Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

nije mi samo jasno kako zamisljate da ahmed dobije posao u njemackoj sa slovackim papirima? ako bude ta podjela po kvotama onda je sigurno da ce papiri samo vaziti za zemlju u kojoj je smjesten

Link to comment

nije mi samo jasno kako zamisljate da ahmed dobije posao u njemackoj sa slovackim papirima? ako bude ta podjela po kvotama onda je sigurno da ce papiri samo vaziti za zemlju u kojoj je smjesten

 

Ahmed ce svakako moci slobodno da se krece po Schengenu, sto ukljucuje i realnu sansu da nadje posao tamo gde posla zaista ima (ne u Slovackoj, dabome).

Link to comment

nije mi samo jasno kako zamisljate da ahmed dobije posao u njemackoj sa slovackim papirima? ako bude ta podjela po kvotama onda je sigurno da ce papiri samo vaziti za zemlju u kojoj je smjesten

 

 

moraće prvo ahmed da sačeka slovačo državljanstvo, pa tek onda da se zapošljava u nemačkoj, tj da uživa sve blagodeti mobilnosti eu radne snage

Link to comment

Ahmed ce svakako moci slobodno da se krece po Schengenu, sto ukljucuje i realnu sansu da nadje posao tamo gde posla zaista ima (ne u Slovackoj, dabome).

 

moze se on kretati ali nece moci dobiti legalan posao i sve sto ide uz to. ostace samo ilegalac

Link to comment

nije mi samo jasno kako zamisljate da ahmed dobije posao u njemackoj sa slovackim papirima? ako bude ta podjela po kvotama onda je sigurno da ce papiri samo vaziti za zemlju u kojoj je smjesten

Sve to (kvote, azil, papiri, radne dozvole) se zasniva na nekoj idealnoj slici koje EU još neće da se odrekne, a to je da će se "svi šibati na ferku", u praksi će to biti rad na crno, većinom po Njemačkoj i Skandinaviji. Ili to, ili ukidanje Šengena, a onda će tek biti zajebancije. 

Link to comment

@Krampa - pa nece biti vecno trazilac izbeglickog/azilantskog statusa u Slovackoj, ne? Od trenutka od kad ga dobije, he goes legit u toj jednoj clanici, a zemlje clanice same propisuje kako i koliko olaksavaju ili otezavaju zivot takvim ljudima. Razumno pretpostavljam da Nemacka ili Svedska ili Norveska imaju jos radnih mesta za kvalifikovane radnike barem.

Edited by Bat Bat
Link to comment

moraće prvo ahmed da sačeka slovačo državljanstvo, pa tek onda da se zapošljava u nemačkoj, tj da uživa sve blagodeti mobilnosti eu radne snage

pa to. veliko je pitanje da li ce imati mogucnost da dobije drzavljanstvo. ovo kvotiranje je mnogo prljava rabota zato sto se pravi selekcija medju azilantima. tako su i danci 90tih izmislili famozni paragraf 15 koji je odvojio bosanske izbjeglice od ostalih azilanata u nadi da ce ih poslati nazad kada se rat zavrsi. posledica toga je bio cekanje na papire cetiri puta duze nego u svedskoj

Link to comment

pa to. veliko je pitanje da li ce imati mogucnost da dobije drzavljanstvo. ovo kvotiranje je mnogo prljava rabota zato sto se pravi selekcija medju azilantima. tako su i danci 90tih izmislili famozni paragraf 15 koji je odvojio bosanske izbjeglice od ostalih azilanata u nadi da ce ih poslati nazad kada se rat zavrsi. posledica toga je bio cekanje na papire cetiri puta duze nego u svedskoj

 

da da, to je ono što su danci hteli - da ih se otarase, zato ja i mislim da će nemačka ove sirijce raspoređivati po ovim alternativnim eu zemljama, da ih skine sa vrata, čisto da se osiguraju da im ovi neće ugrožavati tržište rada;

 

to će i biti novi problem, da li će izbeglice promeniti svoj status u rezidentski u nekoj od dobrostojećih eu zemalja

Link to comment

@Krampa - pa nece biti vecno trazilac izbeglickog/azilantskog statusa u Slovackoj, ne? Od trenutka od kad ga dobije, he goes legit u toj jednoj clanici, a zemlje clanice same propisuje kako i koliko olaksavaju ili otezavaju zivot takvim ljudima. Razumno pretpostavljam da Nemacka ili Svedska ili Norveska imaju jos radnih mesta za kvalifikovane radnike barem.

ahmed moze kod tetke u berlin ali sumnjam da moze da dobije radnu dozvolu u njemackoj. to je pitanje za pravnike jbg, nisamm strucan ali mislim da to nije bas tako jednostavno

Link to comment

ovi jebeni novinari stalno nešto istražuju i kandiduju neprijatne teme :fantom:

 

ISIS fighters and economic migrants are able to buy Syrian identity documents that allow them to hide among refugees travelling to Europe with frightening ease, an investigation by MailOnline can reveal.

 

Our reporter was able to buy a Syrian passport, identity card and driving licence from a fraudster in a Turkish border town this week.

The genuine documents were stolen from Syria when they were blank. The forger added our reporter's picture and gave him the identity of a Syrian man from Aleppo killed last year.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3235320/PASSPORT-TERROR-MailOnline-reporter-buys-Syrian-papers-sold-ISIS-fighters-sneaking-Europe-hidden-refugees.html#ixzz3lzmO0yI6

 

 

Link to comment

ahmed moze kod tetke u berlin ali sumnjam da moze da dobije radnu dozvolu u njemackoj. to je pitanje za pravnike jbg, nisamm strucan ali mislim da to nije bas tako jednostavno

 

dobice radnu dozvolu ako nadje poslodavca koji ce da ga zaposli i obrazlozi zasto mu bas on treba.

 

mislim, to je topla voda, isto vazi teoretski i za sirijca koji zivi u damasku ili bilo kog stranca iz 'trece zemlje' .

 

Ja samo na osnovu dosadasnje prakse u EU cvrsto verujem da je mnooogo lakse dobiti taj xy posao ako si vec u nekoj EU zemlji legalno.

Edited by Bat Bat
Link to comment

dobice radnu dozvolu ako nadje poslodavca koji ce da ga zaposli i obrazlozi zasto mu bas on treba.

 

mislim, to je topla voda, isto vazi teoretski i za sirijca koji zivi u damasku ili bilo kog stranca iz 'trece zemlje' .

 

Ja samo na osnovu dosadasnje prakse u EU cvrsto verujem da je mnooogo lakse dobiti taj xy posao ako si vec u nekoj EU zemlji legalno.

naravno, tako svako moze dobiti radnu dozvolu. jbg i hrvatu treba radna dozvola za austriju

Link to comment

u nekoj hipotetičkoj situaciji će nemački poslodavac biti sumnjičav prema ahmedovom sirijskom radnom iskustvu;

 

zato će ahmed biti prinuđen da prihvati posao koji zahteva niže kvalifikacije nego što ih ahmed poseduje, ili ako je neki profešnl - biće mu ponuđena eventualno neka juniorska pozicija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...