Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Eee - neće, tj ja ne mislim da hoće. Al me (zamislite da je ovo neko istraživanje) zanima da ako bi bilo dokazano da hoće - da li bi i dalje i ko bi uzimao HU državljanstvo?

 

ne bi to promenilo nista kod ljudi, isti koji sada uzimaju madjarsko drzavljanstvo bi ga uzimali i u tom slucaju

 

 

edit:  ahahahhhaha kako dobra fotka medjeda na zidu :lolol:  jesu li to medjedi - granicari koji patroliraju zidom i cuvaju teritoriju od upada medjeda bez pasosa? :unsure:

Edited by Pontijak
Link to comment

Aj da stavim i na ovu stranu..dakle, zida ce zaista biti

 

 

 

Šef mađarske diplomatije Peter Sijarto rekao je da je mađarska vlada donela odluku da privremena ograda na granici sa Srbijom bude podignuta što pre.
Link to comment

Eee - neće, tj ja ne mislim da hoće. Al me (zamislite da je ovo neko istraživanje) zanima da ako bi bilo dokazano da hoće - da li bi i dalje i ko bi uzimao HU državljanstvo?

 

nisam sigurna sta je taj sporazum, ali pretpostavljam da se radi o tome da bi Vojvodina postala madjarska teritorija? ako je tako, meni kao nekom ko ne veuje u nacionalne drzave, ni granice, je sve jedno u kojoj je zemlji neka teritorija, te bi dalje uzimala HU drzavljanstvo ako mi je to cilj.

Link to comment

Aj da stavim i na ovu stranu..dakle, zida ce zaista biti

 

ali moraju prvo da otklone nekoliko sitnica u svojim zakonima pre nego što počnu sa neimarskim poduhvatom

Link to comment

edit:  ahahahhhaha kako dobra fotka medjeda na zidu :lolol:  jesu li to medjedi - granicari koji patroliraju zidom i cuvaju teritoriju od upada medjeda bez pasosa? :unsure:

 

Samo su stigli tamo gde su bili izumrli. Vratil se vjeri prađedmeđedoskoj. 

Link to comment

jel mi ti bese dodjes 100 evra?

 

Ne bas, pricali smo o hipotezi :)

 

Ja se nekako jos uvek nadam da nece. vidim ja da su blesavi ali sve se nadam..nisu bas toliko. 

Link to comment

nisam sigurna sta je taj sporazum, ali pretpostavljam da se radi o tome da bi Vojvodina postala madjarska teritorija? ako je tako, meni kao nekom ko ne veuje u nacionalne drzave, ni granice, je sve jedno u kojoj je zemlji neka teritorija, te bi dalje uzimala HU drzavljanstvo ako mi je to cilj.

 

hvala na odgovoru :)

Link to comment

nisam sigurna sta je taj sporazum, ali pretpostavljam da se radi o toi zname da bi Vojvodina postala madjarska teritorija? ako je tako, meni kao nekom ko ne veuje u nacionalne drzave, ni granice, je sve jedno u kojoj je zemlji neka teritorija, te bi dalje uzimala HU drzavljanstvo ako mi je to cilj.

 

:lolol: kosmopolitizam u sluzbi nacionalnog ekspanzionizma. 

Link to comment

evo Buba je objasnila manje pompeznim jezikom od mog.

pumajkumu. ja sam mislila bash da sam hiperpompezna <_< :lolol:

 

 

u krajnjoj liniji, stvar bi se lose zavrsila. recimo, naucim ja madjarski, prikupim papire iz Zombora i drugih mesta gde su mi jahali askurdjeli, odem u ambasadu, i oni kazu "Ponavljajte za mnom". 

a to sto treba da ponavljam su reci jebene nacionalne zakletve i to jednoj od najcrnjih drzava Evrope. pa jebiga nije to kao i poljem preci, nije to samo administrativni postupak.

to. kako chudno pishu rech k a n a d a :lolol:

 

(postupak za prijem u hrvatsko drzavljanstvo je recimo bio sasvim sraman, tako su u mogucnosti, verujem da sve drzave imaju manje ili vishe slinavu proceduru (govorim iskustvo nashe zene koja se udala tamo. kad je moranje, priznajem sve razloge i prihvatam sve procedure, bilo je moranje). ali realno, da mi sad srbi podastru istu tu prichu za ovde, kao, da se dokazem, majke mi bih se zahvalila :(

 

ja verujem u placanje poreza kao vrhunski chin patriotizma :s_p:

Edited by gospa buba
Link to comment

:lolol: kosmopolitizam u sluzbi nacionalnog ekspanzionizma. 

 

kako to mislis? ako ja uzmem neki pasos iz licne koristi, kako je to u "sluzbi nacionalnog ekspanzionizma"? cak i metaforicki zar ne bi trebalo da me bude barem briga za "nacionalne interese" da bi bilo tako?

Link to comment

@madjarski pasos

 

Drugarici koja je pre koju godinu uzela madzarsko drzavljanstvo (nije Madzarica, "samo" Bacvanka, iscimala se da nauci jezik) je receno da ce kroz ne znam koliko godina, 5-7-10, biti pozvana da se vidi sta je ona ~zapravo ucinila sa tim svojim drzavljanstvom (nemam predstavu kako to tacno treba da izgleda). Mislim da je takodje duzna i da placa porez Madjarskoj, za sta nisam sigurna da to i radi posto ne zivi u Madjarskoj (kao i vecina ne-Madjara koji su uzeli pasos) i meni ne deluje da je ta prica za igranje ako hoces da budes spokojan gradjanin igde.

Link to comment

kako to mislis? ako ja uzmem neki pasos iz licne koristi, kako je to u "sluzbi nacionalnog ekspanzionizma"? cak i metaforicki zar ne bi trebalo da me bude barem briga za "nacionalne interese" da bi bilo tako?

ne, ti si potpuno legalna u toj prichi.

 

ilegalci zive u rechenici ne damo kosovo, ali nosite sve drugo ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

@madjarski pasos

 

Drugarici koja je pre koju godinu uzela madzarsko drzavljanstvo (nije Madzarica, "samo" Bacvanka, iscimala se da nauci jezik) je receno da ce kroz ne znam koliko godina, 5-7-10, biti pozvana da se vidi sta je ona ~zapravo ucinila sa tim svojim drzavljanstvom (nemam predstavu kako to tacno treba da izgleda). Mislim da je takodje duzna i da placa porez Madjarskoj, za sta nisam sigurna da to i radi posto ne zivi u Madjarskoj (kao i vecina ne-Madjara koji su uzeli pasos) i meni ne deluje da je ta prica za igranje ako hoces da budes spokojan gradjanin igde.

 

za 5 godina moze da uzme PR te EU zemlje u kojoj zivi, za 7 drzavljanstvo, tako da BOOM! resila problem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...