Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

a zasto?

 

da bi sebi i svojoj deci obezbedio jedan takav važan dokument kojim bi imao slobodu kretanja po svetu i rada po eu ... 

Link to comment

Sta ce tebi neko bedno istocnoevropsko drzavljanstvo :D

 

Pitam za mamu, njena baba rodjena u Kikindi 1902.

 

samo da ne krenemo onako banacanski da raspredamo o rodjacima sa onim ciji si ti i na kraju da dodjemo do toga da imamo zajednicke rodjake :lolol:

 

Don't worry - oni su juzna pruga [potencijalni BG papiri?]

Link to comment

A kako se dokazuje poreklo?

Evo ja imam pretke u EU (u Bugarskoj  :sleep: ), i šta? Zapucam u neku opštinu ili arhiv u Plovdivu, ili crkvu možda, tamo negde i tražim krštenicu osobe, koja je rođena negde početkom XX veka, i onda redom krštenice svih predaka do mene? Jel to dokaz?

 

Jel Slovenci nemaju isto ovo? Imam i tamo nešto da dokažem, ali oni ne daju sošku tako lako?

 

težko ćete od nas slovenaca to dobiti, baš težko

Link to comment

da bi sebi i svojoj deci obezbedio jedan takav važan dokument kojim bi imao slobodu kretanja po svetu i rada po eu ... 

 

da sam bas toliko zeleo da radim po eu potrudio bih se da odem na ovaj ili onaj nacin ali eto tek sada mi je tako puca prsluk za mnogo toga u zivotu, bobu hvala potomak mi je dovoljno mlad i dovoljno kvalifikovan pa ce moci da radi po eu i bez madjarskog pasosa a gle cuda, ni njemu se nesto ne ide odavde, naopaka smo izgleda familija :lolol:

Link to comment

Mog su cukundedu AustroDjarme mobilisale kad je imao 15 godina, to je bio FranjoJosif jungend..Bogu hvala, nije morao da puca po Srbima. Mozda bi mi oprostili nesto neznanja madjarskog :)

 

U medjuvremenu, narod serbski na nekom svom sajtu ima sta da kaze o azilantima. To sto je snimak iz 2013. mi daje ideju da neko namerno potura ove vesti

 

 

Лајковац – Становници села Боговађа и Врачевићи код Лајковца, у којима се налази неколико стотина азиланата из Африке, најављују протесте због, како кажу, “свакодневног терора којем су изложени”.

Због провала, узнемиравања, па чак и физичких насртаја које, како кажу, трпе од стране избеглица из Сирије, Пакистана, Авганистана, Нигерије, Сомалије и Гамбије, мештани су решили да “правду узму у своје руке” и направили су, “интерну истрагу”, бележећи све оно чиме им азиланти загорчавају живот.

„Снимили смо камером искуства наших комшија са азилантима, као и куће које немилице обијају и пљачкају. Људи су преплашани, а држава нас не узима у заштиту. Све је почело кад је у Боговађу досељено 150 азиланата. Били су мирни и фини у почетку, па смо их прихватили. Међутим, чим су се омасовили, почеле су невиђене пљачке. Физички напади на појединце, па чак и упади у средњовековни манастир! Сву летину коју је сестринство манастира у Боговађи сакупило су опљачкали, а уништили су им и башту „, каже један од становника Боговађе који су овај снимак окачили на Јутјубу, напомињући да посебна опасност прети од тога што су азиланти смештени недалеко од војног складишта, по ком такође тумарају.

 

http://www.vaseljenska.com/vesti/bogovadja-azilanti-pljackaju-manastire-lome-vikendice-kradu-stoku-napadaju-stanovnistvo-video

Link to comment

Pitam za mamu, njena baba rodjena u Kikindi 1902.

 

 

Don't worry - oni su juzna pruga [potencijalni BG papiri?]

 

aaa, pa mozes da vidis da li anglosaksonsko pravo dozvoljava da zakonski usvojis rodjenu majku koja bi tako postala britanska drzavljanka :lolol:

 

popizdece madjari na ovu temu, mi se sprdamo sa njihovim Zidom i trolujemo topik samo tako :lolol:

Link to comment

aaa, pa mozes da vidis da li anglosaksonsko pravo dozvoljava da zakonski usvojis rodjenu majku koja bi tako postala britanska drzavljanka :lolol:

 

popizdece madjari na ovu temu, mi se sprdamo sa njihovim Zidom i trolujemo topik samo tako :lolol:

 

Pa sami su krivi. To je isto ko kad bismo mi davali državljanstvo svakom kome su deda ili baba rođeni na teritoriji BJRM 1913-1919/21

Link to comment

da bi sebi i svojoj deci obezbedio jedan takav važan dokument kojim bi imao slobodu kretanja po svetu i rada po eu ... 

 

Kad bi takvim dokumentom mogao sebi da obezbedi lagodan život uz nerad, pa i da razumem.

Ovako samo problem više.

Link to comment

Pa sami su krivi. To je isto ko kad bismo mi davali državljanstvo svakom kome su deda ili baba rođeni na teritoriji BJRM 1913-1919/21

 

Ili ne dao Bog, Albancima sa Kosova...doduse...

Link to comment

Pa sami su krivi. To je isto ko kad bismo mi davali državljanstvo svakom kome su deda ili baba rođeni na teritoriji BJRM 1913-1919/21

 

zar ne daje srbija drzavljanstvo svakome ko trazi? :o

Link to comment

Yep. Za ljude koji imaju ideju gde ce da idu, mogucnost da podignu sidro, i imaju kompetitivnu struku.

 

Ovo sto gledam oko sebe je u najvecem broju slucajeva nekako tuzno, buba se madjarski online, sto me podseca na Beninjijev kineski u "Monstrumu", i to je sad kao resenje za nesto. Nije, to je samo deo resenja. 

njima madzarska ni ne treba. to je ista zajebancija kao sa onim japanskim ostrvom/selom/shtagod.

 

kako je krenulo, ceo nacion ce da ode odavde sve sa madjarskim, bugarskim itd pasosima, opustece sva sela i svi gradovi ali ce zato biti i medjeda i vukova i svog ostalog ugrozenog zverinja :D

da oce vishe, da se odmorimo ^_^

 

zar ne daje srbija drzavljanstvo svakome ko trazi? :o

svima, osim onima koji su rodjeni na njenoj teritoriji. oni moraju da objashnjavaju duze -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

zar ne daje srbija drzavljanstvo svakome ko trazi? :o

 

Pa naravno da ne daje svakome ko traži.

 

 

 

ž) dokaz o srpskom poreklu(uverenje o državljanstvu roditelja ili pretka, odnosno javna isprava gde je evidentirana činjenica državljanstva Republike Srbije ili neki od dokumenata u kojima se to lice ili njegov predak izjasnio kao pripadnik srpskog naroda)
Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...