Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Inace, zanimljivo je kako nikome nije pala na pamet frapantna slicnost one kratke. nicim izazvane emigrantske histerije koja je krenula sa Kosova od pre nekoliko meseci sa ovom sadasnjom. Naravno, razmere su nesvodive ali u sustini se i jedna i druga svode na "ovde ne moze da se zivi, hajdemo svi u Nemacku" obrazac koji se iznenada masovno pokrenuo.

 

Pa to je bio test run, da se vidi reakcija i prohodnost granice :fantom:

Link to comment

Btw ovaj Austrijanac ima jednu poentu...jasno mi je što niko neće da ostane u Hrvatskoj...ali zašto niko neće da ostane u Sloveniji? Šta fali Sloveniji? Oni su "high income country" zvanično...

Link to comment

 

 

 

08:42  Kanađani obećavaju zbrinuti 10.000 Sirijacashare.png

Kanadska vlada obvezuje se, ako ostane na vlasti nakon listopadskih izbora, da će primiti 10.000 sirijskih izbjeglica u roku godinu dana zahvaljujući pojednostavnjivanju administrativnih procedura, izjavio je u subotu ministar imigracije Chris Alexander.

Tih bi 10.000 sirijskih izbjeglica, u okviru kvote koju je odredio UN, trebalo ući u Kanadu "do rujna 2016., to jest 15 mjeseci ranije nego što je predviđeno", objavila je konzervativna vlada.

 

 

pretrgli se baš terens&filip

Link to comment

.

 
 

Jedan migrant koji je došao u austrijski grad Heiligenkreuz iz Mađarske izjavio je za Associated Press da se osjeća kao da je ponovno rođen te da je važno jedino da je konačno stigao na sigurno, prenio je BBC.

Kao što smo javili, Mađarska je u subotu dovršila postavljanje bodljikave žice duž 41 kilometar granice s Hrvatskom.

Tamošnje je ministarstvo obrane u subotu pozvalo na mobilizaciju pričuvnog sastava vojske.

Istovremeno, na jednoj od glavnih prometnica u okolici Nagykanizse u blizini granice s Hrvatskom viđen je konvoj vojnih vozila.

hungary-460_923243S0.jpg

Foto: AFP

hungary2-460_923246S0.jpg

Foto: AFP

hungary3-460_923249S0.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Ljudi, probajte da shvatite jednu stvar: izbeglice ne žele da ostanu u Turskoj. Isto kao što ne žele da ostanu u Srbiji ili Hrvatskoj.

 

Ja to potpuno shvatam, ali i ja želim da imam kuću sa bazenom, pa opet nisam otišao kod nekog ko je ima i ladno ušao unutra.

Kada se pređe sa pojma nužde na pojam želje, to više nisu izbeglice.

 

Link to comment

 

Inace, zanimljivo je kako nikome nije pala na pamet frapantna slicnost one kratke. nicim izazvane emigrantske histerije koja je krenula sa Kosova od pre nekoliko meseci sa ovom sadasnjom. Naravno, razmere su nesvodive ali u sustini se i jedna i druga svode na "ovde ne moze da se zivi, hajdemo svi u Nemacku" obrazac koji se iznenada masovno pokrenuo.

ne vidim veliku, pogotovo ne frapantnu, sličnost. bio je talas ekonomskih emigranata sa kosova, zemlje u kojoj nema rata.koji su hteli na se okače na nemačku socijalu.

 

ovo je nešto drugo. pre svega zbog građanskog rata, pa zbog ISIS terorizma, ekonomske besperspektivnosti. juče sam na al džaziri gledao na šta liči dmask.

Link to comment

Ja to potpuno shvatam, ali i ja želim da imam kuću sa bazenom, pa opet nisam otišao kod nekog ko je ima i ladno ušao unutra.

Kada se pređe sa pojma nužde na pojam želje, to više nisu izbeglice.

 

Nesto jesu a nisu ekonomski migranti jer takvi krecu na put iz svojih domova a ne iz izbeglickih kampova ili iz ratnih podrucja. Naravno ima cistih ek.migranata. Edited by Krošek
Link to comment

Ja to potpuno shvatam, ali i ja želim da imam kuću sa bazenom, pa opet nisam otišao kod nekog ko je ima i ladno ušao unutra.

Kada se pređe sa pojma nužde na pojam želje, to više nisu izbeglice.

 

na putu od sirije do zapadne evrope su im zemlje s visokom stopom nezaposlenosti, sa otvorenom ili prikrivenom dozom averzije. prihvataju ih jer su u tranzitu. nemačka i skandinavija nisu ih unapred odbile. štaviše.

 

sad, posle koliko pređenih granica postaješ migrant? naš BHS primer iz devedesetih kaže da su izbeglice i u švedskoj, australiji, kanadi.........

 

lično, mislim da sve ex- kolonijalne sile imaju moralnu obavezu da prihvate sve iz svojih bivših poseda. tu su, jasno, najveća đubrad englezi. dalje, mislim da je moralna obaveza da prihvate izbeglice (a i migrante) svih onih država koje su nastale iseljavanjem (kanada, USA; australija, novi zeland...)  kuće i bazeni i sve ostalo je nastalo dobrim delom i na muci zemalja iz kojih se danas beži.

 

to što ti ne radiš moglo bi da se odnosi na evropske migrante.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ja to potpuno shvatam, ali i ja želim da imam kuću sa bazenom, pa opet nisam otišao kod nekog ko je ima i ladno ušao unutra.

Kada se pređe sa pojma nužde na pojam želje, to više nisu izbeglice.

 

 

Hm mislim da se stvari krecu ka razradi ove teze...

Link to comment

Hvala bogu pa ameri povecavaju kvote. Do 2017. ocekuju rast sa sadasnjih 1,500 na astronomskih 10,000.. but w/out cutting corners on security. Jbt koja farsa.. evropa je najobicnija kita mlohava.

Link to comment

lično, mislim da sve ex- kolonijalne sile imaju moralnu obavezu da prihvate sve iz svojih bivših poseda

 

najjače da neko treba da ispašta zato što mu neki askurđel robovlasničio po belgijskom kongu ili što ja moram da ispaštam zato što si ti belolistićario  :fantom:

Link to comment

Ja to potpuno shvatam, ali i ja želim da imam kuću sa bazenom, pa opet nisam otišao kod nekog ko je ima i ladno ušao unutra.

Kada se pređe sa pojma nužde na pojam želje, to više nisu izbeglice.

 

 

e sad si najebo - ima da ti uvale bibliju i pošalju u Siriju. :fantom:  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...