Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

ne bih da remetim ovu predivnu raspravu ali nešto me jako kopka.

 

kako to izgleda stajati na vratima eu i sa gnušanjem odbiti mogućnost ulaska u tu zlikovačku, izbegličkomrziteljsku, nakaradnu tvorevinu? stajati na vratima sa srpske strane (hrvatske, bosanske, itd... da ne bude zabune i zlonamernog podmetanja) i reći istorijsko ne mržnji i gaženju ljudskih prava?

 

a orban je fašistički ološ. to je malobrojni pristojan svet tvrdio i onda kad se po srbiji svima krutilo spolovilo na samu pomisao o njegovom nepokolebljivom odjebavanju brisela i približavanju putinu.

Edited by ikar
Link to comment

djuro bi mogao malo da se pozabavi ciscenjem svog dvorista. karata koja je pre pocetka krize kostala 5e, makedonska drzava je naplacivala 10e u avgustu a sada kosta 25e. ovde je svinjac minoran i zanemariv, lasta je digla kartu do kanjize sa 1800 na 2000.

 

grcka im je sve naplatila, avio karte sa lezbosa, brodske karte sa svakog ostrva, od 55e pa navise.

 

i to je uglavnom u redu, ogromna vecina ima novac da plati. niko nije ostao negde zato sto nema novca.

Ne znam, da je do mene ja bih i u mučenoj Srbiji pronašao neki budžet da te ljude organizovano prebacim od Preševa do Horgoša. Ne verujem da bi puno koštalo (u Srbiji barem autobusa ima), lako se organizuje i pride pružiš kakvu-takvu pomoć tim ljudima kad već nemaš za nešto ozbiljnije.

 

Ne kažem da je za neku specijalnu osudu to što su svrstani u redovne putnike po redovnom cenovniku, samo cenim da bi bio lep gest koji bi mnogima od njih podigao moral a nekima bi možda značio i finansijski.

Link to comment

hmmmm a negde sam krajičkom oka pročitao da ih hrvati prevoze do mađarse, te da mađari prete podizanjem ograde i na granici s hrvatskom

 

Juce se medju hrvatskim novinarima onako, sapatom pricalo, da je jedna tura "za slikanje" u Vinkovce na voz za ZG ali da ce verovatno dosta njih da peglaju ka Madjarskoj...

Link to comment

Ne znam, da je do mene ja bih i u mučenoj Srbiji pronašao neki budžet da te ljude organizovano prebacim od Preševa do Horgoša. Ne verujem da bi puno koštalo (u Srbiji barem autobusa ima), lako se organizuje i pride pružiš kakvu-takvu pomoć tim ljudima kad već nemaš za nešto ozbiljnije.

 

Ne kažem da je za neku specijalnu osudu to što su svrstani u redovne putnike po redovnom cenovniku, samo cenim da bi bio lep gest koji bi mnogima od njih podigao moral a nekima bi možda značio i finansijski.

+1

ili barem za cenu goriva. i to bi bilo nesto.

Link to comment

 

kako to izgleda stajati na vratima eu i sa gnušanjem odbiti mogućnost ulaska u tu zlikovačku, izbegličkomrziteljsku, nakaradnu tvorevinu? stajati na vratima sa srpske strane (hrvatske, bosanske, itd... da ne bude zabune i zlonamernog podmetanja) i reći istorijsko ne mržnji i gaženju ljudskih prava?

 

Ne mož' se odbiti nešto što se ni ne nudi.

Link to comment

ne bih da remetim ovu predivnu raspravu ali nešto me jako kopka.

 

kako to izgleda stajati na vratima eu i sa gnušanjem odbiti mogućnost ulaska u tu zlikovačku, izbegličkomrziteljsku, nakaradnu tvorevinu? stajati na vratima sa srpske strane (hrvatske, bosanske, itd... da ne bude zabune i zlonamernog podmetanja) i reći istorijsko ne mržnji i gaženju ljudskih prava?

 

a orban je fašistički ološ. to je malobrojni pristojan svet tvrdio i onda kad se po srbiji svima krutilo spolovilo na samu pomisao o njegovom nepokolebljivom odjebavanju brisela i približavanju putinu.

