Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

60 hiljada dodeljenih? :)

 

 

SUBOTICA – Dvojno mađarsko državljanstvo do sada je dobilo 114.000 građana Srbije iz Vojvodine, izjavio je državni sekretar zadužen za nacionalnu politiku u mađarskoj vladi Janoš Potapi.

Link to comment

bogami, dobar im je skor, samo sada treba malo više pažnje obratiti na znanje magyar nyleva

 

Moja sestricina izucila i polozila, dobro se namucila ali je vredelo, ceka pasos. Nisam je pitala koji nivo traze doduse, samo znam da je polagala u Budimpesti.

Link to comment

Nije dovoljan jezik, vec je neophodno imati nekog pretka Madjara.

 

Ne znam koga moze da cudi da ljudi koriste priliku da uzmu EU pasos.

Link to comment

Nije dovoljan jezik, vec je neophodno imati nekog pretka Madjara.

 

Ne znam koga moze da cudi da ljudi koriste priliku da uzmu EU pasos.

Ne mora da je etnički Mađar, samo da je rođen u Mađarskoj... Recimo, da ti je deda rođen pre 1918 u Vojvodini ti je dovoljno...

Link to comment

Nije dovoljan jezik, vec je neophodno imati nekog pretka Madjara.

 

Ne znam koga moze da cudi da ljudi koriste priliku da uzmu EU pasos.

 

Nije tačno, ne pretka Mađara, već pretka koji je bio državljanin ondašnje Mađarske/Ugarske.

Link to comment

od zgrazavanja nad madjarima koji podizu Zid do razrade varijacija kako doci do madjarskog pasosa :lolol:

 

sto da ne, bolje i to nego prebrojavanje krvnih zrnaca potencijalnim dodjosima u srbistan, medjeda/crnaca :lolol:

Link to comment

ma jasno, zgrozimo se madjarskom drzavom koja podize Zid i tezimo da postanemo drzavljani madjarske, pa onda na izborima glasati protiv orbana i tako potkopati Zid u izgradnji :lolol: 

 

nego, kada je rec o medjedima i crncima, vidjao sam zimus u budimpesti afrikance sve sa dredovima koji verglaju madjarski samo tako :) medjede nisam video

Link to comment

ma jasno, zgrozimo se madjarskom drzavom koja podize Zid i tezimo da postanemo drzavljani madjarske, pa onda na izborima glasati protiv orbana i tako potkopati Zid u izgradnji :lolol:

 

nego, kada je rec o medjedima i crncima, vidjao sam zimus u budimpesti afrikance sve sa dredovima koji verglaju madjarski samo tako :) medjede nisam video

 

pa njima malo slabije ide madjarski

Edited by MancMellow
Link to comment

ma jasno, zgrozimo se madjarskom drzavom koja podize Zid i tezimo da postanemo drzavljani madjarske, pa onda na izborima glasati protiv orbana i tako potkopati Zid u izgradnji :lolol:

 

nego, kada je rec o medjedima i crncima, vidjao sam zimus u budimpesti afrikance sve sa dredovima koji verglaju madjarski samo tako :) medjede nisam video

 

madjarski pasos sluzi da bi se lakse uslo u zemlje EU, to je valjda jasno. slicno kao i sa HR drzavljanstvom. nekoc se trazio sfrj pasos zbog prolaznosti, sad je red da mi jurimo neke druge...

 

a zgrazavacu nad idejom zida uvek. samo nesto u poslednje vreme razmisljam (naravno preterujem), kako je uopste nastao/opstao anti-fasisticki pokret u 2.sv.ratu...

Link to comment

Ne znam koga moze da cudi da ljudi koriste priliku da uzmu EU pasos.

ehm... mene? mislim, nije problem da uzmu, ali bi mnogo pomoglo da se onda manje kenja na lokalu, iz svake oblasti. tako je srbija i ratovala devedesetih, ovamo patriote, onamo puni vojni odseci bili kljakavih sa dioptriom 850 i vrlo teshkim mentalnim ometenostima, da ne kazem, vojska ludaka, da se nedaj boze ozbiljno mobilisalo ^_^. tako i kosovo, tako sve. zemlja izdajnika, 1/1 (da se razumemo, moj patriotizam se zasniva na tome da imam neko ozbiljno poreklo ovde (jebiga odavde sam) i da placam porez (nishta emocije, puka forma -_-), i na uzas zajednice, nikako da odem, to, kad pochnu da gase svetlo, da ne ostanem poslednja. i samo in kenjam neshto, kad im je bash teshko :cry: ^_^)

 

sto da ne, bolje i to nego prebrojavanje krvnih zrnaca potencijalnim dodjosima u srbistan, medjeda/crnaca :lolol:

e, a zamisli, u nekom ludom scenariju, udare madzari naovu stranu, ne valja im tamo, nego da uzmu srpsko drzavljanstvo, po kreiterijumu svi chiji preci su videli srbe pre 1918 mogu da se kvalifikuju (dokaz je potvrda o neoshtecenom vidu predaka!) ^_^

 

ono, za sluchaj da njih izbace iz carstva, a nas prime, da imaju dovoljno za muzichke stolice -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...