Jump to content

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ni ja nisam karikaturu doziveo kao kritiku antiimigrantskog rapolozenja. S jedne strane imamo one koji sliku mrtvog deteta koriste kao ikonu za promovisanje svojih stavova (nova levica - ako dobro tumacim Zizeka), na drugoj one koji imigrante vide iskljucivo kao silovatelje.

 

... cekaj Aione, pre nego sto se ozbiljno posvadjamo, ti meni ucitavas da ja ovu "ikonu" koristim na bilo koji nacin?

 

Ajde molim te citaj sta pisem, ja upravo tvrdim da ovu sliku ne treba koristiti ni na koji nacin i da o toj konkretnoj drami treba cutati iz pijeteta a ne koristiti je i angazovati.

 

Jebote.

Link to comment

Da malo promenim temu (ili je vratim u kolosek), čini mi se da nas deli još oko dva meseca do početka talasa izbeglica koji će višestruko nadmašiti prošlogodišnji. 

Inače Italija je kompletno blokirala plan finansijske pomoći Turskoj u zamenu za ograničavanje prolaza izbeglica ka Evropi. Plan je u ovom trenutku klinički mrtav.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

ej bre ello pa pojma nisam imo kakav ovde doprinos raspravi imas, sad citam prvi put, zakivanje potpuno, gde li iskopavas vesti nije vazno, vazno je da radis poso...

zato si ti ko tumbas pppa

Link to comment

Nagradno pitanje je šta će Merkelova da poruči: "dođite ovde, kao prošle godine" ili "err, ovaj, čekaj, stani, vidi".

Da. 

A izbeglice i dalje pristižu, uprkos lošim uslovima plovidbe i dosta oštroj zimi na pravcu ka EU, ne računajući ovu našu mlakunjavu zimu.

Sa prvim suncem očekuje nas ludilo praćeno humanitarnim i političkim krizama, nema ni najmanje sumnje.

Link to comment

Bolje da ti ne odovorim na ovo pitanje.

 

... dakle nije dovoljno sto upravo ti opravdavas profitiranje na ovoj slici, ti ides dalje i mene optuzujes da sliku koristim/angazujem levicarski :isuse:

 

 

Prosto, umesto nekog precutnog, podrazumevajuceg pijeteta prema neuspesnoj borbi tog deteta da dodje do vazduha u situaciji za koju je najmanje ono krivo, Charlie vidi priliku da shokira poluljude sirom sveta i pri tom zaradi, evo vec drugi put.

 

... ajde navedi gde ja to "koristim" ili se izvini za ovo podmetanje.  Kakav bezobrazluk jbt

Link to comment

Da. 

A izbeglice i dalje pristižu, uprkos lošim uslovima plovidbe i dosta oštroj zimi na pravcu ka EU, ne računajući ovu našu mlakunjavu zimu.

Sa prvim suncem očekuje nas ludilo praćeno humanitarnim i političkim krizama, nema ni najmanje sumnje.

 

Od nekog ranog decembra pa do danas, dole na Egeju svakog jutra žandarmerija pronađe po 6-7 tela utopljenika na plažama. Otprilike jedan manji čamac izgine bukvalno svake noći.

Link to comment

... ajde navedi gde ja to "koristim" ili se izvini za ovo podmetanje.  Kakav bezobrazluk jbt

Nemam nameru niti da ti se izvinjavam, niti bilo kada, bilo gde nesto objasnjavam. Ti imas pravo da tumacis ovu karikaturu kako hoces, ja imam pravo da na isti nacin tumacim tvoje postove.

Link to comment

Nemam nameru niti da ti se izvinjavam, niti bilo kada, bilo gde nesto objasnjavam. Ti imas pravo da tumacis ovu karikaturu kako hoces, ja imam pravo da na isti nacin tumacim tvoje postove.

 

Dakle ti imas pravo iz cista mira, bez ikakve argumentacije, navodjenja reci etc. da mi kazes kako zapravo ja koristim smrt ovog deteta? U ovoj raspravi?

Link to comment

tvoj je život švicarska :fantom:
 

Refugees arriving in Switzerland have to turn over to the state any assets worth more than 1,000 Swiss francs (£690) to help pay for their upkeep, broadcaster SRF reported on Thursday, revealing a practice that has drawn sharp rebukes for Denmark.

 

SRF’s 10 vor 10 news programme showed a receipt a refugee from Syria said he received from authorities when he had to turn over more than half of the cash his family had left after paying traffickers to help them get to the neutral Alpine country.

 

http://www.theguardian.com/world/2016/jan/15/switzerland-joins-denmark-in-seizing-assets-from-refugees-to-cover-costs

Edited by Hella
Link to comment

Je li samo ja ovo vidim kao "eto svi ga zalite zato sto se udavio a da nije predstavljali biste ga kao silovatelja"?

 

ja sam je video ovako

 

ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji

 

 

kako bilo, karikatura je podlozna razlicitim tumacenjima i izaziva reakcije sto je valjda i cilj politickih karikatura

Link to comment

Da malo promenim temu (ili je vratim u kolosek), čini mi se da nas deli još oko dva meseca do početka talasa izbeglica koji će višestruko nadmašiti prošlogodišnji. 

Inače Italija je kompletno blokirala plan finansijske pomoći Turskoj u zamenu za ograničavanje prolaza izbeglica ka Evropi. Plan je u ovom trenutku klinički mrtav.

 

cudne su te preraspodele solidarnosti i novca, znaci evropljani treba kao zdravo za gotovo da prihvate novu seobu naroda i da odrade reprizu pada limesa™ makar se i oni raspali dok se u arapskom svetu koji nije zahvacen ratovima razmislja o modi :fantom:

 

Arapkinje su u 2013. godini potrošile 266 milijardi dolara na garderobu i obuću

 

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne znam u kakvoj je vezi tvoje pitanje sa mojim postom koji je informativne prirode.

Kako će to Evropljani prihvatiti, ne znam, ja svakako ne odlučujem o tome.

Link to comment

Ne znam u kakvoj je vezi tvoje pitanje sa mojim postom koji je informativne prirode.

Kako će to Evropljani prihvatiti, ne znam, ja svakako ne odlučujem o tome.

pa ima valjda neke veze kada se najavljuje novi talas migracija osetno veci nego proslogodisnji, videli smo da se evropa poprilicno uzdramala sa milion imigranata pa nesto ne verujem da ce bez potresa prihvatiti da im u drzave udje recimo 3 ili 5 miliona ljudi u 2016.

 

dakle, s jedne strane imamo seobu naroda a sa druge strane arapske zemlje koje nisu u raspadu i ratovima trose sumanute kolicine novca na odecu i obucu, ok, to je dobro za firme proizvodjace tako da se uspostavlja neki perverzni balans u globalizovanom svetu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...