Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

eograd - Srbija je aktivirala Mehanizam Evropske unije za civilnu zaštitu kako bi dobila materijalnu podršku u izlaženju na kraj sa velikim prilivom izbeglica i tražilaca azila u zemlju, saopštio je danas EU info centar u Beogradu.

Srbija je zatražila materijalnu podršku za krevete, dušeke, sredstva za higijenu, vozila, gorivo i hranu.

Centar za koordinaciju u vanrednim situacijama Evropske komisije (ERCC) tesno sarađuje sa vlastima u Srbiji i drugim zemljama koje učestvuju u Mehanizmu kako bi koordinisao brz odgovor na ovaj zahtev, navodi se u saopštenju.

Komesar EU za humanitarnu pomoć i upravljanje vanrednim situacijama Hristos Stilijanides pozvao je zemlje članice da pokažu solidarnost prema Srbiji sada kada joj je potrebna pomoć.

U stalnom smo kontaktu sa nadležnima u Beogradu kako bismo iskoordinisali hitnu isporuku materijalne podrške koju nude zemlje članice, rekao je Stilijanides.

 

 

Da, kapiram da je Srbija dosad naobezbedjivala kreveta pa kad je bas zapelo onda da pitamo EU. Govnari. Za mleko detetu ne bi imali stida nego da traze od EU fondova.

Edited by Dagmar
Link to comment

Nego, vidim ujedinjena Evropa.

 

Mozda je ovo prilika za EU da raste i da prestane da se ocekuje konsenzus o svim pitanjima. To bi bio dobar ishod e sad videcemo kako ce to proci.

Link to comment

a zašto da se i mi malo ne ogrebemo od eu  ^_^  i mnogo bogatiji od nas bez blama traže pare iz tih fondova svako malo

- uostalom nije da to ne košta baš ništa, koliko samo duplih dnevnica za dežurstvo na granici treba isplatiti lekarima i policajcima, pa noćni rad itd

Link to comment

a zašto da se i mi malo ne ogrebemo od eu  ^_^  i mnogo bogatiji od nas bez blama traže pare iz tih fondova svako malo

- uostalom nije da to ne košta baš ništa, koliko samo duplih dnevnica za dežurstvo na granici treba isplatiti lekarima i policajcima, pa noćni rad itd

 

 

Pa i EU ce da kosta isto to i jos vise, da malo traze od nas?

Link to comment

meni je interesantan detalj onog hrvatskog nešto, mislim da je premijer

 

navodi da će u briselu razgovarati o korenu problema i kako ga rešiti - o grčkoj i turskoj

 

znači problem je što ih puštaju uopšte da uđu bilo gde

Link to comment

meni je interesantan detalj onog hrvatskog nešto, mislim da je premijer

 

navodi da će u briselu razgovarati o korenu problema i kako ga rešiti - o grčkoj i turskoj

 

znači problem je što ih puštaju uopšte da uđu bilo gde

 

Pa to je redovna mantra Visegradske Cetvorke, ono problem odbrane granica Evrope, ako nismo u stanju da sacuvamo spoljne granice EU onda moramo da vratimo unutrasnje, ako Grcka ne moze sama da obezbedi svoju granicu onda treba svih 28 clanica EU da posalju vojsku da pomogne Grcima. Ako izbeglice ne mogu da udju na teritoriju EU problem vise ne postoji, sve je super.

Link to comment

Dezulovic u tekstu na sajtu n1
 

Oni ne znaju gdje su, nikad nisu čuli ni za Šid ni za Tovarnik, znaju samo da nigdje nisu dobrodošli i da nikome na svijetu ne trebaju – nikome osim svojoj djeci i svojoj mehanizovanoj diviziji. Za prve imaju samo ljubav, za druge samo strah, dva najljudskija od svih ljudskih osjećanja.
 
Neuredni su ti zdravi i pravi muškarci, prljavi, pišaju po parkovima i ostavljaju tone smeća? Nervozni su, bučni i tuku se međusobno? Gaze sve pred sobom i tuku se s policijom? Naravno, zaboga! Oni se boje, oni ne žele umrijeti, bezglavo bježe i ne vjeruju nikome još otkako im je lokalni konjokradica u dalekoj nekoj Pički Materinoj posudio dvije ili pet hiljada eura za bijeg držeći kao depozit njihove žene i djecu, koje će dobiti kad se zaposle na crno kod drugog konjokradice, negdje na europskoj baušteli, i vrate dug s kamatom. I još dugo neće vjerovati nikome, sve otkako su te pare putem razdijelili beskrupuloznim turskim kapetanima, grčkim kamiondžijama, makedonskim švercerima, srpskim vodičima i hrvatskim taksistima.

Link to comment

a?

 

Ne treba srednje razvijena drzava da posle 3 toi toi ja i par dnevnica vec prelazi u modus prosnje.

A pogotovo sto ce krevete placati narod a EU fond kad stigne sta stigne ide u koferce, zato ih i traze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...