Razočarano.
Link to comment

U EU niko živi ne ulazi zbog slobodarstva, evropejstva i poštovanja tzv. ljudskih prava, već samo, jedino i isključivo iz ekonomskih razloga. To je tokom ove godine potpuno ogoljeno, ali je bilo jasno i ranije - zbog toga npr. Norveška nije htela u EU, iako bašini potpuno iste političke i socijalne standarde, zbog toga je Island odustao od pregovora. 

 

Sledstveno tome, niko neće odbiti da uđe u EU zbog kršenja evropskih principa, već samo ako ponestane kinte. Dok bude kinte, banane sa Balkana će juriti unutra, makar Gert Vilders proglasio sebe diktatorom. E, a ako/kada je nestane/bude značajno manje nego sada, ne samo da će splasnuti želja za ulaskom, već će i oni unutra hteti napolje, makar EU bude tada politička i društvena utopija. 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Juce se medju hrvatskim novinarima onako, sapatom pricalo, da je jedna tura "za slikanje" u Vinkovce na voz za ZG ali da ce verovatno dosta njih da peglaju ka Madjarskoj...

 

pa ništa im nisu pomogli, ovo je samo novo maltretiranje, slovenija je još uvek nepoznanica

Link to comment

 

 

10:26 - Otvoren je i granični prijelaz Batina u Baranji. To je novi punkt preko kojeg izbjeglice iz Srbije ulaze u Hrvatsku. Riječ je uglavnom o osobama koje su bile na mađarskoj granici.

 

idemo dalje

Link to comment

Nemam ja ništa protiv toga da se juri kinta, ali onda to ne treba zamotavati u nekakve političke oblande. Lepo napraviš kontinentalnu ekonomsku zajednicu tipa ASEAN-a i NAFTE, ukineš ekonomske barijere (carine, liberalno devizno poslovanje, itd.), donosiš opšta privredna pravila na kontinentalnom nivou koja potpisnici poštuju, i to je to. Nema potrebe za kojekakvim naddržavnim institucijama i gomilom birokratije koja donosi pravilnike o dozvoljenom stepenu zakrivljenosti krastavaca, a to maskiraš kojekakvim imaginarnim i lažnim idejama o evropejstvu i solidarnosti, koje se raspadnu prvom prilikom kada je gusto.

Link to comment

 

 

Izbeglice ni ne traže da se nasele ovde. Ko zna kako bi naše vlasti reagovale da su ste našle pred takvim iskušenjem (kvotama).

 

 

 

Za sada su nase vlasti (aka Vucic) reagovale tako sto je javno obznanjeno da ce dati azil izbeglicama u okviru kvote koja bude dogovorena na nivou Evropske Unije, sto je prilicno fer pristup.

 

Ne ulazim u motivaciju niti procese u njegovom malom mozgu, ali je cak i to za deset redova velicine bolje i ljudskije nego ono sto je, recimo, izjavio slovacki premijer (necemo nikoga, nemamo nista sa njima, blabla zig hajl truc truc).

Link to comment

Za sada su nase vlasti (aka Vucic) reagovale tako sto je javno obznanjeno da ce dati azil izbeglicama u okviru kvote koja bude dogovorena na nivou Evropske Unije, sto je prilicno fer pristup.

 

Ne ulazim u motivaciju niti procese u njegovom malom mozgu, ali je cak i to za deset redova velicine bolje i ljudskije nego ono sto je, recimo, izjavio slovacki premijer (necemo nikoga, nemamo nista sa njima, blabla zig hajl truc truc).

nasoj se vlasti u ovoj konkretnoj situaciji nema sta puno zameriti. da su hteli da se dodvoravaju biracima, uradili bi isto sto i orban. ovdasnoj bedi je popisavanje po jos vecoj bedi jedini preostali izvor osecanja moci.

 

zivo me zabole za vuciceve, vulinove ili stefanoviceve motive - ovo sto rade je, uz odredjene razlike, ono sto i ocekujem da u ovakvoj situaciji rade vlasti drzave u kojoj zivim. ne tako davno, predstavnici bolje, evropskije i srbije sa vise zuba u vilici su u mladenovcu zajedno sa dverasima drzali skupove protiv migranata. ne treba ni to zaboraviti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...