Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Zasto bi, na primer, Nemac imao veca prava na Nemacku od, na primer, Sirijca ako vec smatra da ima pravo da odredjuje sta je za tog Sirijca bolje u Siriji (ne kazem da je to radjeno, samo navodim kao primer)?

 

Kontempliraš šta je to država i zašto postoji?  :yawn2:

Link to comment

Pa sta i da zaiskaju?

 

Pa nista, samo pitam.

 

To mu ovde dodje kao tradicija, volimo se i koljemo se vrlo frekventno, istoriski gledano cesto sami sebi kopamo grob iz naizgled najboljih namera.

 

Ja bih vise voleo da se ne volimo, onda bi valjda i klanje izostalo.

 

Uopste, ideja da ce izbeglice spasti Srbiju samom svojom brojnoscu je, ne znam koju drugu rec da nadjem, idiotska. Dodatno komplikovati ionako komplikovan zdravstveni karton Srbije svakako nije spas za ovu drzavu, vise je katalizator definitivnog umiranja (sto mozda i nije lose btw, meni se ta ideja na neki perverzan nacin cak i dopada)

Link to comment

Kontempliraš šta je to država i zašto postoji?  :yawn2:

 

Ma jok, samo se pitam da li je pravo drzave da postoji u formatu koji odredjuju njeni gradjani univerzalno ili nije. Ako nije, a ocigledno da nije, onda ne vidim cemu cudjenje sto bi, na primer, Avganistanci radije ziveli u drugoj tudjoj drzavi a ne u tudjem Avganistanu, narocito ako se u toj drugoj tudjoj drzavi bolje zivi. Ako je vec odluceno da drzave nemaju potpuni suverenitet onda je pravo svakog stanovnika planete da zivi gde hoce potpuno razumljivo jer nema razloga zasto bi neko zeleo da zivi u losijoj tudjoj drzavi kad moze da zivi u boljoj. Koncept drzave je ionako precenjen, bar toga smo se naslusali poslednjih godina. Ili smo ga mozda prerano potcenili, verujuci da se sve to desava tamo negde odakle nam nece ugroziti nase malo misto.

 

I sta sad? Bodljikava zica? Nema bodljikavih zica. Primi sve sto se pokrenulo pa gledaj sta ces dalje ali ovoga puta budi pametniji i manje sebican. Ove izbeglice nisu problem vec posledica, za njih povratka vec nema.

Link to comment

Pa nista, samo pitam.

 

To mu ovde dodje kao tradicija, volimo se i koljemo se vrlo frekventno, istoriski gledano cesto sami sebi kopamo grob iz naizgled najboljih namera.

 

Ja bih vise voleo da se ne volimo, onda bi valjda i klanje izostalo.

 

Uopste, ideja da ce izbeglice spasti Srbiju samom svojom brojnoscu je, ne znam koju drugu rec da nadjem, idiotska. Dodatno komplikovati ionako komplikovan zdravstveni karton Srbije svakako nije spas za ovu drzavu, vise je katalizator definitivnog umiranja (sto mozda i nije lose btw, meni se ta ideja na neki perverzan nacin cak i dopada)

 

Kakav zdravstveni karton Srbije?

Link to comment

Kakav zdravstveni karton Srbije?

 

jbt ala si los glumac. ajde da se igramo, nije problem. Evo ti zdravstvenog kartona:

 

milosevic.gif

 

 

vojislav_kostunica_narrowweb__300x394,0.

 

 

176696_0418-ubistvo-djindjic_f.jpg?ver=1

 

 

301226_tadic-maraton02rasfoto-vesna-lali

 

 

aleksandar-vucic-moskva-hapsenje-krupne-

 

 

... dakle ne znam sta ocekujes od milion izbeglica cija ce deca da zive na suvom lebu i skoluju se na mobilnom telefonu u zemlji u kojoj sekira seva za metar zemlje koju je ugazio tudji traktor.

 

Srpska istorija je prica o srpskoj dobroti™ koju su susedi redovno koristili na stetu Srbije i srpskoj zlobi™ koju su susedi takodje koristili na stetu Srbije. Mozda je vreme da Srbija ne bude ni dobra ni zla, mozda je vreme da jednostavno bude pametna. Jeste najteza opcija, ali jedina ispravna.

Edited by Caligula
Link to comment

Ako je vec odluceno da drzave nemaju potpuni suverenitet onda je pravo svakog stanovnika planete da zivi gde hoce potpuno razumljivo...

Ovaj, ne, iz jednog ne sledi drugo, niti ima veze osim što ti nihilistički siluješ logiku.

Link to comment

Ovaj, ne, iz jednog ne sledi drugo, niti ima veze osim što ti nihilistički siluješ logiku.

 

Vazi, ne sledi. Izbeglica nema, ratova nema, razvaljenih drzava na Bliskom Istoku nema. Kad se sutra probudimo sve ce ovo biti samo ruzan san. Ostace nam zdravstveni karton neokrnjen.

Link to comment

 

Srpska istorija je prica o srpskoj dobroti koju su susedi redovno koristili na stetu Srbije i srpskoj zlobi koju su susedi takodje koristili na stetu Srbije. Mozda je vreme da Srbija ne bude ni dobra ni zla, mozda je vreme da jednostavno bude pametna. Jeste najteza opcija, ali jedina ispravna.

 

 

Kako je najteza opcija?

Link to comment

Jebo ih lektor, možda je i otvoren.

 

 

Od ponoći je zatvoren za teretni saobraćaj jedini prelaz na granici sa Hrvatskom, Batrovci-Bajkovo, koji je otvoren, javio je RTS.

 

Nešto kao otvoreni zatvoreni bazeni.

Link to comment

Uopste, ideja da ce izbeglice spasti Srbiju samom svojom brojnoscu je, ne znam koju drugu rec da nadjem, idiotska. Dodatno komplikovati ionako komplikovan zdravstveni karton Srbije svakako nije spas za ovu drzavu, vise je katalizator definitivnog umiranja (sto mozda i nije lose btw, meni se ta ideja na neki perverzan nacin cak i dopada)

 

Glupo je i raspravljati o tome, koliko je uopšte izbeglica zatražilo azil s namerom da stvarno ovde i ostanu, verovatno se mogu izbrojati na prste jedne ruke.

Link to comment

Glupo je i raspravljati o tome, koliko je uopšte izbeglica zatražilo azil s namerom da stvarno ovde i ostanu, verovatno se mogu izbrojati na prste jedne ruke.

 

Upravo u tome i jeste problem. Kada u EU svi preraspodele koliko ce ko stotina izbeglica da primi, visak od nekoliko stotina hiljada ostaje po zakonima fizike Srbiji, Makedoniji, Turskoj ... dakle stotine hiljada ljudi koji ne zele da budu tu gde jesu morace da budu tu gde jesu jer zidovi, vodeni topivi i eventualno snajperi nisu postavljeni na granice kao dekoracija. Pa je Harper rekao da bi bilo dobro za Srbiju (ALO! tabloid isto to pisao) da se ljudi, valjda nasilno, nasele na opusteli jug Srbije, Vojvodinu...

 

Novembar je za mesec i kusur dana.

Edited by Caligula
Link to comment

Mislim da nema ništa od toga, da će neko potrošiti i zadnji evro i preći par hiljada km da ostao zaglavljen u Srbiji. Možda neko ko je već bio u putu, ali vesti se jako brzo šire.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...