Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

nema za madjare razlike - te teritorije vojvodine JESU bile madjarska i izgubljene su u prvom svetskom ratu tj posle kraja prvog svetskog rata

eto, taj primer (nepravednog!) gubljenja teritorije za nas bi mogao biti pouchan. al nema nikog starijeg kod kuce <_<

 

 

edip. rajka, knjige u shake :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Imaju li neki istorijski limit ili pod teritorijom Mađarske smatraju sve što je ikada potpalo pod Ugarsku?

 

Tako bi i Srbija mogla da deli državljanstvo Grcima i kome sve još...

Link to comment

eto, taj primer (nepravednog!) gubljenja teritorije za nas bi mogao biti pouchan. al nema nikog starijeg kod kuce <_<

 

 

 

 

tuzno je gubiti teritorije a sta cemo sa medjedima, niko ne brine o medjedima? :cry:

 

a pa onda sam i ja potencijalna madjarica (a imam i actual madjare u familiji, jednu prababu), dobro je to znati, hvala.

 

mogu misliti kako bi se iznenadio madjarski konzul u vankuveru torontu ili gde vec u kanadi kada bi mu se pojavila sve za zahtevom za ulaz u madjarsko drzavljanstvo :lolol:

Link to comment

Imaju li neki istorijski limit ili pod teritorijom Mađarske smatraju sve što je ikada potpalo pod Ugarsku?

 

Tako bi i Srbija mogla da deli državljanstvo Grcima i kome sve još...

Mislim da je do babe i dede caka, pradede i prababe i ostali untrag ne važe... Ovo nisam siguran, al, čini mi se da sam tako nešto načuo...

Link to comment

Imaju li neki istorijski limit ili pod teritorijom Mađarske smatraju sve što je ikada potpalo pod Ugarsku?

 

Tako bi i Srbija mogla da deli državljanstvo Grcima i kome sve još...

 

1. pa valjda madjari nemaju istorijski limit kada je u pitanju davanje drzavljanstva po pravu rodjenja direktnih predaka? u smislu sve sto je bilo ugarska do 1920 ostaje ugarska sto se tice podobnosti za sticanje drzavljanstva?

 

2. pa albancima sa kosova :misko:

Edited by Pontijak
Link to comment

Ako su baba i deda limit onda će jako teško da nahvataju potomke onih koji su rođeni u Vojvodini pre Trijanona (što im je verovatno cilj). Ti ljudi bi danas već bili stogodišnjaci, sumnjam da ih je mnogo ostalo.

 

Oni koji su rođeni posle Trijanona u Vojvodini ili npr Erdelju, nisu rođeni u Mađarskoj.

 

 

Edit: pradeda i prababa su im već mnogo bolja varijanta.

Edited by beowl
Link to comment

i ja mislim da je do prababe i pradede maximum

kvalifikovana sam u potpunosti -_-

 

mogu chak i neke dodjoshe da im podmetnem, subverzivno ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

i ja mislim da je do prababe i pradede maximum

 

Nema maksimuma.

 

Treba ti predak rodjen u Ugarskoj do 1921. godine ili u Backoj 1941-1945.

Sto je vise vremena proslo, teze je nepobitno dokazati rodoslovnu vertikalu, pa se limit sam uspostavlja.

Link to comment

oni koji su živeli u vojvodini od 41 do 44 suautomatski imali magyar citizenship, tu je probelm rešen

U Backoj, lepo si rekao, ne u celoj Vojvodini. Banat je bio "autonoman", pod vlascu nemacke manjine, za Srem ne znam da li NDH ili je imao neki poseban status blizak NDH.

 

samo ti treba nepobitan dokaz o rodoslovnoj vertikali.

 

teorijski, mozes da trazis drzavljanstvo i na osnovu nekoga ko je ziveo u Ugarskoj pre 4 veka.  u praksi, u najvecem broju slucajeva izvan onih normalnih (deda-pradeda, eventualno cukundeda) neces moci da dokazes srodstvo.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...