Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Recimo da si, postajuci Madjar na tlu Srbije, postao deo etnickog Delvideka i deo argumenta Jobbika o preispitivanju Trijanonskog sporazuma. 

 

aj priznaj da si došao napušen ko tri dupeta na forum i zaboraviću sve ovo majke mi :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

 red je da se neko osvrne i na ovu cinjenicu i da podseti da uzimanje tog drzavljanstva ima izvesne politicke i drustvene posledice.

 

Zar ne omogucava novim drzavljanima da glasaju protiv Orbana?

Link to comment

Recimo da si, postajuci Madjar na tlu Srbije, postao deo etnickog Delvideka i deo argumenta Jobbika o preispitivanju Trijanonskog sporazuma. 

Ti zaista veruješ da će dodeljivanje pasoša uspeti da im povrati teritorije pre Trijanonskog sporazuma?

Inače, puno mojih prijatelja je uzelo pasoše, zapalilo preko i veoma se brzo snašlo i dobilo odlične poslove. Posle dve godine, već su kupili kuće, jaki poslovi, socijalna zaštita... 

Link to comment

ma daj, ovo je u rangu "Svaki put kad uzmes litar goriva dajes akcizu i PDV drzavi, cime podrzavas SNS na vlasti"

 

well ne bas, posto se gorivo kupovalo i pre SNS na vlasti, a inicijativa o drzavljanstvima je autenticno Orbanova ideja i sa jasnim dnevnopolitickim ciljem. 

Link to comment

aj priznaj da si došao napušen ko tri dupeta na forum i zaboraviću sve ovo majke mi :fantom:

 

koji deo je sporan? 

Link to comment

 

 

a u sluchaju rata/sranja/invazije reptilijanaca, deco, beze prvo oni sa novcima. shto vishe novca, to brze bezanje. ne znam zashto do to dovodimo u pitanje :unsure:

 

kako se ono kaze, novac nema domovinu? takoreci, novac je 1 svetski putnik pa tako i posednik puno novaca je 1 svetski putnik, dok oni koji imaju mnogo manje novaca tabanaju balkanom ka madjarskoj granici, oni sa puno novaca odavno su kojekude na bogatim tackama planete

Edited by Pontijak
Link to comment

Ti zaista veruješ da će dodeljivanje pasoša uspeti da im povrati teritorije pre Trijanonskog sporazuma?

 

 

Ne, nego verujem tacno ovo sto sam napisao, nista vise od toga.

Link to comment

Ti zaista veruješ da će dodeljivanje pasoša uspeti da im povrati teritorije pre Trijanonskog sporazuma?

 

 

Eee - neće, tj ja ne mislim da hoće. Al me (zamislite da je ovo neko istraživanje) zanima da ako bi bilo dokazano da hoće - da li bi i dalje i ko bi uzimao HU državljanstvo?

Link to comment

Ne zezaj Vasilije..nidje veze. 

 

Elem, Djarme resile da pod oznakom "hitno" dignu zid prema Srbiji. Ja sam jako verovao da nece.

 

 

 

Šef mađarske diplomatije Peter Sijarto rekao je da je mađarska vlada donela odluku da privremena ograda na granici sa Srbijom bude podignuta što pre.
Link to comment

edip. ja se sve slazem s vasom. prvenstveno zato shto u ovom trenutku imam posao i stanishte zidano od chvrstih materijala i nije u toku nikakav dogadjaj opasan po zivot ***, to sve mi malo iskrivljuje percepciju, naravno. imam i druge razloge, oni su filosofski i nebitni za ovu prichu. (mislim, nekad u proshlosti, ono shto me je odvratilo od trazenja hrvatskog papira, pa makar da su u chlanstvu fedreracije na chelu sa sve enperprajzom je ideja - jebemti zivot jel cu i njima da se shlihtam???!!! :isuse:. u tom svetlu, kad ovi ovde budu zatrazili da se izjasnim kao bilo shta i ponasham kao bilo shta, ista pricha ce da bude. to sve naravno u svetlu ***, u drugim svetlima ne mogu da predvidim, kao shto niko ni ne moze :(). tako sam sad u mogucnosti...

 

evo Buba je objasnila manje pompeznim jezikom od mog.

u krajnjoj liniji, stvar bi se lose zavrsila. recimo, naucim ja madjarski, prikupim papire iz Zombora i drugih mesta gde su mi jahali askurdjeli, odem u ambasadu, i oni kazu "Ponavljajte za mnom". 

a to sto treba da ponavljam su reci jebene nacionalne zakletve i to jednoj od najcrnjih drzava Evrope. pa jebiga nije to kao i poljem preci, nije to samo administrativni postupak.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

kakve veze ima Orban sa Jobbikom? nemoj mesati tako jednostavne i osnovne stvari.

 

:lolol: joj Djuro ne mesam ja nista, poznajem madjarsku politicku scenu gotovo kao nasu.  Jobbik je ideoloski "remorker" Fidesza, govori ono sto Fidesz ponekad misli ali se ustrucava da saopsti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...