Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Da izvezemo svih 17 tenkova i 4 aviona na mađarsku granicu, pa kad preleti jedan gumeni metak da objavimo rat EU/NATO članici i da kleti zapadnjaci prave kamp za migrante i izbeglice od Srbije kad već nismo znali sami. A onda kad nas sravne sa zemljom, da napravimo temu kako smo to mogli i sami i bolje.

 

Dobro™. 

 

Ima li još neko neki predlog?

Link to comment

dobro, daj alternativu. 

 

al da ne bude objavljivanje rata Hrvatskoj, Madjarskoj i ostalim fašističkim™ državama. 

 

Šta sa migrantima kad nalete na zamandaljene granice sa Hrvatskom, Madjarskom, Rumunijom, Bugarskom i svim ostalim poludelim™ državama?

 

Nema alternative niti Srbija ima razloga da ih smislja. Sta god ko mislio o vaznosti Srbije ona niti moze da spreci priliv izbeglica, niti moze da ih spreci da odu u EU, niti moze da ih uspori u meri da to bude od bilo kakvog znacaja za nivo pripreme evropskih zemalja. Sve sto Srbija treba da uradi je da pokusa da maksimalno zastiti i pomogne izbeglicama dok su na njenoj teritoriji kao i da ih na najefikasniji i najbrzi moguci nacin prebaci do svojih severnih granica odakle oni zele da odu dalje. Mi smo tranzitna zemlja koja nimalo nije odgovorna ni za sta od ovoga i zrtva smo nesposobnosti EU da nadje formulu da pomiri zastitu svojih granica i nacelno pravo na slobodu kretanja. Kod nas dolaze izbeglice sa teritorije EU, od nas hoce dalje na teritoriju EU, mi tu mozemo samo da pomognemo kad nam kazu kakvu vrstu pomoci ocekuju i nista drugo.

Link to comment

Nema alternative niti Srbija ima razloga da ih smislja. Sta god ko mislio o vaznosti Srbije ona niti moze da spreci priliv izbeglica, niti moze da ih spreci da odu u EU, niti moze da ih uspori u meri da to bude od bilo kakvog znacaja za nivo pripreme evropskih zemalja. Sve sto Srbija treba da uradi je da pokusa da maksimalno zastiti i pomogne izbeglicama dok su na njenoj teritoriji kao i da ih na najefikasniji i najbrzi moguci nacin prebaci do svojih severnih granica odakle oni zele da odu dalje. Mi smo tranzitna zemlja koja nimalo nije odgovorna ni za sta od ovoga i zrtva smo nesposobnosti EU da nadje formulu da pomiri zastitu svojih granica i nacelno pravo na slobodu kretanja. Kod nas dolaze izbeglice sa teritorije EU, od nas hoce dalje na teritoriju EU, mi tu mozemo samo da pomognemo kad nam kazu kakvu vrstu pomoci ocekuju i nista drugo.

Upravo tako.
Link to comment

Ne bih da budem baš hrvatski advokat, ali neki kontigent izbeglica Srbija je trebala da uputi na rumunsku granicu.

Što ne na Bosnu? Ili Crnu Goru?

Valjda idu tamo gde oni hoće. Teško da im Srbija određuje rute.

Link to comment

Nema alternative niti Srbija ima razloga da ih smislja. Sta god ko mislio o vaznosti Srbije ona niti moze da spreci priliv izbeglica, niti moze da ih spreci da odu u EU, niti moze da ih uspori u meri da to bude od bilo kakvog znacaja za nivo pripreme evropskih zemalja. Sve sto Srbija treba da uradi je da pokusa da maksimalno zastiti i pomogne izbeglicama dok su na njenoj teritoriji kao i da ih na najefikasniji i najbrzi moguci nacin prebaci do svojih severnih granica odakle oni zele da odu dalje. Mi smo tranzitna zemlja koja nimalo nije odgovorna ni za sta od ovoga i zrtva smo nesposobnosti EU da nadje formulu da pomiri zastitu svojih granica i nacelno pravo na slobodu kretanja. Kod nas dolaze izbeglice sa teritorije EU, od nas hoce dalje na teritoriju EU, mi tu mozemo samo da pomognemo kad nam kazu kakvu vrstu pomoci ocekuju i nista drugo.

 

ama neće severni susedi da ih prime. Ne-će. 

Madjari napravili zid, Hrvati zatvorili granicu. 

 

I šta ćemo sad? 

 

To što si konstatovao da smo žrtva nesposobnosti EU je tačno, ali šta s tim? 

 

Kako konkretno rešiti problem (viška) izbeglica u Srbiji? 

 

Sve mantre su lepe ali Srbija mora da smisli nekakav plan kako da se zaštiti od nekontrolisanog priliva i interniranja izbeglica. Ne zato što smo orci nego zato što postoji i više nego realna šansa da ćemo se zaglibiti do guše u ovaj haos. 

Link to comment

osim toga, smiljanje raznoraznih alternativa je uzaludan posao. srbija, tj vucic radi ono sto mu se kaze da radi, kao i ostali. mozemo samo da gledamo. i budemo srecni sto vec nismo u eu, jer bi onda mi morali da batinamo i saplicemo izbeglice na granici sa makedonijom.

Link to comment

Što ne na Bosnu? Ili Crnu Goru?

Valjda idu tamo gde oni hoće. Teško da im Srbija određuje rute.

 

Ne, treba da idu u države članice EU, ako već postoje kvote. Dakle Bugarska, Rumunija, Mađarska i Hrvatska. Da li je njihov cilj Nemačka ili Švedska to nas ne treba da zanima. Mi ne ispunjavamo muzičke želje već im spasavamo živote.

Link to comment

ama neće severni susedi da ih prime. Ne-će. 

Madjari napravili zid, Hrvati zatvorili granicu. 

 

I šta ćemo sad? 

 

To što si konstatovao da smo žrtva nesposobnosti EU je tačno, ali šta s tim? 

 

Kako konkretno rešiti problem (viška) izbeglica u Srbiji? 

 

Sve mantre su lepe ali Srbija mora da smisli nekakav plan kako da se zaštiti od nekontrolisanog priliva i interniranja izbeglica. Ne zato što smo orci nego zato što postoji i više nego realna šansa da ćemo se zaglibiti do guše u ovaj haos. 

 

Ne brini se, nece nam ti silni muslimani ostati u zemlji nasoj miloj, pravoslavnoj Srbiji. Ako Hrvati i Madjari hermeticki zatvore granice (a nece i ne mogu) ovi ljudi ce traziti druge rute. Neki ce pokusati preko Rumunije, neki preko Albanije i Crne Gore pa morem do Italije. Ako uopste neko ostane na duze vreme taj broj ce biti maksimum nekoliko hiljada i to je sve. Celo ovo maltretiranje sluzi da se na izvoru posalje poruka da ih EU ne zeli i da se smanji inicijalni priliv, za ove koji su vec "zarobljeni" unutar granica EU ce se naci resenje.

Link to comment

Ne, treba da idu u države članice EU, ako već postoje kvote. Dakle Bugarska, Rumunija, Mađarska i Hrvatska. Da li je njihov cilj Nemačka ili Švedska to nas ne treba da zanima. Mi ne ispunjavamo muzičke želje već im spasavamo živote.

 

To što postoje kvote može lepo da se organizuje iz bilo koje zemlje EU. Neka lepo prime sve u Mađarsku, pa razvoze dalje prema kvotama, a ne da ostavljaju zemlji koja je slučajno na putu da ona bude skretničar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...