Jump to content

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Nisam rekao ni da je subverzivno ni jetko, vec da caligula konstituise realnost na osnovu netacnih (a lako proverljivih) cinjenica. Procitaj sta je on napisao.

 

Pa dobro, vec sam odgovorio gore: imas ikonicnu scenu licne nesrece jedne konkretne porodice (deteta svakako) na jednoj i blesavo prkosno saljivu ilustraciju no name lika koji je izbusen, na drugoj strani.

 

Nemoguce je da ne vidis sustinsu razliku u pristupu.

 

Koji qratz sloboda govora, roditelji ovog deteta (ako su zivi) trebali bi da traze masnu odstetu od ovih lesinara. Goveda neopevana.

Edited by Caligula
Link to comment

@Aion:

 

1) ma ne, rasprodati su tirazi ali za kikiriki

 

2) krunski argument (ne tvoj) cuditelja nad osudom Charlia za ovo poslednje lesinarenje je "Evropa je licemerna pa je karikatura to zelela da prikaze"

 

A tek ovo sa polarizovanoscu je promasaj, pa jbt postoji 50+ nacina da se crnohumorno ubode ista poenta a da se ovo dete (ponovo) ne eksploatise. Ne mogu da verujem da ne vidis ili ne zelis da vidis razliku izmedju nacrtanog NN lica i konkretnog decaka sa imenom i prezimenom.

 

3) ... i ti ovo poredis sa ovim:

 

CTs8hEaWIAAmIpf.jpg

 

 

jbt sad pizdim sto ne mogu da nadjem Charlievu reakciju na onaj pokolj od pre par meseci.

1) Nije mi jasno sta je to samo po sebi lose. Dobro je da ih niko ne cita?!

 

2) Ne znam zasto u raspravi sa mnom pricas o licemerju Evrope. To nije moj stav. Moj stav je da postoji licemerje neolevicara (u koje ubrajam i tebe).

 

Sto se tice pitanja da li postoji bolji nacin da se "ubode neka poenta", sigurno postoji, ali onda bi trebalo traziti doktorat filozofije nekog elitnog univerziteta da bi mogli da iznesemo stav o bilo kom drustvenom pitanju (ince mozemo doci pod udar kritike da postoji bolji nacin...).

 

3) Ne poredim ni sacim, cak mi se njihove karikature uopste ne svidjaju (ni po sadrzaju, ni po stilu). Jedino ne vidim u ovoj karikaturi ono sto joj se ucitava ("da je dete poraslo, bilo bi silovatelj").

 

Morao bih da imam mnogo vise cinjenica da se izjasnim sta bih radio roditeljima ovog deteta.

Link to comment

Jedino ne vidim u ovoj karikaturi ono sto joj se ucitava ("da je dete poraslo, bilo bi silovatelj").

 

Nema joj se šta učitavati, to piše na karikaturi.

 

Postoje tumačenja po kojima je ovo kritika antiimigrantskog raspoloženja. No, CH nije omogućio jasan okvir za ovakvu interpretaciju, te je ona samo u oku posmatrača, i to posmatrača koji su u teškoj manjini u odnosu na one koje je karikatura dodatno antagonizovala.

 

Inače Kauboj nije levičar, ni u najluđem ludilu  :lolol:

Link to comment

vidis, ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji pa sam se iznenadio kada sam shvatio da je uglavnom tumace potpuno obrnuto

 

takodje, ali je politicki korektna brigada tako naskocila da sam izgubio volju da komentarisem :D

Link to comment

1) Nije mi jasno sta je to samo po sebi lose. Dobro je da ih niko ne cita?!

 

Dakle sve je dozvoljeno u borbi Charli Ebdoa da se svako malo globalno svetski promovise nekom novom kontroverzom iskljucivo vezanom za mrtve Arape ili mrtve Ruse? 

 

Cekaj, zbog cega ceo svet pise o njima trenutno (i pre par meseci, i pre jos par meseci)? Zbog sjajnih karikatura? Dobro™

 

 

2) Ne znam zasto u raspravi sa mnom pricas o licemerju Evrope. To nije moj stav. Moj stav je da postoji licemerje neolevicara (u koje ubrajam i tebe).

