Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

vi ko da nikad niste videli charlie u zivotu

 

 

... nije humor kao takav problem, ovde je problem selektivni pristup. Ubiju francuze, imamo kamernu atmosferu. Pobiju ruske turiste/sirijsku decu/unameit, onda su zovijalni i duhoviti za (bukvalno) sve pare.

 

Retko odvratna medijska pojava.

Link to comment

uf, dobro je, vec sam se uplasio da se oko necega slazemo :P

 

+1

 

humor, crni narocito, ne moze da robuje konvencijama. Ali ako list selektivno ukida pa uvodi konvencije, onda je svaka crna karikatura u tom listu uvreda za mozak.

Edited by Caligula
Link to comment

Nista novo, pokazali su svoju ruznu njusku i ranije

 

ako nista drugo, bar je ta redakcija krvavo platila svoje demokratsko pravo da pokazuje svoju njusku :fantom:

 

vidis, ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji pa sam se iznenadio kada sam shvatio da je uglavnom tumace potpuno obrnuto

Link to comment

ako nista drugo, bar je ta redakcija krvavo platila svoje demokratsko pravo da pokazuje svoju njusku :fantom:

 

vidis, ja sam tu karikaturu video u drugacijem kljucu: kao sprdanje nad rasistickim predrasudama da su sve izbeglice iz sirije potencijalni silovatelji pa sam se iznenadio kada sam shvatio da je uglavnom tumace potpuno obrnuto

 

Ja ovde vidim zaradjivanje na budalama.

 

Fotografija utopljenog deteta ce me proganjati mi ostati u glavi do kraja zivota jer je ne samo dirljiva i sustinski tuzna scena vec je na neki nacin simbolicna, ikonicna slika ljudske beznadezne neempaticnosti (usamljeno mrtvo dete na granici izmedju peska i mora), i Charlie tu sliku samo dopunjuje na jako ruzan nacin.

 

Prosto, umesto nekog precutnog, podrazumevajuceg pijeteta prema neuspesnoj borbi tog deteta da dodje do vazduha u situaciji za koju je najmanje ono krivo, Charlie vidi priliku da shokira poluljude sirom sveta i pri tom zaradi, evo vec drugi put.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...