Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Nikakve. Taman i da se potpiše neki prekid vatre ostaće nasilja koliko voliš, plus Asad ostaje. Neće to još dugo biti mesto na koje izbeglice žele da se vrate.

Link to comment

Oni gradovi koje su snimali dronovima deluju da su u tako lošem stanju da nisam siguran da li to treba obnavljati ili prosto poravnati bagerom.

 

Čak i da dođe odmah do primirja, ti ljudi trebaju struju, vodu, hranu, krov nad glavom. Na Haitiju je u takvim uslovima sa ruševinama ubrzo došlo i do kolere, ako se ne varam.

 

Da krenu odmah da ih vraćaju, sam transport bi trajao ohoho. A da ne pominjem to da ni za takav scenario nemaju još dogovor da li ih svaka zemlja vraća direktno dole ili domino efektom samo do granica prvog komšije. Samo dok se to dogovore ima da prođe vremena i vremena.

Link to comment

većina njih su po pet godina stariji nego em nemaju dokumenta em su neuhranjeni pa im naivčine poveruju

 

izvinjavam se prisutnima što sam naivno pomislio da je stanje kao u citatu ipak je trebalo voditi računa o tome da su u pitanju švediotčine :fantom:

 

Just how old do you think these migrant 'children' are? Alarming pictures of refugees - including 'the fastest 14-year-old in Sweden' - that shed light on a growing scandal amid Europe's asylum crisis

Ahmad Farid claimed to be 16 but appears to have hair on his chin

Saad Alsaud is reported to have been the fastest 14-year-old in Sweden

Youssaf Khaliif Nuur claims he is 15, but he is 6ft tall and is said to shave

Sweden has been overwhelmed with ‘unaccompanied minors’ in what critics suspect is a huge fraud

 

The extraordinary pictures of the two Afghans, Ahmad and Saad, were published in the Swedish press, with Government approval, to show how enthusiastically this politically correct nation welcomes in orphaned young migrants.

 

 

 

30AB3CE200000578-0-image-a-20_1454027860

 

30A9A77800000578-3422000-image-a-37_1454

 

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3422000/Just-old-think-migrant-children-Alarming-pictures-shed-light-growing-scandal-amid-asylum-crisis.html#ixzz3ydlbqQRh

Edited by Hella
Link to comment

e kuku :(

 

es ti bas siguran u ovo sto pricas?

 

evo ja gledo svojim ocima prilog dw, radila novinarka visestruko nagradjivana, iz ukrajine. dolazi baba na krimu u opstinu da trazi pasos, kuka da su joj rekli da mora da ceka dve nedelje, nacelnik joj kaze da je to prosto tako i da ne moze on tu nista, salje se negde, pa dok oni vrate, traje to, ali dobice. prevod na nemacki glasi: starica zeli ukrajinski pasos, a nacelnik je isteruje recima da je dosta bilo njihovog, nema vise ukrajine tu i nece ga nikad ni dobiti!

 

auu crnjak.

elem, da sam *bas* siguran, nisam. kako kad, nekad ima video, nekad nema.

 

@hella

zanimljivo...jel to ovako nekako ide: "ako budemo proveravali ispasce da mu nismo verovali sto znaci da sumnjamo da laze, a posto je on jedan od njih mozda ce izgledati da su oni lazovi"

a zaboravili su na "neki ocigledno lazu, a mi ih ne propitujemo nit trazimo kakvu potvrdu sto znaci da mogu lagati koliko hoce te time dobiti sta zele i tako cinimo da izgleda da su oni veci lazovi nego sto jesu, a zapravo smo mi debilcine"

Link to comment
debilcine

+1

 stvarno ne znam kako im ovo Ludilo tako dobro uspeva u evropi sem ako ih ne zombiraju pomoću neke daljinske kontrole ispadoše ovi s alufolijom na glavama najpametniji :fantom:

German women are handing flowers to refugees across the country to protest against violence, in light of the Cologne New Year’s Day attacks.

The 'Flowers for Humanity in Cologne' campaign took to the streets on Friday and saw close to one hundred women visit the city's biggest refugee center to present them with roses.

An ongoing gesture, thousands more are expected to join in similar events this weekend, after an online gathering is campaigning for an end to xenophobia.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2016/01/22/german-women-have-been-handing-out-flowers-to-refugees_n_9050840.html

Link to comment

Možeš da tražiš ti potvrdu nečije starosti, ali ako on kaže "nemam nikakav dokument, sve izgorelo u ratnim razaranjima dobro da sam glavu izvukao", kako ćeš ti to proveriti? Okrenuti Alepo da ti faksiraju kopiju?

Link to comment

Možeš da tražiš ti potvrdu nečije starosti, ali ako on kaže "nemam nikakav dokument, sve izgorelo u ratnim razaranjima dobro da sam glavu izvukao", kako ćeš ti to proveriti? Okrenuti Alepo da ti faksiraju kopiju?

 

ehhm, molim? :lolol:

 

edit:

sa vikipedije

"The mandatory use of Magnetic resonance imaging (MRI) was introduced by FIFA in 2009 for the FIFA Under-17 World Cup to help ascertain whether players are over age or not.

MRI is considered to be 99% accurate until the age of 17, after which it becomes harder for medical professionals to calculate a person's age. Professor Jiri Dvorak of FIFA said: "The efficiency stops at 17 and it's just pure coincidence that Fifa made their competition an under-17 event".[15] Every bone in the arm and leg has an end plate from which bones grow. When the growth is completed (usually around the age of 17-18), then this end plate disappears on the MRI scans.[15] Dvorak concedes that the scan results "will be unjust to 1% of all examined players".[15]

The researchers had classified the scans into 6 grading system, as follows:

...

