Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ja ne znam bre vishe ovaj krstic, jel ima on kucu, neku cheljad, machke, kola da pere, shtagod? :unsure:

 

shto lepo i on ne prizna krizis srednjih godina i ne unidje kod ivice, i pametniji od njega su se vec setili, nije neki problem toliki <_<

 

mislim, ono, jebote choveche :blink:

Link to comment

Cela dva dana su izdržali glumeći da su bolji od Srbije

 

 


SVI GRANIČNI prijelazi prema Srbiji od večeras su zatvoreni, priopćeno je iz MUP-a. U priopćenju se navodi da će granični prijelazi ostati zatvoreni do daljnjeg. 

"Za sav promet zatvoreni su granični prijelazi Ilok, Ilok 2, Principovac, Principovac 2, Tovarnik, Erdut i Batina, zbog povećanog dolaska imigranata", poručuju iz Hrvatskog autokluba HAK.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-zbog-izbjeglica-zatvorila-granicne-prijelaze-sa-srbijom/842576.aspx

Edited by dillinger
Link to comment

A evo i Jelene Milic.

:isuse:

 

 

 

BEOGRAD- Centar za evroatlantske studije (CEAS) pozivao je danas migrante da poštuju javni red i mir zemalja u kojima se nalaze, jer se, kako navode, njihovim narušavanjem u međugraničnom prostoru ugrožavaju bilateralni odnosi Srbije i Mađarske, a možda i Srbije i Hrvatske.
CEAS osuđuje nasilne akcije koje su migranti ovih dana činili na granici Srbije sa Mađarskom, a iz tog Centra navode da migranti time ugrožavaju mogućnost stvarnim izbeglicama da ostvare svoja prava i u zemljama koje nisu prve zemlje prihvata. 
Na izbeglice se, podsećaju, odnose prava koja proističu iz dokumenata UN, Ženevskih konvencija i dopunskih protokola, a ne "evropske vrednosti i tekovine." 
"Kršenjem javnog reda i mira u međugraničnom prostoru između država krši se niz međunarodnih propisa, kao i bilateralni sporazumi te dve zemlje, te se u tom smislu ugrožavaju bilateralni odnosi Srbije i Mađarske danas, ali sutra, verovatno, i bilateralni odnosi Srbije sa Hrvatskom", navodi se u saopštenju CEAS-a. 
CEAS smatra i da su pre upotrebe suzavaca i drugih metoda primene sile, državni organi Mađarske morali da iscrpe sve druge raspoložive mere, poput preduzimanja drugih policijskih mera, radi održavanja javnog reda i mira.
CEAS podseća da je u skladu sa članom 2 Konvencije o statusu izbeglica, svaki izbeglica dužan da se povinuje zakonima zemlje u kojoj boravi, kao i da pokaže dokumenta kojima se utvrđuje da dolazi iz zemlje zahvaćene ratom, kako bi se utvrdio njihov izbeglički status. 
CEAS poziva Vladu Srbije da pojača preventivne mere koje će umanjiti mogućnost da na teritoriji naše zemlje dođe do nasilnih akcija migranata time što će im, gde god je to moguće, deliti letke, na arapskom jeziku, o njihovim obavezama.
Naročito UNHCR , smatraju u tom Centru, treba da pruži organima Srbije svu nepohodnu pomoć u prihvatu i registrovanju izbeglica na našoj teritoriji. 
"Pitanje izbeglica nije pitanje koje treba da rešavaju isključivo MUP i Ministarstvo rada, zapošljavnja i socijalne politike, iako su oni do sada pokazali visok kvalitet i profesionalnost", stoji u saopštenju.
CEAS smatra i da Vlada treba da razmotri formiranje inter-resornog "ad hok" radnog tela koje bi koordiniralo rad svih nadležnih državnih i međunarodnih organa, a pre svega organa UN, s obzirom da se očekuje da migrantski talas prevaziđe trenutne sposobnosti Srbije.
Link to comment

I Slovenci oštro:

 

Slovenska pogranična policija oko 19 sati u Dobovi, na slovenskoj strani granice s Hrvatskom, zaustavila je međunarodni vlak Beograd-Ljubljana i iz njega izdvojila 200 do 250 osoba za koje se sumnja da su izbjeglice i migranti.