 

Nije rasprava iskljucivo sa tobom ali opet promasujes poentu. Najlicemerniji je u ovoj prici upravo Charlie zbog dvostrukih standarda.

 

 

Sto se tice pitanja da li postoji bolji nacin da se "ubode neka poenta", sigurno postoji, ali onda bi trebalo traziti doktorat filozofije nekog elitnog univerziteta da bi mogli da iznesemo stav o bilo kom drustvenom pitanju (ince mozemo doci pod udar kritike da postoji bolji nacin...).

 

 

:D

 

ali kako onda nepogresivo prepoznaju gde je granica u sprdanju sa pariskim zrtvama? Onda su odjednom doktori filozofije?

 

 

Ovo poslednje zaista ne razumem.

Edited by Caligula
Link to comment

Jesam, i to triple destiled. Ali nisam licemeran ni u najludjem ludilu

 

Ma u Srbiji je dosta uobičajeno da se ljudi sa centra koji u mnogim stvarima pretežu na desno smatraju levičarima, Ako si protiv PC licemerja, podilaženja kriminalcima, protiv zapadnog otimanja nafte u Libiji, za socijalnu pravdu i tako dalje, to te ne čini levičarem, čak naprotiv :)

 

Dobro, neću polemisati o tome, svako ima pravo na političko samoodređenje.

Link to comment

 

Dobro, neću polemisati o tome, svako ima pravo na političko samoodređenje.

 

 

Ma ne nema, nego treba da pita tebe :P

 

Ako je tebi kritika intervencionizma desnicarenje onda jebi ga.

Edited by Caligula
Link to comment

OK i sta je ovde subverzivno i jetko? Oni pucaju a mi se i dalje zabavljamo.

 

Naprotiv, ovo čak deluje kao krik sa desnice. Oni nas ubijaju a mi se zajebavamo (umesto da...). Nisu dosledni, već jednostavno landraju okolo i lupaju klempe i levo i desno.

Link to comment

Ako je tebi kritika intervencionizma desnicarenje onda jebi ga.

 

Zavisi kakav je sklop ideja prati.

Nije to ni desničarenje kao takvo, zna se šta je desnica. 

 

Nama zapravo treba nova politička terminologija, ova stara umnogome baguje.

Link to comment

Nema joj se šta učitavati, to piše na karikaturi.

 

Postoje tumačenja po kojima je ovo kritika antiimigrantskog raspoloženja. No, CH nije omogućio jasan okvir za ovakvu interpretaciju, te je ona samo u oku posmatrača, i to posmatrača koji su u teškoj manjini u odnosu na one koje je karikatura dodatno antagonizovala.

Ni ja nisam karikaturu doziveo kao kritiku antiimigrantskog rapolozenja. S jedne strane imamo one koji sliku mrtvog deteta koriste kao ikonu za promovisanje svojih stavova (nova levica - ako dobro tumacim Zizeka), na drugoj one koji imigrante vide iskljucivo kao silovatelje.

Edited by Aion
Link to comment

Naprotiv, ovo čak deluje kao krik sa desnice. Oni nas ubijaju a mi se zajebavamo (umesto da...). Nisu dosledni, već jednostavno landraju okolo i lupaju klempe i levo i desno.

I ja sam tako procitao ovu karikaturu, mada bez ove ideoloske odrednice ("krik sa desnice"). 

Link to comment

Zavisi kakav je sklop ideja prati.

Nije to ni desničarenje kao takvo, zna se šta je desnica.

 

Nama zapravo treba nova politička terminologija, ova stara umnogome baguje.

pa ako branim Gadafija svakako nisam levicar. Ali siguran sam da to nisam nikada radio
Link to comment

ajde građanijo trk pod buldožere rejčel kori stajl :fantom:

 

Earlier this week, French authorities announced they would destroy part of the refugee camp in Calais known as the "Jungle." The asylum seekers living there have until Monday to gather their belongings and leave the area.

 

The part of the camp the government seeks to destroy is close to the motorway. The authorities want to clear that area and level it to make it easier to prevent asylum seekers from trying to climb into trucks and buses every time a traffic jam occurs on that stretch of the road.

 

http://www.businessinsider.com/french-authorities-will-destroy-part-of-the-jungle-camp-in-calais-2016-1

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...