Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ja to madjarsko drzavljanstvo dozivljavam kao kalifornijske gliste, gajenje cincila, aroniju, prodaju ceptera i slicne dokone pomodne zanimacije koje zapravo u 95 posto slucajeva ne donose nista konkretno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ja to madjarsko drzavljanstvo dozivljavam kao kalifornijske gliste, gajenje cincila, aroniju, prodaju ceptera i slicne dokone pomodne zanimacije koje zapravo u 95 posto slucajeva ne donose nista konkretno.

donosi slobodu kretanja i zapošljavanja u eu, to je nešto konkretno

Link to comment

šta čekaš bolan, od višenja po forumu nema selameta

 

koji ce mi qrac madjarsko drzavljanstvo? kada nisam pre vise od 3 decenije jurio talijansko drzavljanstvo jer sam rodjen u italiji, mator sam ja da se zajebavam sa time

Link to comment

Od kad je to postalo moguce [drzavljanstvo na osnovu predaka rodjenih u Vojvodini pre 1921]?

 

Sta ce tebi neko bedno istocnoevropsko drzavljanstvo :D

Link to comment

koji ce mi qrac madjarsko drzavljanstvo? kada nisam pre vise od 3 decenije jurio talijansko drzavljanstvo jer sam rodjen u italiji, mator sam ja da se zajebavam sa time

 

 

eeee trebalo je to da uradiš na vreme jebote...

Link to comment

donosi slobodu kretanja i zapošljavanja u eu, to je nešto konkretno

 

Yep. Za ljude koji imaju ideju gde ce da idu, mogucnost da podignu sidro, i imaju kompetitivnu struku.

 

Ovo sto gledam oko sebe je u najvecem broju slucajeva nekako tuzno, buba se madjarski online, sto me podseca na Beninjijev kineski u "Monstrumu", i to je sad kao resenje za nesto. Nije, to je samo deo resenja. 

Link to comment

Moji baba i deda po ocu rodjeni

 

samo da ne krenemo onako banacanski da raspredamo o rodjacima sa onim ciji si ti i na kraju da dodjemo do toga da imamo zajednicke rodjake :lolol:

Link to comment

A kako se dokazuje poreklo?

Evo ja imam pretke u EU (u Bugarskoj  :sleep: ), i šta? Zapucam u neku opštinu ili arhiv u Plovdivu, ili crkvu možda, tamo negde i tražim krštenicu osobe, koja je rođena negde početkom XX veka, i onda redom krštenice svih predaka do mene? Jel to dokaz?

Jel Slovenci nemaju isto ovo? Imam i tamo nešto da dokažem, ali oni ne daju sošku tako lako?

Link to comment

Erm, Hrvatska i Slavonija (tu upada i Srem)  su imale poseban status

 

Znači Sremci čekaju da se Austrijanci nacionalno osveste pa da uđu u šemu sa EU pasošima...

Link to comment

Yep. Za ljude koji imaju ideju gde ce da idu, mogucnost da podignu sidro, i imaju kompetitivnu struku.

 

Ovo sto gledam oko sebe je u najvecem broju slucajeva nekako tuzno, buba se madjarski online, sto me podseca na Beninjijev kineski u "Monstrumu", i to je sad kao resenje za nesto. Nije, to je samo deo resenja. 

 

i ja mislim da najveći broj ljudi neće iskoistiti to kako treba, niti imaju viziju i ambiciju glede profi karijere

Link to comment

A kako se dokazuje poreklo?

Evo ja imam pretke u EU (u Bugarskoj  :sleep: ), i šta? Zapucam u neku opštinu ili arhiv u Plovdivu, ili crkvu možda, tamo negde i tražim krštenicu osobe, koja je rođena negde početkom XX veka, i onda redom krštenice svih predaka do mene? Jel to dokaz?

 

Jel Slovenci nemaju isto ovo? Imam i tamo nešto da dokažem, ali oni ne daju sošku tako lako?

 

Redom krstenice, da, to se zove rodoslovna vertikala. 

Link to comment

a

 

A kako se dokazuje poreklo?

Evo ja imam pretke u EU (u Bugarskoj  :sleep: ), i šta? Zapucam u neku opštinu ili arhiv u Plovdivu, ili crkvu možda, tamo negde i tražim krštenicu osobe, koja je rođena negde početkom XX veka, i onda redom krštenice svih predaka do mene? Jel to dokaz?

Jel Slovenci nemaju isto ovo? Imam i tamo nešto da dokažem, ali oni ne daju sošku tako lako?

 

pa pitaj u bugarskoj ambasadi da li i oni daju drzavljanstvo na osnovu mesta rodjenja predaka :)

 

kako je krenulo, ceo nacion ce da ode odavde sve sa madjarskim, bugarskim itd pasosima, opustece sva sela i svi gradovi ali ce zato biti i medjeda i vukova i svog ostalog ugrozenog zverinja :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...