Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

cela situacija je idealna za kurcenje politicara, sve ide preko ledja ovih nesretnih ljudi, a domaci stanovnici/glasaci potpaljeni na medjususedske odnose, policijska i vojna kretanja, price o ocuvanje drzave i nacije...

Link to comment

Kod nas se trenutno pali narod kako smo mi velikodušniji i širih shvatanja od komšija, to je daleko prihvatljivije od toga da se takmičimo u podizanju zidova.

 

Da, obican narod je bas napaljen :mellow: svako primio u kucu po jednu porodicu

Link to comment

... to jeste, histerije (hvala bobu!) nema, tabloidi se iz petinih zila trude pod jakim direktivama da ne pisu ono sto ih najbolje prodaje, narod je u sleep modu evo celo leto, svaka cast Vucicu.

 

12006155_751181191660204_736995826464239

Link to comment

Da, obican narod je bas napaljen :mellow: svako primio u kucu po jednu porodicu

 

Pa nije ni svako od nas isprogramirao po jedan forum pa ipak sebi dozvoljavamo piskaranje na ovome ovde :)

 

 

Elem, bas sam pricao sa prijateljicom koja se vec duze vreme organizovano bavi pruzanjem pomoci izbeglicama. Kaze da nas zaista hvale, da im se svidja ono malo sto su videli od zemlje, da misle kako su ljudi jako prijateljski prema njima nastrojeni, cesto znaju da izjave - eh steta sto ste u banani inace bi veoma rado ostali ovde, a kaze i da je ne jednom cula kako neke od izbeglica, da li u zbilji ili u sali, govore da idu u Nemacku/Svedsku da se obogate pa dolaze u Srbiju. Sto se tice nekih drugih impresija definitivno se poklapa sa ocekivanim i na forumu pominjanim - namuceni su, istraumirani, naplaseni, i mnogo im znaci to sto se ovde kod nas osecaju sigurnima od institucionalnog i vaninstitucionalnog batinanja i sikaniranja, i da pre svega razmisljaju o tome kako sto pre da krenu dalje.

 

Znam znam.... rupa u saksiji, topla voda....

Edited by ManicMiner
Link to comment

 

 

"Naravno da su odnosi narušeni, o tome piše celi svet, umesto da smo iskazali solidarnost. Možemo se mi slagati ili ne slagati s politikom susednih država, ipak način na koji se to rešavalo nije bio u redu. Mislim da treba razgovarati, trebalo se dogovarati na koji način će ići taj izbeglički talas", rekla je Grabar Kitarović prenela HINA.

 

za to vreme gospođa kitarović nastavlja sa pičvajzom

Link to comment

a s druge strane:

 

 

 

Merkelova: SAD da primi više azilanata

Nemačka kancelarka pozvala je SAD da prihvate više tražitelja azila dok se Evropa teško nosi s najvećim prilivom tražitelja azila nakon Drugoga svetskog rata.

"Nije baš realno pretpostaviti da će Evropa sama uspeti da se nosi s ovim bez pomoći SAD", rekla je Merkel članovima parlamenta iz njene stranke, preneo je portal N1.

"SAD bi mogle da prime više izbeglica iz Sirije, kao i da pomognu da se poboljšaju uslovi življenja sirijskih izbeglica u izbegličkim kampovima u Libiji, Jordanu i u Turskoj", rekla je kancelarka, a na posebnom sastanku čelnika EU ona je napomenula da ne očekuje brzo rešenje izbegličke krize. 

"Nema rešenja preko noći. Potrebno nam je strpljenje i snaga", kazala je. 

Bela kuća objavila je da će primiti najmanje 10.000 sirijskih izbeglica u fiskalnoj godini koja počinje u oktobru. Biće to deo od ukupno 85.000 izbeglica iz svih delova sveta koliko će ih prihvatiti SAD-a u toj godini. 

 

 

e hvala bogu da se angela setila i to da napomene

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...