Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

:thumbsup:

 

...

 

nego neko treba tim jadnim ljudima da objasni da ono merkelicino wellcome vise, puj pike, ne vazi. jbg. malo se kanda preracunala pa sad ne moze da zustavi lavinu

nisu ti ljudi krenuli iz jedne katastrofe da bi se naselili u drugoj (srbiji), verujem da im to nije ni na kraj pameti. a ako silom prilika budu i primorani da se zadrze ovde, gledace da prvom prilikom sto pre i odu.

 

 

+1

 

prelazni period decembar/januar biće dovoljan da to shvate, i već prvog februara fiju briju

Link to comment

pa valjda ce se neko naci pametan da razdovji te vojno sposobne i da ih katapultira na ratiste, ekonomske imigrante ispaliti u pm odakle su dosli a zene i djeca nek strikaju do proljeca  :fantom:

 

takoe, izbeglicka solidarnost.

Link to comment

odrediti kvote (odnosno maksimalan broj ljudi koje srbija može da primi), zatvoriti granicu, puštati izbeglice po principu protočnog bojlera....

 

Ovo moze ali samo ako se isti mehanizam uspostavi duz cele izbeglicke trase.

 

U suprotnom sledi malopre pomenuto - pendrecenje, izivljavanje, postavljanje ograde kao oko konc logora. A to cak i nije resenje nego je vise u duhu ogradio sam svoje dvoriste, a za vas ostale me boli kurac.

Edited by ManicMiner
Link to comment

Ovo moze ali samo ako se isti mehanizam uspostavi duz cele izbeglicke trase.

 

U suprotnom sledi malopre pomenuto - pendrecenje, izivljavanje, postavljanje ograde kao oko konc logora. A to cak i nije resenje nego je vise u duhu ogradio sam svoje dvoriste, a za vas ostale me boli kurac.

 

pa za sad se došlo do Srbije.  :fantom:

Link to comment

Ako je to dovoljno dobro rešenje za EU, dovoljno je dobro i za nas.  :fantom:

 

Meni je licno blize resenje da Srbija ugosti ljude preko zime big time i da to uniji debelo naplati odnosno da ne snosi 1 euro troskova grejanja, hranjenja i ostalih potrepstina tih ljudi. A onda na prolece da se nastavi igranka u kojoj, za sada, ne vidim da Srbija bilo sta gubi ili ostaje ostecena.

 

Naravno, trosenje tih para bi debelo kontrolisala EU, triple filtered.

 

Inace, u realnosti, Srbija ce dobiti Miralemovih 5 miliona koje ce SNS razdeliti medju sobom a migranti ce se tuci sa lokalnim stanovnistvom oko lomljenog bagremlja™. Ne vidim drugaciji scenario.

Edited by Caligula
Link to comment

Žica, pendreci, suzavac?

 

u hrvatskoj trenutno nema zice, pendreka (mozda malo) i suzavaca, a smestaju ih u kamp zato sto ljudi veruju da ce moci da nastave put. postoji nekakav odnos minimalnog poverenja izmedju hrvatskih vlasti i izbeglica.

 

ranije na horgosu, madjari nisu davali nikakve znakove da ikada ikog nameravaju pustiti, ljudi su postali ocajni, neki pojedinci su postali besni i desili su se izgredi.

Link to comment

 

 

ranije na horgosu, madjari nisu davali nikakve znakove da ikada ikog nameravaju pustiti, ljudi su postali ocajni, neki pojedinci su postali besni i desili su se izgredi.

 

ni to nije sasvim tacno, naprotiv, madjari su prvo otvorili ogradu, ljudi su krenuli vicuci thank you thank you, a onda su krenuli da je zatvaraju i da njome gnjece koga stignu:

 

battle of roszke

 

samo da primetim da imamo mengelea na temi i fasciniran sam time. bravo PPP!

Link to comment

Ako ide u pikovima, onda se negde u Srbiji ima hot spot, da bi se stvorila ta masa koju Hrvatska ne može obraditi?

Ako nema hot spota onda to nisu pikovi, nego ravna linija, koja uđe iz MK i Bugarske i završi na HR granici?

