Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

Ako je neko od forumaša koji su bili na licu mesta voljan/voljna da potvrdi da li je imao/la priliku da se lično uveri u istinitost neke od onih 13 tačaka...

 

Ja nisam bio na licu mesta ali mi nije tesko da poverujem da medju migrantima postoje vaske i suga. Ako su oni zaista vec toliko dugo na putu bez mogucnosti da odrzavaju redovnu higijenu, plus prinudjeni da spavaju gde stignu, u velikim grupama, logicno je da ako je samo jedan medju njima bio zarazen da ce se to poceti siriti medju njima. No ni vaske ni suga nisu neke ultraopasne neizlecive bolesti, koliko puta je samo po skolama i obdanistima po Srbiji bilo epidemija toga, da ne pricamo o vojsci i slicno, svuda gde se na. Cak se povremeno desavalo i po bolnicama da izbije epidemija suge. Licno bio bih iznenadjen, s obzirom na sve, da medju njima nema bas nikoga ko je usput negde zakacio vaske ili sugu.

 

Druga stvar sto Vidojkovic od toga pravi senzaciju.

Link to comment

Ja nisam bio na licu mesta ali mi nije tesko da poverujem da medju migrantima postoje vaske i suga.

 

naravno da postoje, ko bi mogao i da pomisli da ne postoje. na stranu ove bakterijske kozne infekcije, to jeste ozbiljno ali i to mora da se nadje kod nekoga. ma...svaki komentar je suvisan. ljudi tako iskljucuju mozak sa razlogom, odnosno iz nekih predubedjenja.

Link to comment

Ja nisam bio na licu mesta ali mi nije tesko da poverujem da medju migrantima postoje vaske i suga. Ako su oni zaista vec toliko dugo na putu bez mogucnosti da odrzavaju redovnu higijenu, plus prinudjeni da spavaju gde stignu, u velikim grupama, logicno je da ako je samo jedan medju njima bio zarazen da ce se to poceti siriti medju njima. No ni vaske ni suga nisu neke ultraopasne neizlecive bolesti, koliko puta je samo po skolama i obdanistima po Srbiji bilo epidemija toga, da ne pricamo o vojsci i slicno, svuda gde se na. Cak se povremeno desavalo i po bolnicama da izbije epidemija suge. Licno bio bih iznenadjen, s obzirom na sve, da medju njima nema bas nikoga ko je usput negde zakacio vaske ili sugu.

 

Druga stvar sto Vidojkovic od toga pravi senzaciju.

Više me interesuje ona tvrdnja da niko živ od njih nema bilo kakav dokument (gde su onda one hiljade uredno registrovanih iz Preševa?) i da su spremni na sve moguće muljavine uključujući ilegalnu hirurgiju samo da bi izbegli da se negde identifikuju.

 

Mislim, sve i da je istina to ne znači ono što tekstopisac implicira a meni u svakom slučaju deluje manje kao istina a više kao kreativno svedočenje.

Link to comment

1. da ima ih iz raznih zemalja. ratuje se u siriji, iraku, avganistanu cak i u pakistanu. iran je daleko od normalne zemlje.

2. ovo ne znam ali je logicno da idu iz grcke u zemlju gde ima posla. to sto nece moci dobiti azil u nemackoj je drugo pitanje.

3. ne pokazuju licne dokumente i ne registruju se zato sto se plase deportovanja u zemlju gde su se registrovali

4. u srbiji su se prijavili, neko je i trazio azil ali ga nije dobio. postupak traje jako dugo a to njih ne interesuje, idu u nemacku.

5,6,7. oni godinama nemaju zdravstvenu zastitu, deca nisu vakcinisana, potucaju se na putu od nekoliko hiljada kilometara cesto bez osnovnih higijenskih uslova, tipa pijace vode i sapuna. dobra stvar je sto masovno ne stradavaju od neke zaraze.

8. prvi put cujem za narkomane,

9.  tacno

10. tacno, ne nose novac sa sobom jer se plase da ih neko nece opljackati i ubiti. porodice nekima od njih salju novac western unionom

11. pa da, uskoro ce kise, moraju se skloniti od nevremena negde

12. gle cuda, zele da zive u zemlji gde se bolje zaradjuje i zivi

13. ne znam, medju njima ima ljudi sa novcem koji dobijaju preko WU, ima ljudi koji spavaju u hotelima ali velika vecina je sirotinja koja gleda da se gokopa alemanije

 

u principu, papak pravi dramu ni oko cega 

Link to comment

implicira se to da je "komandant" neko ko se plasi identifikacije jer je ucestvovao u ratu na strani isis-a ili mozda asada. da je na strani isis-a verovatno ne bi salutirao jer oni nisu profesionalni vojnici i ne drze do takvog dekora. da je asadov dezerter, bio bi savrsen kandidat za azil.

 

edit: kad se na 90% tacaka moze odgovoriti sa "pa sta", jasno ti je da neko gleda stvar kroz specijalno obojena stakla.

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...