Vlak je nastavio put nakon što su s kompozicije isključeni vagoni s migrantima, objavila je Slovenska televizija. Vagone s izbjeglicama okružila je interventna policija.

 

Nad njima je proveden postupak provjere dokumenata i identiteta nakon čega ih je policija, kako javlja slovenski portal 24ur, odlučila vratiti u Hrvatsku u najkraćem mogućem roku.

Zbog izbjeglica koji su iz Hrvatske već prispjeli na slovensku granicu i očekivanja da će preko noći možda u Sloveniju ući veći broj njih, Slovenija na schengenskoj granici provodi nešto veći policijski nadzor, a policija je potvrdila da će osobe koje zatekne u Sloveniji nakon ilegalnog prijelaska granice u roku 48 sati izručivati hrvatskim vlastima, osim ako bi te osobe u Sloveniji zatražile azil.

Link to comment

za ful ugođaj bi trebalo i da u tržnim centrima nema ženskih čarapa a kod nas kakvih oćeš   :fantom:

 

 

Ja više volijem Madjarice u blizini.

Čarape ni ne moraju da nose.

Link to comment

Logicno je da su se Hrvati uspanicili posebno posto Janezi zatvaraju granicu ima sve da se prelije kod njih.

Eto nama srece srece sto nismo EU pa da budemo granicna drzava koja ima da ga primi.

Link to comment

u nekoj hipotetičkoj situaciji će nemački poslodavac biti sumnjičav prema ahmedovom sirijskom radnom iskustvu;

 

zato će ahmed biti prinuđen da prihvati posao koji zahteva niže kvalifikacije nego što ih ahmed poseduje, ili ako je neki profešnl - biće mu ponuđena eventualno neka juniorska pozicija

Secam se epizode neke od onih bolnickih serija, nema osoblja, zena umire a spremacica je gleda prestravljeno sa strane.... U jednom trenutku promeni izraz lica, sasvim mirnom rukom joj rasece stomak, uradi u crevima neki hokus pokus, u tom trenutku dolazi doktorka, pogleda je, pogleda rez i nastavi operaciju, a ova zena prestravljeno ide u wc i place... Mozda sam izmastao pola, ali tako nekako. Onda ispada da je imigrant neke od istocnoevropskih zemalja, da je bila hirurg ali tamo nema licencu i ako je neko prijavi da je radila operaciju pre nego sto je dobila istu, moze da ostane zauvek bez nje.

 

Zivot ume biti zestoka kucka, ali ne bojim se za te ljude. Prepesacili tolike kilometre, izborili se sa n rasizama usput, malo diskriminacije ih nece uzdrmati.

Link to comment

Chemu chudjenje?

Krle je ekipa koja nikad nije znala

Krle je ekipa zabava i shala

pa ne znam. mislim, ovo je krah svakog koncepta, cela situacija. prakticho se niko ne snalazi, chak ni oni koji lokalno izgledaju da znaju shta rade, zapravo dugorochno nemaju pojma (pri tome je dugorochno >=3 dana). pa ne vidim ni neka autoironija kako bi pomogla, a on ne ume ni to.

 

ja za sebe odgovorno ustvrdjujem da me npr ova stvarnost u potpunosti prevazilazi, da nema smisla ni da mislim mnogo o njoj, a narochito da je komentarishem, pa ni da se prebijem od duhovitosti. samo je gledam i chekam da shvatim :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Bubo Krle je gipsani lav ispred rezidencije koji je savetovao soma kapitalca u rezidenciji. To je sve zivotinjsko carstvo, nema tu k od koncepta.

pa onda su nam super prodali k od koncepta :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...