Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

elem, meni je jednom jedan u murskoj soboti, kada je cuo da idem u madjarsku (turisticki) rekao da nikako ne idem tamo, posto su tamo divljaci (bilo to pre 15 god), pa vi vidite  -_-

Link to comment

kapiram. to svi vole -_-

 

 

tako daaaaa, sticanje magyar drđavljanstva je jedan veliki posao, a tek život u braku sa mooođoricom iziskuje ništa manje napora

Link to comment

 

uz sve to, mužić ide kod svoje žene da živi, plus sa njenom majkom, ako se zalomi

crno, zlo i naopako. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

uz sve to, mužić ide kod svoje žene da živi, plus sa njenom majkom, ako se zalomi

Ja sam vise za varijantu ona ode kod keve..a ja kao ne moram..pa tu i tamo vocapujemo, viberujemo i skajpamo. Pa se tako i razidjemo jedared.

Kod nas u Banatu roditelji hoce da padnu u depru ako im sinovi odu da budu "zetovi u kucu" .

Link to comment

ja bih živela u mađarskoj, lepa mi je budimpešta a i evropa je blizu. i garant im treba profesora engleskog.

samo mi se ne da da se cimam, a imam osnova, baba i deda su mi rođeni 1920 (za malo pa da zakasne!)

no oni su rumuni, šteta što rumunija nema slična pravila, sto puta bi lakše rumunski naučila :D

Link to comment

tako daaaaa, sticanje magyar drđavljanstva je jedan veliki posao, a tek život u braku sa mooođoricom iziskuje ništa manje napora

 

 

crno, zlo i naopako. 

 

sada ovo zastitni zid u naslovu teme dobija sasvim drugacija znacenja :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

ja bih živela u mađarskoj, lepa mi je budimpešta a i evropa je blizu. i garant im treba profesora engleskog.

 

 

I ja bih živeo u Budimpešti, to uopšte nije pitanje, to je drugo.

 

Ovo za profesuru...e to jbg verujem da im se ne bi dopalo šta bi imao da im kažem  :lolol:

Link to comment

sada ovo zastitni zid u naslovu teme dobija sasvim drugacija znacenja :lolol:

Ja rekoh jos prosle nedelje, da im pomognemo oko zidanja i neka se teraju. Cak i sa nase strane da ga dignemo, kako ne bi oni mogli da ga sruse kad im se cefne i uvedemo restriktivnu carinu. Njistali bi kao Damjanov Zelenko kad padne prodaja kobaja, vajkrema i milka cokolada.

Link to comment

Ja rekoh jos prosle nedelje, da im pomognemo oko zidanja i neka se teraju. Cak i sa nase strane da ga dignemo, kako ne bi oni mogli da ga sruse kad im se cefne i uvedemo restriktivnu carinu. Njistali bi kao Damjanov Zelenko kad padne prodaja kobaja, vajkrema i milka cokolada.

 

pa nisam ja mislio na takva drugacija znacenja posle uvodjenja braka sa madjaricama u pricu :lolol:

Link to comment

Grešiš.

 

U početku nisu bili tako rigorozni sa jezikom, moglo se i srediti™ za 100-200€ da znaš Mađarski, pa su i kurta i murta pouzimali. A među Kurtom i Murtom ima i velikosrba ohoho

 

e a bilo je urnebesno gledati kako likovi uce madjarski a ne znaju reci ni szia.

 

 

ajde sad svi da krenete na kurseve magyarskog

 

otvoricu ja kurs za madjarski. forumasi imaju popust hehe

 

 

elem, meni je jednom jedan u murskoj soboti, kada je cuo da idem u madjarsku (turisticki) rekao da nikako ne idem tamo, posto su tamo divljaci (bilo to pre 15 god), pa vi vidite  -_-

 

zanimljivo, bukvalno su mi isto rekli madjari za nas u srbiji...da smo divljaci. doduse pre 7-8 godina

 

 

 

btw, velika vecina ljudi koje poznajem su uzeli madjarski pasos, pre svega da se mogu lakse zaposliti u inostaranstvu. ja jos uvek tvrdoglavo odbijam da uzmem drzavljanstvo.

Edited by 189-
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...