Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Čekaj, Makedonci i Grci nisu isporučivali Srbiji po 5000 ljudi dnevno?

 

Ne vidim nikakav problem u tome što su, nakon dizanja zida i zatvaranja mađarskih granica, izbeglice preusmerene na Hrvatsku. Gde da budu preusmerene? Da im se da oružje možda i da ginu u napadima na Mađare ili šta? Ne znam kakva se antihrvatska zavera tu stvara, kad već niko o Hrvatskoj nije ni mislio do pre 10 dana, dok su funkcionisali prelazi ka Mađarskoj 

Link to comment

ni to da se time bavite samo zato sto je hrvat, isto kao sto ste padali na daciceve i vuciceve fore orao pao i slicno. 

Сад већ и ти лупеташ. Ко овдје пада на Дачићеве и Вучићеве форе? Ако си већ ушао у фазон да браниш Хрватску од нас на форуму, океј, али не мораш ићи у крајности.

Link to comment

ajmo ispocetka. zasto su izbeglice dovozene u beograd a ne na horgos? zasto se sada dovoze u sid a ne u beograd?

Odnos autobusa koji su vozili za kanjizu i BG iz preseva je bio 2:8.Kombiji su iz preseva masovno vozili za horgos ali su bili skuplji.

Taksiji su vozili kako koji po dogovoru ali je to bila najskuplja varijanta za imigrante i vecinom su oni vozili ove "bez papira"...

A to zasto vise ne u BG , pa zato sto kad vec dodjes do BG i na 100 km ti je granica umesto horgosa lakse je da nastave do Sida...

Link to comment

pre ce biti da je bio 2 prema 18 ali i sve da je 2 prema 8, zasto nije bio 10 prema 0 kao sada u odnosu hrvatska granica beograd. kanjiza je samo 83 km dalje od sida.

Edited by yolo
Link to comment

Kakve ima veze da li idu direktno ili zastaju u Bg.?

Svi koji su ulazili u Preševu, napuštali bi Srbiju, pre kroz Hu, sad kroz Cro.

Ne znam kako im to pakuje više izbeglica, onoliko koliko dole dođe, tačno toliko će ih stići i u Hrvatsku, sedeli koji dan u Bg ili ne.

Link to comment

Ma kakvo uzbudjenje, vise je zbunjenost u pitanju.

 

Procitao sam par puta yolove zadnje postove, muski se potrudio da pronadjem koliko-toliko smislenu (lol) teoriju zavere, al' nista.

Link to comment

Dobro, Yolo ima poentu da surovanje Srbije i Madjarske nakon sto je Madjarska sagradila zid i bacila suzavac na srpsku teritoriju nema mnogo smisla.

 

Sa druge strane, PsihoLabud je bio u Nemackoj i sigurno dobio instrukcije sta mu valja ciniti.

 

Tako da ja u ovom pilicarskom politicaranju uopste nisam pametan.

Link to comment

Biće da Mađarska ima status belog medveda kod Merkelove tako da je direktiva za Srbiju slati Hrvatskoj izbeglice.

Srbija to radi efikasno pa Hrvatskoj smeta i eto prostora za pilićarenje.

Link to comment

kda seosobe ne popznaju lično, nego samo naforumu, neobično je kako komunikacija pokatkad poprimi sasvim drugačiju notu od očekivane

jase izvinjavam , ali danas pisati o udbi, ili unicefu, ili bilo kakvoj organizaciji je nemoguće

 

može se pozivati na nešto što funkcioniše, a teško da se može biti razložan kada su u pitanju manipulacije

 

izvinjavam se gospodinu Yolo

 

čula sam nedavno trač da i političke partije imaju svoje internet sekcije za komentare za blogove zazazazaza..i dobijaju neke poene za to

 

teško je komunicirati kad ne poznaješ nikog, već samo veruješ na reč avataru

Link to comment

 

Prolazimo širokim makadamom taj pomenuti kilometar, ali njive se nastavljaju, a granice nigde. Put sada postaje staza koja vodi pored voćnjaka - s leve strane jabuke, s desne kestenovi, šljive, orasi. U ovoj oazi kolona pravi još jednu kratku pauzu. Zbunjen, domaćin-voćar gleda izbeglice, koje beru šta god im izgleda jestivo.

- Nije mi žao, neka jedu, ali recite im da su kestenovi prskani i da će se otrovati - kaže on.

 

 

kakv tipus jebote

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...