Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

@ buba, najbolje obozavam te patriJote kalibra duleta savica, ono sva sitna deca i on imaju inozemno drzavljanstvo ali bi zato rado prolivao srbsku krv (tudju) za kosovo i ostale svetinje. ono ljudi sto nisu ni zeleli da ucestvuju u kojekakvim projektima, niti se busali u grudi junacke, to pokupilo papire u tisini i otislo tamo daleko... (a i ja cu uskoro, doduse nekvalifikovana sam za precice preko komsiluka posto nemam familije do srbina pa smo se morali drugacije kvalifikovati).

 

da madzari udare na nasu stranu digla bi se kuka i motika da samostalno dize zidove. sta ce nama bilo kakvi dodjosi, i ove koji su tu vekovima nikako da oteramo do kraja :lolol:

Link to comment

Pa ti sto uzimaju govore madjarski tecno i nije im ispod casti da uzmu madjarsko drzavljanstvo, tako da sumnjam da se radi 1/1 o istoj grupi koja srbuje u slobodno vreme. Osim ako "kenjanje na lokalu" ne znaci kritikovanje onoga sto u ovoj zemlji ne valja.

Link to comment

ja samo hocu da skrenem paznju da nekako npr unija (ili neko treci) nekako ponudi fri drzavljanstvo, aplicirali bi svi do poslednje babe. ovde samo taj madzarski sprechava, jebemumater komplikacija. i ne govorimo o chasti***, govorimo o koristi.

 

u poslednje vreme su mi prilichno slichni oni shto ne daju kosovo po cenu zivota i oni shto bi sravnili sve samo da se pravedno pusti kosovo. pa tako i sa madzarima.

 

to mi je sad tako jedan mali hipsterski izraz dosade ^_^

 

 

*** i malo mi je riski da govorim o chasti u kontekstu nacije i savremenog doba. nismo josh reshili shta je to.

Edited by gospa buba
Link to comment

Pa ti sto uzimaju govore madjarski tecno i nije im ispod casti da uzmu madjarsko drzavljanstvo, tako da sumnjam da se radi 1/1 o istoj grupi koja srbuje u slobodno vreme. Osim ako "kenjanje na lokalu" ne znaci kritikovanje onoga sto u ovoj zemlji ne valja.

Grešiš.

 

U početku nisu bili tako rigorozni sa jezikom, moglo se i srediti™ za 100-200€ da znaš Mađarski, pa su i kurta i murta pouzimali. A među Kurtom i Murtom ima i velikosrba ohoho

Link to comment

samo nesto u poslednje vreme razmisljam (naravno preterujem), kako je uopste nastao/opstao anti-fasisticki pokret u 2.sv.ratu...

 

pa lako je nastajao: nisu ljudi trcali da uzimaju drzavljanstva treceg rajha, kraljevine italije i japanskog carstva kao najbitnijih drzava osovine, necemo onu boraniju od madjarske, bugarske i rumunije da pominjemo, to onako za pocetak pa onda nekako nastao antifasisticki pokret u okupiranoj evropi

 

ehm... mene? mislim, nije problem da uzmu, ali bi mnogo pomoglo da se onda manje kenja na lokalu, iz svake oblasti. tako je srbija i ratovala devedesetih, ovamo patriote, onamo puni vojni odseci bili kljakavih sa dioptriom 850 i vrlo teshkim mentalnim ometenostima, da ne kazem, vojska ludaka, da se nedaj boze ozbiljno mobilisalo ^_^. tako i kosovo, tako sve. zemlja izdajnika, 1/1 (da se razumemo, moj patriotizam se zasniva na tome da imam neko ozbiljno poreklo ovde (jebiga odavde sam) i da placam porez, i na uzas zajednice, nikako da odem, to, kad pochnu da gase svetlo, da ne ostanem poslednja :cry: ^_^)

 

e, a zamisli, u nekom ludom scenariju, udare madzari naovu stranu, ne valja im tamo, nego da uzmu srpsko drzavljanstvo, po kreiterijumu svi chiji preci su videli srbe pre 1918 mogu da se kvalifikuju (dokaz je neoshtecen vid predaka!) :lolol:

 

kako ono tamo™ davno napisao henri, najbolje se srbi bore kada prde iz dijaspore? a mi sada tu legendarnu konstataciju dizemo na visi nivo: borba pocinje jos pre dijaspore ispred madjarske ambasade u redu za podnosenje formulara za ulaz u drzavljanstvo :lolol:

 

nego, medjedi, zapostavljamo medjede u celoj ovoj prici o Zidu :mad:

Link to comment

Grešiš.

 

U početku nisu bili tako rigorozni sa jezikom, moglo se i srediti™ za 100-200€ da znaš Mađarski, pa su i kurta i murta pouzimali. A među Kurtom i Murtom ima i velikosrba ohoho

 

Pa to, ti što srbuju nisu gadljivi na evre, ajfone, Mercedese i Audije, pa što bi i na pasoše.

Link to comment

Grešiš.

 

U početku nisu bili tako rigorozni sa jezikom, moglo se i srediti™ za 100-200€ da znaš Mađarski, pa su i kurta i murta pouzimali. A među Kurtom i Murtom ima i velikosrba ohoho

 

cekaj, zar kurta i murta ne moraju da budu bar etnicki madjari za to? 

Link to comment

a može da se desi i da taj famozni zakon o državljansvu povuku u jednom trenutku, pa neće biti više deljenja utlevl-a 

Link to comment

cekaj, zar kurta i murta ne moraju da budu bar etnicki madjari za to? 

Ne, rekoh malopre, dovoljno je da imaš dokaz da ti je predak rođen u Mađarskoj...

Link to comment

cekaj, zar kurta i murta ne moraju da budu bar etnicki madjari za to? 

samo da su im babe i dede bili magyar citizens u jednom trenutku, do 1920 i od 41 do 44-te

Link to comment

Ne, rekoh malopre, dovoljno je da imaš dokaz da ti je predak rođen u Mađarskoj...

 

madjarskoj madjarskoj ili moze i vojvodini madjarskoj?

Link to comment

samo da su im babe i dede bili magyar citizens u jednom trenutku, do 1920 i od 41 do 44-te

 

znaci to ukljucuje austro-ugarsku, tj sve staaare vojvodjane? 

Link to comment

nema za madjare razlike - te teritorije vojvodine JESU bile madjarska i izgubljene su u prvom svetskom ratu tj posle kraja prvog svetskog rata

Link to comment

a pa onda sam i ja potencijalna madjarica (a imam i actual madjare u familiji, jednu prababu), dobro je to znati, hvala.

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...