Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ne znam o cemu bih polemisao ovde, relativizovala si upravo ceo univerzum.

 

pa ne moras da polemises po svaku cenu. ja sam se javila da prikazem jedan POV, od mnogih mogucih. Mislim da je Manch to tako i shvatio, i samo mi zahvalio na odgovoru :)

Link to comment

malo je minut, premalo. madjarica nece biti zadovoljna time i nista od braka zbog pasosa

 

Eee... dala baba dinar da uđe u kolo

Link to comment

gospode pa dal moze to da se podnese? ^_^

O, zar se i to moze. Po meni, jok.

 

Ma ja se zajebah cekajuci da moji Rumuni urade nesto slicno Madjarima apropo pasosa..kad sipak, uvalise mi ljutu sljagu time sto su odlucili velikom vecinom u parlamentu da ne dele drzavljanstva van Rumunije.

Link to comment

Šta uopšte treba da se "radi" sa državljanstvom? Malo čudno zvuči ta priča.

Nemam pojma, ali nije jedina kojoj je to receno, jer sad kad provrtim u glavi, drug je pominjao isti tekst, ali on je za razliku od pomenute Madjar iz Vojvodine, koji od dobijanja drzavljanstva zivi i radi (i placa porez :) ) u samoj Madjarskoj (sto bi se reklo, ponasa se po PSu) pa mislim da nema takvih briga ako ga i budu pitali "da vidimo cemu je tebi posluzio pasos".

 

Ovo za porez je objasnjavala drugarica iz Madjarske koja je dosta upucena u tu pricu oko pasosa, nekom ko je iz NSa a hoce da uzme madjarski pasos da bi otisao u Spaniju i tamo otvorio svoju firmu - ali me nije zanimalo pa nisam slusala detaljno.

 

 

Link to comment

gospode pa dal moze to da se podnese? ^_^

 

 

mođorice, mooođorice su onako, prilično putene, ammmm ovaj zanosne, ne znam koji drugi izraz da upotrebim;

 

uz sve to, mužić ide kod svoje žene da živi, plus sa njenom majkom, ako se zalomi

Link to comment

mođorice, mooođorice su onako, prilično putene, ammmm ovaj zanosne, ne znam koji drugi izraz da upotrebim;

 

uz sve to, mužić ide kod svoje žene da živi, plus sa njenom majkom, ako se zalomi

kapiram. to svi vole -_-

Link to comment

Nemam pojma, ali nije jedina kojoj je to receno, jer sad kad provrtim u glavi, drug je pominjao isti tekst, ali on je za razliku od pomenute Madjar iz Vojvodine, koji od dobijanja drzavljanstva zivi i radi (i placa porez :) ) u samoj Madjarskoj (sto bi se reklo, ponasa se po PSu) pa mislim da nema takvih briga ako ga i budu pitali "da vidimo cemu je tebi posluzio pasos".

 

Ovo za porez je objasnjavala drugarica iz Madjarske koja je dosta upucena u tu pricu oko pasosa, nekom ko je iz NSa a hoce da uzme madjarski pasos da bi otisao u Spaniju i tamo otvorio svoju firmu - ali me nije zanimalo pa nisam slusala detaljno.

 

 

ja ne znam da li je to moguće, a i kako bi ovi iz budimpešte to proveravali, ko gde otvara biznise

Link to comment

E jbg sad...

ni za drzavljanstvo se ne bi zrtvovao :cry:

 

 

edip. mislim da je to proveravanje shta je uchnjeno sa drzavljanstvom prosti cinizam sjadjenih shalterusha pred navalom novih madjarskih. verujem po svim ustavima, il si dao il nisi dao. sad bash da morash da ga  5 godina mazish pazish i zovesh djerd, i da te josh neko pita za intenzitet drzavljanstvovanja, chisto sumnjam :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...