Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

xexe

 

Savez srpskih udruženja Severnobačkog okruga predao je danas ministru Aleksandru Vulinu zvaničan dopis u kome za smeštaj izbeglica sa Bliskog istoka nude svoje kuće i na hiljade hektara zemlje u Hrvatskoj.

 

- Migrantska kriza eskalira i najveći problemi su nastali u susednoj Hrvatskoj, a s obzirom da mi okupljamo udruženja i ljude koji su nekada i sami bili izbeglice iz Hrvatske, stavljamo na raspolaganje svu našu raspoloživu imovinu, koja tamo stoji i zjapi prazna, da je stave na uslugu migrantima - objasnio je Saša Gravorac, predsednik UO Saveza srpskih udruženja SBO. - Ukoliko je potrebno mi smo spremni da predamo i naše ključeve, da prosto pomognemo tim ljudima, jer ljude koji dolaze iz Sirije najbolje razumemo mi, koji smo devedesetih prošli istu takvu sudbinu.

 

Ministar Aleksandar Vulin zahvalio je predstavnicima Saveza na saosećanju sa izbeglicama i konkretnoj podršci i pomoći, nadajući se da će Hrvatska umeti da ceni ovu pomoć.     

 

- Srbi imaju izbegličko iskustvo. Ovi ljudi su mahom proterani iz Republike Hrvatske pre 20 godina i oni razumeju kolika je to patnja i kako se ovi ljudi sada osećaju. Otuda njihova potreba da pomognu, njihova želja da budu uz one kojima je teško, koji pate - rekao je ministar dodajući da je to lice Srba koje treba da vidi ceo svet. - Još sinoć je Hrvatskoj ponuđena pomoć u reševanju izbegličke krize. Lepo je znati da naš narod pamti i lepo je znati da naš narod uvek hoće da pomogne.

 

 

Link to comment

Poenta.

Imao sam skoro razgovor sa jednim Madjarem, visokoobrazovanim, intelektualcem, koji me slozio pricom kako je sve ovo sto se desava na Bliskom istoku i Srednjoj Aziji zavera Amerike i vaskolike Masonerije protivu Madjara. Elem, posto su Madjari cvet turanidske rase, citav region je posut tragovima slavne madjarske istorije a Amerikanci ne mogu sebi da dozvole da priznaju da Madjarska ima istorijska prava na taj naftom bogat region. Zato su izmislili Alkaidu, Talibane pa sada i ISIS, da u regionu naprave haos, pa da oni malo intervenisu i bombarduju, da bi u svemu tome bili unisteni dokazi o madjarskom prisustvu u regionu. Otud prva stvar koju svaki islamski ekstremista radi - rusi arheoloske spomenke, otud americka dozvola da se opljackaju muzeji u Bagdadu i drugde, sve je to deo plana da se suzbije prava istorijska istina o velicini madjarskog naroda. A evo sad su im poslali i ove takozvane "migrante" i "izbeglice", to nista nije slucajno!

 

 

slab sam po pitanju istorije. čitajući ovo, ispada da su mađari upravo odande došli u evropu. preko balkana. pa što onda ne puštaju i svoje potomstvo?

Link to comment

slab sam po pitanju istorije. čitajući ovo, ispada da su mađari upravo odande došli u evropu. preko balkana. pa što onda ne puštaju i svoje potomstvo?

 

Eh, ali to nije njihovo potomstvo, vec potomstvo semitskih zavojevaca koji su im okupirali zavicaj!

 

A ne sekiraj se u vezi poznavanja istorije, ovakve price sa istorijom imaju veze taman koliko i ona danas popularna bulaznjenja o posetama vanzemaljaca.

 

aliens-meme.jpg

 

Ili, da se posluzimo nama blizim primerom, bulaznjenjima J. Deretica o antickoj Srbiji, Ninu Belovom, Serbu Makeridovim i Aleksandru Velikom Karanovicu.

Link to comment

 

Ili, da se posluzimo nama blizim primerom, bulaznjenjima J. Deretica o antickoj Srbiji, Ninu Belovom, Serbu Makeridovim i Aleksandru Velikom Karanovicu.

 

To nisu bulaznjenja

Link to comment

http://www.cbc.ca/news/world/video-ayed-croatia-border-1.3233908

 

Obratite paznju na komentare.

 

 

EDIT: A na madjarskim portalima komentari u stilu "prokleti Hrvati, zar nam ovako vracaju sto smo ih 90-tih podrzavali i prodavali im kalasnjikove? slovenska kopilad, trebali smo se drzati po strani i pustiti ih da se medjusobno tamane" i slicno.