"

 

to je samo sto se tice fife i nije jedini nacin, evo za 0.2 sekunde izguglan tekst https://www.newscientist.com/article/mg21428644-300-with-no-paper-trail-can-science-determine-age/

Edited by Krošek
Link to comment

krošek brži

 

znaci da su ti arapski carevi izjavili kako su sirocad bez oca i majke i da imaju svaki 7 godina, svedske vlasti bi to uredno zabelezile i prihvatile?

 

aha

jebeno ne mogu da verujem kako me bog pogledao kada sam pre 10 godina odbio šljaku u švedskoj  :fantom:

 

Two migrants claiming to be 15 and 17 have been arrested after an alleged sex attack on a 12-year-old girl at a home for underaged refugees in Germany.

The pair allegedly targeted the victim independently at the housing for unaccompanied minors in Dusseldorf, with at least one of the attacks being witnessed by another child.

However, the six-year-old witness had not reported the incident to staff after one of the attackers threatened to 'cut his throat' if he told on them, according to local media.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3422509/Two-migrants-places-German-children-s-home-claiming-15-17-arrested-sexually-assaulting-12-year-old-girl-threatening-kill-witness-aged-SIX.html#ixzz3ye4u3tRT

Edited by Hella
Link to comment

ehhm, molim? [emoji38]ol:

 

edit:

sa vikipedije

"The mandatory use of Magnetic resonance imaging (MRI) was introduced by FIFA in 2009 for the FIFA Under-17 World Cup to help ascertain whether players are over age or not.

MRI is considered to be 99% accurate until the age of 17, after which it becomes harder for medical professionals to calculate a person's age. Professor Jiri Dvorak of FIFA said: "The efficiency stops at 17 and it's just pure coincidence that Fifa made their competition an under-17 event".[15] Every bone in the arm and leg has an end plate from which bones grow. When the growth is completed (usually around the age of 17-18), then this end plate disappears on the MRI scans.[15] Dvorak concedes that the scan results "will be unjust to 1% of all examined players".[15]

The researchers had classified the scans into 6 grading system, as follows:

...

"

 

to je samo sto se tice fife i nije jedini nacin, evo za 0.2 sekunde izguglan tekst https://www.newscientist.com/article/mg21428644-300-with-no-paper-trail-can-science-determine-age/

A jesi li pročitao taj za 0.2 sekunde izguglan tekst?
Link to comment

Tu lepo piše da nijedna od tih metoda nije pouzdana, od tehnike sa zubima do ove sa zglobovima, jer ima slučajeva da one strukture tkiva koje neki dobijaju sa 25 umeju da se pojave već sa 15 godina starosti.

 

Edit: pogotovo je problem za vlasti, kako tu piše, jer je bilo slučajeva kada je maloletnicima suđeno kao punoletnima, pa kad su stigli izvodi, krenulo je sa odštetama.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

1.

"A rival atlas compiled a few years later indicates a mean chronological age for wrist maturity of 17.6 years – give or take 1.3 years. So most “children” have “adult” wrists before 18."

 

znaci ako neko ima recimo 19 godina a laze da ima 15, nema sanse da ne bude provaljen

 

2.

"A 2010 study of 22 European countries found that 16 conduct bone scans and 10 use dental X-rays. The US has used both tests for almost two decades."

 

bilo one manje ili vise savrsene, brojne drzave koriste ove (dve) tehnike. mozda je i svedska ranije koristila, ne znam. zasto sada svedska ne cini nista da utvrdi starost lica? ne radi se samo o njihovim pravima (koja su u svakom slucaju oko necega sto je u njihovu korist, a ne da se tipa to koristi protiv njih u krivicnom postupku) nego i o bezbednosti dece koja su smestena skupa s njima, jer nije bas pametno stavljati odrasle ljude i decu u isti smestaj.

 

3.

treca tehnika, koju koristi fifa je odlicna. kazu 99% tacna. drzave je ne koriste jer je sigurno mnogo skuplja (rendgen vs magnetna rezonanca); ako su rezultati preterano inconclusive, a veoma je vazno da se utvrdi tacna starost, sto moze i ne mora biti slucaj, moze se pribeci ovome.

 

znaci to su saznanja koja imam samo na osnovu ovog jednog osrednjeg tekstica koja me uveravaju da se ne moraju seci ljudi na pola i brojati godovi.

 

ako neko ima 18 godina, a laze da ima 16, a pojavi se sumnja bice naravno problem da se ustanovi starost, ali ako ima 20, a laze da ima 14 i drzi plisanog medu onda nece biti problem.

 

i naravno ne mora se sumarno svako ko nema isprave slati na magnetnu rezonancu, to se moze raditi kada postoje opravdani razlozi itd i sl. sta da ti pricam, mislim da su ovo sve banalne stvari.

Link to comment

Tu lepo piše da nijedna od tih metoda nije pouzdana, od tehnike sa zubima do ove sa zglobovima, jer ima slučajeva da one strukture tkiva koje neki dobijaju sa 25 umeju da se pojave već sa 15 godina starosti.

 

Edit: pogotovo je problem za vlasti, kako tu piše, jer je bilo slučajeva kada je maloletnicima suđeno kao punoletnima, pa kad su stigli izvodi, krenulo je sa odštetama.

 

izvodi iz demoliranih zemalja? iz alepa recimo?

 

daj nemojmo se zajebavati, ako ona dva arapska cara lice na maloletnike onda je nebo granica :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...