Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ako nista drugo, bar je ta redakcija krvavo platila svoje demokratsko pravo da pokazuje svoju njusku :fantom:

 

vidis, ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji pa sam se iznenadio kada sam shvatio da je uglavnom tumace potpuno obrnuto

Pa to je i trebala biti poenta. Svi su silovatelji zbog boje koze ili vere, to bi bio i decak da se nije utopio.

Naravno, ni taj Charlie Hebdo ne bi postojao u tom obliku da nije glas mnogih na civilizovanom zapadu. Cija je potreba da se istresu na problem, umesto da ponude resenje.

Link to comment

ako nista drugo, bar je ta redakcija krvavo platila svoje demokratsko pravo da pokazuje svoju njusku :fantom:

 

vidis, ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji pa sam se iznenadio kada sam shvatio da je uglavnom tumace potpuno obrnuto

 

Što im ne daje za pravo da sad divljaju sa ovakvim svinjarijama.

Link to comment

Prvo istraživanje javnog mnjenja posle napada na žene tokom novogodišnje noći u Nemačkoj i Austriji pokazuje da velika većina Austrijanaca želi da obustavi svaki dalji prijem izbeglica, pokazuje danas objavljeno istraživanja bečkog dnevnika "Esterajh".

 

Čak 76 odsto Austrijanaca smatra da treba zatvoriti granice za izbeglice, rezultat je tog istraživanja, a 48 odsto ispitanika ističe da odmah treba obustaviti prijem izbeglica, dok je 28 procenata mišljenja da se može u zemlju pustiti još samo 20.000 novih azilanata.

 

http://www.blic.rs/vesti/svet/cak-76-odsto-gradana-austrije-za-zatvaranje-granica-za-izbeglice/jj4wtbx

 

 

da citiram vasu s ogrevnog topika :fantom:

 

Opreza nikad dosta, ovo su teška vremena.

Link to comment

Je li samo ja ovo vidim kao "eto svi ga zalite zato sto se udavio a da nije predstavljali biste ga kao silovatelja"?

rodices mu sina kralja kokaina je zapravo pesma koja kritikuje kriminal, dilovanje droge i uopste pad morala. Inace himna sitnih kriminalaca iz devedesetih he he
Link to comment

Je li samo ja ovo vidim kao "eto svi ga zalite zato sto se udavio a da nije predstavljali biste ga kao silovatelja"?

Ne vidis jedini. Ni ja u ovoj karikaturi ne vidim nista drugo od slike potpuno polarizovane evropske javnosti, jedni vide samo utpoljeno dete, drugi samo seksulane napasnike. Ne znam francuski, mozda u tekstu ima nesto od ovoga sto se na forumu pokusava da ucita u karikaturu?

Link to comment

rodices mu sina kralja kokaina je zapravo pesma koja kritikuje kriminal, dilovanje droge i uopste pad morala. Inace himna sitnih kriminalaca iz devedesetih he he

 

o mama, o mama.

Link to comment

Ne vidis jedini. Ni ja u ovoj karikaturi ne vidim nista drugo od slike potpuno polarizovane evropske javnosti, jedni vide samo utpoljeno dete, drugi samo seksulane napasnike. Ne znam francuski, mozda u tekstu ima nesto od ovoga sto se na forumu pokusava da ucita u karikaturu?

 

Cekaj Aione, zar je ovo nesto vise od zaradjivanja para i jako morbidne reklame za Charlie?

 

Ja bas treba da se napregnem i napravim zestok slalom izmedju cinjenica da bih u ovoj karikaturi video neku kritiku licemerne Evrope (sto vazi i za onu sa bilbordom Mekdonaldsa od ranije, ladno su na bilbord mogli da stave svoju firmu, karikatura bi bila jos iskrenija).

 

O dvostrukim arshinima da ne govorim, o (ne)prikazivanju mrtvih Francuza i ostalim trzisnim gadostima. Zasto ne crtaju pobijenu francusku omladinu u smesnim pozama i duhovite komentare na to? Dokle god se drze arapa i rusa, znaju da ce im njihova ozbiljno obolela publika to oprostiti.

Edited by Caligula
Link to comment

O dvostrukim arshinima da ne govorim, o (ne)prikazivanju mrtvih Francuza i ostalim trzisnim gadostima. Zasto ne crtaju pobijenu francusku omladinu u smesnim pozama i duhovite komentare na to? Dokle god se drze arapa i rusa, znaju da ce im njihova ozbiljno obolela publika to oprostiti.

 

-1

 

danas je čovek primoran da bude subjektivan podao i pristrasan potpuno je suludo glumiti nekakav integritet i izložiti se opasnosti da te neki prepredeni arapi rusi žene naprednjaci ili građanisti shvate kao budalu i iskoriste prednosti koje im pružaš kojekakvim zamišljenim slobodama pravdama i jednakostima  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

1) Cekaj Aione, zar je ovo nesto vise od zaradjivanja para i jako morbidne reklame za Charlie?

 

2) Ja bas treba da se napregnem i napravim zestok slalom izmedju cinjenica da bih u ovoj karikaturi video neku kritiku licemerne Evrope (sto vazi i za onu sa bilbordom Mekdonaldsa od ranije, ladno su na bilbord mogli da stave svoju firmu, karikatura bi bila jos iskrenija).

 

3) O dvostrukim arshinima da ne govorim, o (ne)prikazivanju mrtvih Francuza i ostalim trzisnim gadostima. Zasto ne crtaju pobijenu francusku omladinu u smesnim pozama i duhovite komentare na to? Dokle god se drze arapa i rusa, znaju da ce im njihova ozbiljno obolela publika to oprostiti.

1) Stvarno mislis da se ovi iz Charlie kupaju u parama. Nisam tako cuo.

 

2) Nisam rekao licemerne nego polarizovane. Ne vidim izmedju ova dva pojma nikakvu vezu.

 

3) Glupost:

2E8867B900000578-0-image-m-6_14477791687

Link to comment

@Aion:

 

1) ma ne, rasprodati su tirazi ali za kikiriki

 

2) krunski argument (ne tvoj) cuditelja nad osudom Charlia za ovo poslednje lesinarenje je "Evropa je licemerna pa je karikatura to zelela da prikaze"

 

A tek ovo sa polarizovanoscu je promasaj, pa jbt postoji 50+ nacina da se crnohumorno ubode ista poenta a da se ovo dete (ponovo) ne eksploatise. Ne mogu da verujem da ne vidis ili ne zelis da vidis razliku izmedju nacrtanog NN lica i konkretnog decaka sa imenom i prezimenom.

 

3) ... i ti ovo poredis sa ovim:

 

CTs8hEaWIAAmIpf.jpg

 

 

jbt sad pizdim sto ne mogu da nadjem Charlievu reakciju na onaj pokolj od pre par meseci.

Edited by Caligula
Link to comment

OK i sta je ovde subverzivno i jetko? Oni pucaju a mi se i dalje zabavljamo.

Nisam rekao ni da je subverzivno ni jetko, vec da caligula konstituise realnost na osnovu netacnih (a lako proverljivih) cinjenica. Procitaj sta je on napisao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...