Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

novo talasni izbegički prodor:

 

 

 

NOVO 17:42 Ponovno je kritična situacija na Šentilju. Nakon što je austrijska policija uspjela uspostaviti red, postavljena je nova barikada, no stigao je novi val izbjeglica, njih nekoliko stotina, koje su se poput sardina natiskale uz novu prepreku. Ondje je zasad 20-ak policajaca koji im ne dozvoljavaju prelazak, prevoditelji im preko megafona na arapski prenose upute, no čini se da izbjeglice za austrijsku policiju nemaju pretjeranog razumijevanja i sve upućuje na to da bi mogli krenuti u proboj kakav je već viđen ranije tijekom dana.
Link to comment

pa da, osim što ih ne vode u logor nego prema Nemačkoj, nemaju iskežene vučjake, uperene mašingevere i tako dalje.

 

čemu ovakva preterivanja?

Link to comment

moram priznati da su i meni slike ovog reda, nadziranog konjima i psima jedne od najjezivih, bez obzira na uslovnu blizinu hepienda. hodaj po ustavi u uredjenoj koloni, ne bacaj djubre i gledaj pravo.

Link to comment

pa da, osim što ih ne vode u logor nego prema Nemačkoj, nemaju iskežene vučjake, uperene mašingevere i tako dalje.

 

čemu ovakva preterivanja?

zašto malo ne čačkati mečku, zvučiš kao da ti je ova kolonada nešto normalno, a mogli su im organizovati prevoz od -do;

 

ovako mi sve ovo deluje bezveze, plus što je veliko pitanje šta ih to zapravo čeka u nemačkoj

Link to comment

 plus što je veliko pitanje šta ih to zapravo čeka u nemačkoj

 

veliko je pitanje. meni i dalje nije jasno sta se zapravo dogadja sa tim ljudima. upoznam lika koji je dosao u svedsku preko grcke, beograda, madjarske, njemacke i danske. dobije negativ u svedskoj i deportuju ga u dansku. u danskoj dobije negativ takodje (uz zabranu ulaska 10 godina) i deportuju ga u njemacku gdje na kraju dobije privremeni boravak na 6 mjeseci. decko je inace iz sirije.

Link to comment

ja mislim da će zadžati samo porodice u celini, a mušku singl populaciju vraćaju nazad, a najverovatnije će vratiti sve iz afganistana i eritreje

Link to comment

Nemam vremena da prevodim (jebiga zaesi se nekada da na poslu treba i raditi) ali Madjari pisu da Nemacka navodno proteruje 193.500 migranata???

 

 

EDIT: Nevermind, sad vidim u anglosaksonskim medijima da je rec o evropskim azilantima (vecma sa Balkana) kojima je jos ranije odbijen azil a ne o ovim novima. Madjari histerisu kao da su u pitalju Sirijci koje ce na foru kvota sve da im nasele u Budimpestu.

Edited by Radoye
Link to comment

To su sve Balkanci, uglavnom najsirotinja, Romi i izbegli Srbi azilanti koji su pretekli ranije deportacije nekako.
Kenedi se vraća kući, to je to. Sa kerovima u 3 ujutru, imovina na doboš, karta u jednom pravcu sa sve porodicom. We're gonna keep the families together™. :ph34r:

Link to comment

naravno da to nista nije lepo, ali opet, jasno da se ne moze nekome dati azil zato sto na kosovu ili u srbiji nema posla...

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...