Meni ovo jednostavno liči na preusmeravanje sa Mađarske na HR, što se i očekivalo. Mađari su pokazali se neće ustručavati i da silom zaustave izbeglice, Hrvati da to za njih uradi Srbija, tako što će blokirati izbeglice, strpati ih u neke kampove ili ih gurnuti na Mađarski suzavac i pendreke.

Kao i za sve, sumnjam da ovi ovde nešto odlučuju na svoju ruku, dobijene su instrukcije i po njima se radi.

 

 

u hrvatskoj trenutno nema zice, pendreka (mozda malo) i suzavaca, a smestaju ih u kamp zato sto ljudi veruju da ce moci da nastave put. postoji nekakav odnos minimalnog poverenja izmedju hrvatskih vlasti i izbeglica.

 

ranije na horgosu, madjari nisu davali nikakve znakove da ikada ikog nameravaju pustiti, ljudi su postali ocajni, neki pojedinci su postali besni i desili su se izgredi.

Link to comment

Meni je licno blize resenje da Srbija ugosti ljude preko zime big time i da to uniji debelo naplati odnosno da ne snosi 1 euro troskova grejanja, hranjenja i ostalih potrepstina tih ljudi. A onda na prolece da se nastavi igranka u kojoj, za sada, ne vidim da Srbija bilo sta gubi ili ostaje ostecena.

 

Naravno, trosenje tih para bi debelo kontrolisala EU, triple filtered.

 

Inace, u realnosti, Srbija ce dobiti Miralemovih 5 miliona koje ce SNS razdeliti medju sobom a migranti ce se tuci sa lokalnim stanovnistvom oko lomljenog bagremlja™. Ne vidim drugaciji scenario.

 

Jbga, to rešenje jeste verovatno najbolje ali zahteva debelu organizaciju i mnogo para. Od smislene organizacije (na državnom nivou) nema ništa pošto nema dovoljno mozga. 

 

Nema ništa ni od para iz EU. Za sada idu samo neke mršave najave tipa - trebalo bi, moralo bi itd itd.....

Link to comment

Srbadija se zadnjih meseci busala u grudi svojom gostoljubivošću (kalkulišući da će izbeglice samo proći kroz nj) a videćemo kako će izgledati to domaćinstvo kad neki nevoljnici zaglave na duži period, mmw biće Čučkovićevanja sve u 16.

hoce li te to uciniti srecnim? ha, nek vide kakvi smo!

 

naravno da ce biti sranja. ako smestis ogroman broj bednika u nehumane uslove i  okruzenje siromaha koji imaju sasvim drugaciji cultural background. da ne ocekujes mozda da do zime nauce jezik, zaposle se, pozene i poudaju za srbe, glasaju za koga ti hoces?

 

 

za sada su izbeglice sasvim pristojno prihvacene od strane domicilnog stanovnistva, ali sve ima svoje granice. sama srbija nije u stanju da prihvati veci broj izbeglica na duze vreme, ni po jednom parametru. i to ne vazi samo za nas, vec i za sve ostale u okruzenju. to je prilicno ocigledno.

Edited by Miralem
Link to comment

hoce li te to uciniti srecnim? ha, nek vide kakvi smo!

 

naravno da ce biti sranja. ako smestis ogroman broj bednika u nehumane uslove i  okruzenje siromaha koji imaju sasvim drugaciji cultural background. da ne ocekujes mozda da do zime, nauce jezik, zaposle se, pozene i poudaju za srbe, glasaju za koga ti hoces?

 

 

za sada su izbeglice sasvim pristojno prihvacene od strane domicilnog stanovnistva, ali sve ima svoje granice. sama srbija nije u stanju da prihvati veci broj izbeglica na duze vreme, ni po jednom parametru. i to ne vazi samo za nas, vec i za sve ostale u okruzenju. to je prilicno ocigledno.

 

 

I ti mi Miraleme mirišeš na fašistu! Iskvarila te Evropa!  :fantom:

Link to comment

ni to nije sasvim tacno, naprotiv, madjari su prvo otvorili ogradu, ljudi su krenuli vicuci thank you thank you, a onda su krenuli da je zatvaraju i da njome gnjece koga stignu:

 

battle of roszke

 

samo da primetim da imamo mengelea na temi i fasciniran sam time. bravo PPP!

 

ma to sam i mislio pod "ikad", znaci situaciju koju su prouzrokovali nakon zatvaranja gde nisu ostavili nadu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...