 

u jebote, koji komentari. mislim, znam iz iskustva da komentare ostavljaju mnogo pre oni koji se ne slažu ili prosto hejtuju, ali da je 90% komentara na cbc sajtu negativno i u fazonu aposlutno iste priče koju ponavljaju trogloditi svuda po evropi (što ne brane zemlju u ratu, to nisu izbeglice, ja ih ne bi primio derrrrpppp), to od kanađana nisam očekivao. mislim, znam da je generalizacija, ali ipak je ovo sajt kanadskog rts-a. jebote, kanađani koje znam su stvarno najopušteniji likovi na svetu. doduše, znam samo one iz britiš kolumbije, mora da je i tamo zapad liberalniji...

Link to comment

Sveze vesti iz Madjarske:

 

- Orban odobrio gradnju zida prema Hrvatskoj, vec poceli radovi na prvoj trasi od 41 km.

 

- Madjarska je "ostavljena sama i ne moze da racuna na pomoc" u borbi protiv krijumcara i trgovaca ljudima sa Zapadnog Balkana. Niti moze ocekivati podrsku s juga od Srba i Hrvata, niti sa severa odakle stizu kritike za nacin na koji se Madjarska hvata u kostac sa ovim problemom.

 

- Zapadnom Evropom danas vlada "samoubilacki liberalizam" kojim ona dovodi sopstveni opstanak u opasnost.

 

- "Nece biti pescane dine ni krticnjaka iza koga ce se moci sakriti onaj ko pokusa ilegalno da udje na madjarsku teritoriju".

 

- "Koordinisan napad na Madjasku usmeravan medijskim saopstenjima na arapskom i engleskom jeziku"; "Znamo ko stoji iza planiranog napada na nas preko granice sa Srbijom". Madjarska policija je vec otkrila teroriste medju migrantima; na Madjarsku granicu je sa srpske teritorije izvrsen oruzani napad.

 

- Evropa se nalazi pred velikom bujicom/poplavom, ali se ona moze obuzdati samo ako cela Evropa deluje jedinstveno i svi budu cinili svoj deo. Evropa ne zna s kim ovde ima posla, ne radi se samo o prostom ilegalnom prelasku granica vec treba najozbiljnije shvatiti potencijalnu opasnost od terorizma.

 

- Madjarska ne zeli da se upusta u islamofobiju, danas u njoj danas zivi velik broj lojalnih muslimana koji su "razumni ljudi" i sa kojima nema nikakvih problema.

 

- Prvi cilj trenutno je da se zastite madjarske granice, kad se to obezbedi onda ce se videti sta i kako sa ilegalnim imigrantima koji su vec na madjarskoj teritoriji.

 

- Orban odbacuje insinuacije da je problem u novcu, da bi kao Madjarska bila spremna na prihvat izbeglica po predlozenim kvotama ako bi za to dobila pare; ne, za Madjarsku je ovo principijelno pitanje postovanja zakona.

 

- Poljska je uputila pohvale Orbanu za "hendlovanje" imigrantske krize nazivajuci ga "jedinim pravim evropskim politicarem u EU"...

Edited by Radoye
Link to comment

Eh, ali to nije njihovo potomstvo, vec potomstvo semitskih zavojevaca koji su im okupirali zavicaj!

 

A ne sekiraj se u vezi poznavanja istorije, ovakve price sa istorijom imaju veze taman koliko i ona danas popularna bulaznjenja o posetama vanzemaljaca.

 

aliens-meme.jpg

 

Ili, da se posluzimo nama blizim primerom, bulaznjenjima J. Deretica o antickoj Srbiji, Ninu Belovom, Serbu Makeridovim i Aleksandru Velikom Karanovicu.

koliko se sećam, beše davno, oni su potomci nekakvih huna koji su došli iz daleka u evropu. koji qrac onda brane drugom da se naseli?

Link to comment

u jebote, koji komentari. mislim, znam iz iskustva da komentare ostavljaju mnogo pre oni koji se ne slažu ili prosto hejtuju, ali da je 90% komentara na cbc sajtu negativno i u fazonu aposlutno iste priče koju ponavljaju trogloditi svuda po evropi (što ne brane zemlju u ratu, to nisu izbeglice, ja ih ne bi primio derrrrpppp), to od kanađana nisam očekivao. mislim, znam da je generalizacija, ali ipak je ovo sajt kanadskog rts-a. jebote, kanađani koje znam su stvarno najopušteniji likovi na svetu. doduše, znam samo one iz britiš kolumbije, mora da je i tamo zapad liberalniji...

 

Selo vs grad. Montreal, Toronto, Vankuver i njima gravitirajuca neposredna okolina su etnicki veoma izmesani i skroz opusteni po tom pitanju, sto se zalazi dalje od njih i dublje u provinciju sve vise izvire ksenofobija i rasizam. 

Link to comment

koliko se sećam, beše davno, oni su potomci nekakvih huna koji su došli iz daleka u evropu. koji qrac onda brane drugom da se naseli?

 

Pa manje-vise svi danas u Evropi osim eventualno Baska su potomci nekih dosljaka i osvajaca iz daleka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...