priča o političkoj korektnosti, nego o pumpanju para iz države pod izgovorom političke korektnosti. Švedsko društvo/narod je očigledno dosta napredno i žele da vide pristojnu brigu o izbeglicama i daju novac kroz jako visoke poreze za to. Neko je izgleda našao način da uzme pare na konto toga a napravi miš meš gde natrpa ljude koji ne bi trebalo da su zajedno pod isti krov, ne uzima se nikakav feedback radnika (naravno da ne može da se zna unapred ko je kakav, ali radnici će to da vide za par dana, i mogu da signaliziraju koga da izmeste). Umesto toga službe su tiknule da je određen broj ljudi smešten u određen broj stanova, i čini se da ih dalje od toga ne zanima, a žrtve terora po kampovima među samim izbeglicama i među radnicima - pa šta ćeš. Ako im neko dođe i pita ih zašto se deca siluju, radnici ostavljaju sami sa problematičnim izbeglicama (možda im je ovo i prva tuča noževima tamo, ali teško), reći će da ne mogu ništa više da urade od onoga što rade jer bi to bila diskriminacija takva i takva, doviđenja, faktura legla na račun, prijatno.

Link to comment

Iskreno sumnjam da se radi o takvom scenariju, tj. muži para na konto PC. Pre bih rekao da ljudi koji rade sa svim tim emigrantima i izbeglicama stvarno vide sve i svašta, bivaju premoreni svim tim, čak i delomično otupeli, nekad sa nedostatkom resursa, nekad vremena i u takvom stresnom stanju donose odluke koje mogu biti pod znakom pitanja. U principu, kao kad bi mi sad njima ponudili naše stručne savetodavne usluge i podrazumevali da je time stvar rešena, tj. da do bilo kakvog kurcšlusa više neće doći do kraja izbegličke krize. A znamo da to ne možemo ni u snu podrazumevati - život će napraviti situacije u kojima će na toliki broj ljudi sigurno doći do kurcšlusa, ma kako se trudio da sve predvidiš. A na šta ćemo mi onda opet "joooj, kako to nisu bolje uradili".

Link to comment

Iskreno sumnjam da se radi o takvom scenariju, tj. muži para na konto PC. Pre bih rekao da ljudi koji rade sa svim tim emigrantima i izbeglicama stvarno vide sve i svašta, bivaju premoreni svim tim, čak i delomično otupeli, nekad sa nedostatkom resursa, nekad vremena i u takvom stresnom stanju donose odluke koje mogu biti pod znakom pitanja. U principu, kao kad bi mi sad njima ponudili naše stručne savetodavne usluge i podrazumevali da je time stvar rešena, tj. da do bilo kakvog kurcšlusa više neće doći do kraja izbegličke krize. A znamo da to ne možemo ni u snu podrazumevati - život će napraviti situacije u kojima će na toliki broj ljudi sigurno doći do kurcšlusa, ma kako se trudio da sve predvidiš. A na šta ćemo mi onda opet "joooj, kako to nisu bolje uradili".

 

možda i nije muža para, saznaće se već jednog dana. Ono što mi se ne sviđa je što za sad nema nekih članaka (u medijima koje ja pratim) koje bi izanalizirale da li je devojka bila sama i sa koliko ljudi, kakav je inače protokol što se toga tiče, uzima li se feedback od radnika, koliko košta smeštaj a koliko je plaćena bila ta devojka koja je poginula itd itd. Moguće da se u Švedskoj o ovome detaljno piše? Ja čitam ipak samo prenesene vesti a tu toga ni u tragovima nema.

Ono što se slažem je da gde ima (masa) ljudi, mora biti i zločina.

Link to comment

Ne znam koliko je ovo pouzdan izvor, ali...

 

 

Now everyday life in Paris. In the midst of this great city are now combat daily Muslims with the police and the citizens.

 

:blink:

 

Da li je ovo istina?

Link to comment

bogme fino ih grije ta ljubav prema alahu ako su u januaru polugoli u papučama :fantom:

 

inače oko lapanja para 1 poučan članak od pre par dana

 

A pro mass migration volunteer at a refugee centre has admitted fabricating the death of a Syrian migrant, who supposedly died of the cold waiting for handouts in Berlin. The story was widely reported Germany, and used to lobby for extra money and resources for migrants.

 

http://www.breitbart.com/london/2016/01/28/pro-mass-migration-activist-made-up-dead-refugee-viral-story-used-to-lobby-for-more-handouts/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...