Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Kad bi takvim dokumentom mogao sebi da obezbedi lagodan život uz nerad, pa i da razumem.

Ovako samo problem više.

 

pa sad, rad je nezaobilazan, ali recimo rad u nizozemskoj i 33 radnih dana godišnjeg odmora i 35 radnih sati nedeljno   nije za odbaciti

Link to comment

Yep. Za ljude koji imaju ideju gde ce da idu, mogucnost da podignu sidro, i imaju kompetitivnu struku.

 

Ovo sto gledam oko sebe je u najvecem broju slucajeva nekako tuzno, buba se madjarski online, sto me podseca na Beninjijev kineski u "Monstrumu", i to je sad kao resenje za nesto. Nije, to je samo deo resenja. 

 

meni je takodje besmisleno akati se sa celom procedurom ako nemas ideju cemu ti to sluzi. narocito sto madjarski nije bas jednostavan jezik za savladati, na stranu sve ostalo. sestricina je bas dugo ucila, uzimala je casove, kad su zvali da jave da je prosla za drzavljanstvo, zvali su iz budimpeste direktno, morala je da primi sve informacije na madjarskom i da odgovara na jos neka pitanja, tako da nije bas jednostavno. u proceduru je usla da bi mogla da iskoristi opciju rodbine u eu koja joj nudi smestaj, pomoc oko posla itd. 

Link to comment

U medjuvremenu, narod serbski na nekom svom sajtu ima sta da kaze o azilantima. To sto je snimak iz 2013. mi daje ideju da neko namerno potura ove vesti

 

aj se kladimo da ne bi bio tako nonšalantan da neka banda dveraških skinhedsa razvaljuje vikendice po vojvodini :fantom:

Link to comment

meni je takodje besmisleno akati se sa celom procedurom ako nemas ideju cemu ti to sluzi. narocito sto madjarski nije bas jednostavan jezik za savladati, na stranu sve ostalo. sestricina je bas dugo ucila, uzimala je casove, kad su zvali da jave da je prosla za drzavljanstvo, zvali su iz budimpeste direktno, morala je da primi sve informacije na madjarskom i da odgovara na jos neka pitanja, tako da nije bas jednostavno. u proceduru je usla da bi mogla da iskoristi opciju rodbine u eu koja joj nudi smestaj, pomoc oko posla itd. 

 

ama naravno, pa u Mađarskoj još uvek živi skoro 10m Madjara, a sasvim sigurno je lepše raditi za platu od 2.5k evra u HOL-BEL nego u Madjarskoj za 600 evra, pa eto još uvek nekako sede u Mađarskoj

Link to comment

da bi sebi i svojoj deci obezbedio jedan takav važan dokument kojim bi imao slobodu kretanja po svetu i rada po eu ... 

 

Da li deca traže državljanstvo takođe po osnovu ugarskog pretka ili po osnovu pasoša roditelja? Ako je ovo drugo, to je prilično darežljivo.

 

 

zar ne daje srbija drzavljanstvo svakome ko trazi? :o

 

Svakom ko traži, pod uslovom da je rođen na teritoriji Srbije, ili je u njoj neprekidno živeo neki broj godina (tipa 5 ili tako nešto), ili je sin/kći nekog ko ispunjava ove uslove.

Link to comment

meni je takodje besmisleno akati se sa celom procedurom ako nemas ideju cemu ti to sluzi. narocito sto madjarski nije bas jednostavan jezik za savladati, na stranu sve ostalo. sestricina je bas dugo ucila, uzimala je casove, kad su zvali da jave da je prosla za drzavljanstvo, zvali su iz budimpeste direktno, morala je da primi sve informacije na madjarskom i da odgovara na jos neka pitanja, tako da nije bas jednostavno. u proceduru je usla da bi mogla da iskoristi opciju rodbine u eu koja joj nudi smestaj, pomoc oko posla itd. 

 

Možda daju sada, a za pet godina neće. A tada će ti se pojaviti prozor, nikad ne znaš.

Link to comment

Da li deca traže državljanstvo takođe po osnovu ugarskog pretka ili po osnovu pasoša roditelja? Ako je ovo drugo, to je prilično darežljivo.

 

 

 

Svakom ko traži, pod uslovom da je rođen na teritoriji Srbije, ili je u njoj neprekidno živeo neki broj godina (tipa 5 ili tako nešto), ili je sin/kći nekog ko ispunjava ove uslove.

 

Ili je, kao sto sam napisao, poreklom iz ex-Yu, ali mora da dokaže nekako da su mu preci bili Srbi

Edited by MancMellow
Link to comment

Svakom ko traži, pod uslovom da je rođen na teritoriji Srbije, ili je u njoj neprekidno živeo neki broj godina (tipa 5 ili tako nešto), ili je sin/kći nekog ko ispunjava ove uslove.

znam osobu koja je zadovoljila prva 2 uslova, treci ne (u doba raspada drzave) i morala je da moljaka i dokazuje prva 2 uslova. najlepsha ponizenja ova drzava priredjuje onima koji zadovoljavaju bilo kakav uslov za bilo shta <_<

Link to comment

pa rekose tarabici da ce nas ostati za pod jednu sljivu, taman tako ce i biti ^_^

 

tarabici... taraba.... dobro je, vratili smo se temi, dakle taraba aka zid :lolol:

Link to comment

pa sad, rad je nezaobilazan, ali recimo rad u nizozemskoj i 33 radnih dana godišnjeg odmora i 35 radnih sati nedeljno   nije za odbaciti

 

Kuluk u odnosu na državni posao u Srbiji. :fantom:

 

Nego,

 

rad je nezaobilazan,

Jel?

 

592a846386cc66b4_parishilton.xxxlarge_2.

Edited by JozoMujica
Link to comment

shta vredi kad svako malo naidje medjed :unsure:

 

cekaj malo, pa zar nije dobar znak kada naidje medjed? ja to tako shvatio, sto manje ljudi to vise medjeda i vukova a oni su ugrozena vrsta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...